Wpis z mikrobloga

#wczoraj na #obiad zrobiłem Stroganow z pieczarek. Można serwować z #ryz lub z pieczywem. Wyśmienity i łatwy. Gotowy w 30-40 min. Najwięcej czasu zajmuje krojenie pieczarek w bardzo drobne plastry, ale warto dla efektu. Skład dla 3 porcji (na zdjęciu porcja) :
10 g natki pietruszki, świeżej, tylko liście (jeśli lubisz to udekoruj zupę na samym końcu) (nienawidzę pietruszki)
200 g cebuli, przekrojonej na pół i rozdrobnionej
1 - 2 ząbki czosnku (w zależności od wielkości ząbków i preferencji)
30 g masła, pokrojonego na kawałki (zamiast #oliwa do duszenia #cebula i #czosnek)
600 g pieczarek, pokrojonych w 3-4 mm plastry
40 g białego wina, wytrawnego (jeśli masz w #dom to dodaj, jeśli nie masz i uważasz, że warto kupić #butelka #wino dla 40g do #zupa , to tak zrób. Ja tak nie zrobiłem, bo później bym wszystko wypił sam i się #!$%@?ł, że wino nie klepie i przecież mogłem zamiast tego kupić jakiś 6-pak #piwo
40 g koncentratu pomidorowego
łyżeczka koncentratu bulionu warzywnego (ja dałem #kucharz z #choroszcz czyli Warzywko)
lub kostka bulionu warzywnego (na 0,5 l), pokruszona
20 g musztardy Dijon
½ łyżeczki soli
½ łyżeczki pieprzu czarnego, mielonego
100 g śmietany, min. 30% tłuszczu
10 g skrobi kukurydzianej (nie mogłem dostać to dałem ziemniaczaną)
10 g soku z cytryny, świeżo wyciśniętego
#smacznego #kuchnia #jedzenie #jedzzwykopem #gotujzwykopem #gotowanie #gotowanietomojapasja #bulkaboners
Pobierz NotYetDefined - #wczoraj na #obiad zrobiłem Stroganow z pieczarek. Można serwować z #...
źródło: comment_16376819498Dn2Dl9q6iqRDHfIZYnpYG.jpg
  • 4