Wpis z mikrobloga

@Weretek: no spoko, wiem że tak można, tylko nie każdy się na tym zna i wie co trzeba sprawdzić. Można pewnie wszystko znaleźć w necie, ale ja chyba jednak wolę wydać tego tysiaka i mieć spokój. Pan z posta chyba tego nie widział i teraz ma problem. Tym bardziej, że przy cenie mieszkania 300-400k to nie jest jakaś duża kwota.
chociażby to, że do notariusza trzeba dostarczyć sporo dokumentów, sprawdzi księgi wieczyste, sprwadzi kto jest współwłaścicielem i kto się powinien pod umową podpisać


@dzana: KW jest w internecie dostępna... więc w czym problem?
Co w tej sytuacji zmieniłby notariusz?


@FlasH: chyba zauważyłby, że żona musi się podpisać i oszczędziłby ludziom sporo czasu i nerwów

KW jest w internecie dostępna... więc w czym problem?


w tym, że zakładasz, że ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem.
a w razie jakiejkolwiek wpadki nasza współpraca była pokryta ubezpieczeniem, więc ja byłem bezpieczny tak czy inaczej.


@Weretek: Jeśli jest się w 100% zdecydowanym na daną nieruchomość to zawsze przedwstępna u notariusza. Zadatek czy ubezpieczenie nie zawsze pokryje straty które rzeczywiście poniesiesz w przypadku gdy np będziesz musiał szukać drugiej nieruchomości. A tak zawsze sądownie można zmusić do przeniesienia własności. To jest szczególnie ważne w momentach gdy długo się szukało nieruchomości
@FlasH: właśnie w tym problem, że w świetle prawa ta umowa jest nie ważna - bo nie ma podpisu drugiego właściciela. Więc zadatek został przywłaszczony - i na tej podstawie będzie musiał go dochodzić w sądzie.
@wuzet3: nie sa to grosze. Przy 620 tys ostatnio za sam akt było 1217,70 brutto - i to ze znizka przy wspolpracy. Gdzie biura czesto maja po 40-60% znizki na akt. Standardowa cena aktu przy 620 tys to 1625.00 zł ( + 23% VAT), do tego jeszcze np odpisy :) ktore tez wlasnie grosze kosztuja (6zł za strone netto).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: pierwsze z brzegu od jakichś notariuszy:
"Umowa przedwstępna w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym

Taka umowa jest najczęściej przez nas przygotowana, natomiast jedynie podpis pod nią następuje przy notariuszu. Notariusz najczęściej jej nie sprawdza, bo nie ma takiego ustawowego obowiązku, a orzecznictwo Sądu Najwyższego potwierdza, że nie musi jej sprawdzać. W każdym razie kwota za całość powinna wynieść około 100 zł brutto maksymalnie. Jest to zależne np. od liczby