Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zabieramy Was do miejsca położonego w okolicy stolicy Katalonii - Barcelony. Mowa oczywiście o masywie górskim Montserrat i tamtejszym klasztorze.
Będąc w Barcelonie i mając 1 dzień wolny to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.
Dlaczego?

W znalezisku znajdziecie między innymi:
✅ Dowiecie się, jak powstał masyw górski Montserrat i co w języku katalońskim oznacza ta nazwa?
✅ Poznacie historię Montserrat, tutejszego klasztoru, a także słynnej wśród pielgrzymów Czarnulki
✅ Dowiecie się, jakimi szlakami tutaj warto wędrować, żeby widoki powalały
✅ Dowiecie się jak najlepiej i najtaniej dostać się tutaj z Barcelony, które kolejki na Montserrat najlepiej wybrać?
✅ Poznacie jeden z najstarszych chórów gregoriańskich w Europie – ok. 50 osobowy chór chłopięcy nazywanyEscolania de Montserrat.

Zaglądnijcie na ZNALEZISKO i wykopcie jeśli się Wam podoba.

Montserrat - idealne miejsce na wypad ze stolicy Katalonii - Barcelony

#rudeiczarne #hiszpania #barcelona #europa #katalonia #podroze #ciekawostki #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #historiajednejfotografii

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
rudeiczarne - Dzisiaj zabieramy Was do miejsca położonego w okolicy stolicy Katalonii...

źródło: comment_1637743893uAfLEz7nk0BtRdW1ilIN80.jpg

Pobierz

Ciekaw jestem ile Mireczków było już w Barcelonie i okolicach?

  • Odwiedziłem Barcelonę 57.4% (637)
  • Kręciłem sie po Barcelonie i Katalonii 20.5% (227)
  • Montserrat zaliczony będąc w BCN 22.2% (246)

Oddanych głosów: 1110

  • 56
@michalxd21 byłem w lutym 2019, akurat jak zaczął się Covid-19. Chciałem choć raz zobaczyć Messiego na żywo. Barcelona grała z Eibarem i wygrała 5:0, a Messi strzelił 4 bramki.
Camp Nou to wielki betonowy kloc. Jak jesteś na górnych trybunach to lornetka jest świetnym pomysłem. Atmosfera trochę jak na jakimś spektaklu. Wystarczyło że Messi dotknął piłki i podnosiła się wrzawa. Oni go tam wielbili jak Boga albo jakiegoś proroka. Co do muzeum
@michalxd21 w muzeum byłem jeszcze wcześniej przed 2019 rokiem ale brałem basic tour. Obejmowało to muzeum, przejście na poziomie murawy obok ławek rezerwowych (nie pozwalali dotknąć murawy), jakieś szatnie ale nie pierwszego zespołu, tunel którym wchodzą zawodnicy na boisko, część trybun, stanowiska komentatorskie. Moim zdaniem w zupełności wystarczająca opcja. Nie wiem jak na Barceolnie ale w Madrycie nie było opcji zwiedzania w dniu meczu, także radzę to sprawdzić i się upewnić.