•  

Mój ojciec uważa że nie mogę wyjechać do usa bo:
    1. Ty wiesz ile kosztuje bilet w jedną stronę? jak uzbierasz 6 tysięcy na niego?! (sprawdziłem przy nim i 1k XD)
    2. Musisz mieć wizę przecież! (zostały zniesione w 2019 XD)
    Jeszcze mi zarzuca że nie znam języka i że nie będzie mnie stać na ubezpieczenie. Jak mu uświadomiłem że na zmywaku by mój poziom życia tam wzrósł 10x niż w domku rodzinnym to się czerwony zrobił cały.
    Chciałbym mieć wspierających rodziców a nie takiego debila eh
    #przegryw

•  

@Ardenciara: za kolorowo to sobie wyobrażasz, jak nie masz tam znajomych, to ciemn to widze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Ardenciara: Skoro myślisz, że twój poziom życia na zmywaku w USA by jakoś znacząco wzrósł to mało wiesz o tym kraju w dodatku wizy to jedynie turystyczne zostały zniesione rozumiem, że zamierzasz zostać tam na nielegalu?

•  

@Ardenciara: Ale ty wiesz że zniesli wizy turystyczne tylko?

•  

@Ardenciara: jak planujesz robić tam za minimalną to już Ci w Polsce będzie lepiej.

+: m1kax, Tituutusn +29 innych
    •  

@Ardenciara: Protip: Jeśli sam sobie to finansujesz to stary nie ma nic do gadania

•  

@Ardenciara: no jak sobie wyobrażasz, że USA najwspanialszy kraj na świecie i na zmywaku 10x lepiej niż w Polsce to jesteś twój ojciec wcale mniej niż ty świadomy nie jest

•  

@Meybah: wiem, ale będę mógł przez to dogadać prace na miejscu którą dostane

•  

no jak sobie wyobrażasz, że USA najwspanialszy kraj na świecie i na zmywaku 10x lepiej niż w Polsce

@m1kax: nie wyobrażam tak sobie tego, po prostu mieszkanie z chłopakiem + spokój po 8h pracy jest duzo lepsze niż praca w januszeksie i mieszkanie z toksycznymi starymi bo większość wypłaty bym wydawał w polsce na wynajem

•  

@NaczelnyMizoginRP: ja tam nie jade tylko przez względy finansowe tylko żeby się odciąć od toxic rodziny

+: deryt
    •  

@Ardenciara: to po co ich pytasz o zdanie?

•  

@programista15cm: nigdy go nie pytałem o zdanie, powiedziałem mu co się wydarzy a ten pomyślał że jest dla mnie autorytetem i mi odradzi bo na pewno się go posłucham nagle

•  

nigdy go nie pytałem o zdanie

@Ardenciara:

uważa że nie mogę wyjechać do usa

@Ardenciara: to skad on o tym wszystkim wie? Po co ten caly trolling

+: marv0oo
    •  
      Tituutusn

+17

@Ardenciara: xD tu juz lepiej żyć w polsce niż w usa jako nielegalny imigrant

•  

to skad on o tym wszystkim wie? Po co ten caly trolling

@programista15cm:
      Może stąd

powiedziałem mu co się wydarzy a ten pomyślał że jest dla mnie autorytetem i mi odradzi

•  

@Ardenciara: raczej pomyslal, ze Cie potrzebuje zeby dalej byc toxiciem i Cie dreczyc, wyreczac sie i tak dalej. Zaczal CI zrobic wrzutke emocjonalna

•  
      s.....e

0

@Ardenciara: Podświadomie pewnie zdaje sobie sprawę, że sam mocno zjebał ale dotychczas te wątpliwości pozostawały niewyartykułowane - swoją decyzją możesz rozgrzebać te rany. Ja tam, bez wahania bym powiedział:

źródło: youtube.com

•  

@Ardenciara: mieszkanie w USA to wygryw i nie słuchaj się malkontentów którzy wolą się kisić w polskim szambie. pozdrawiam colegę serdecznie i życzę spełnienia marzenia. jak już się obaj tam znajdziemy to idziemy na piwo.

•  

@Ardenciara: on daje ci rady przez pryzmat swojej dupy. Jeżeli mówisz że ten dom jest chujowy i gdzie indziej mi będzie lepiej to podwalasz jego światopogląd. On nie przyzna ci racji na zasadzie "tak synu masz rację, jedź. Tam będzie Ci lepiej" bo jego ego dostałoby po dupie. Musiałby sam przed sobą przyznać że tutejsza rzeczywistość czyli jego(!) rzeczywistość w której zapewne spędził (albo zmarnował) ostatnie kilkanaście lat jest chujowa. Więc jego podświadomość się broni bo dawno temu przekonał swoje "ja" do myśli że "tutaj jest zajebiście". Zapewne wytworzył to przekonanie z tego względu że nic lepszego nie mógł osiągnąć więc pod ciężarem życia zadowolił się tym. Teraz neguje na poziomie logicznym wszystkie teksty kogokolwiek że gdzieś mogłoby być lepiej żeby jego ego nie dostało po dupie.

•  

@Ardenciara: słuchaj się ojca, kto w ogóle w 2021 jeszcze myśli o zamieszkaniu w tym gównianym kraju XD jest tyle fajnych państw do emigracji - norwegia, irlandia itp, a w usa to bez pieniędzy i znajomości będziesz miał gorzej jak w tej polsce. Stany to nie kraj pokroju krajów EU gdzie po prostu jedziesz i dobrze żyjesz

•  

@Ardenciara: Kuuuuurła, jak bym swego starego słyszał. Spędził sam kilkanaście lat za granicą i nawet podstaw-podstaw! języka nie ogarnął robiąc na zmywaku. Po czym wrócił na socjal do PL i do mnie pretensje, że sam po studiach za granice z żonką uciekać chciałem znając kilka języków obcych, do legalnej pracy w zajebistym mieście do życia.

"Polakom za granica nic się nie udaję KŁii Kwiii "
      "zostań w PL, tam będziesz mieć gównianą pracę, a przy domu lepiej będzie wam KŁiii (zamieszkaj z żonką razem z nami WTF-nigdy)"
      "nic się w życiu tobie nie uda, zobaczysz - obudzisz się z ręką w nocniku |૦ઁ෴૦ઁ| ( nie wiem do dzisiaj OCB z tym tekstem)

Narzeka do dzisiaj, mimo, że osiągnąłem duży sukces, dalej go boli i namawia bym wracał ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jedź do USA i załatw sobie papiery na legalną pracę, byś całe życie na zmywaku nie robił jak mój stary. Zmywak i browary przed polską telewizją na kwadracie. No i ucz się jezyka na miejscu.

Poradzisz sobie, lepsze własne bagno, niż w cudzym toksycznym środowisku ze starymi siedziec.

Trzymaj się, USA nie jest takie kolorowe, ale wyjściu z domu to najtrudniejszy krok. Powodzenia.

•  

@Ardenciara: na porządne ubezpieczenie nie będzie Cię stać. Zwłaszcza jak na nielegalu tam pojedziesz

•  

@Ardenciara: Pomysl wczesniej o europie, zarob troche euro czy innych funtow i wtedy ruszaj. Jak Ci sie noga powinie to bedzie latwiej.

•  

@Ardenciara nie masz pojęcia o czym mówisz...

•  

@Ardenciara: Twój ojciec się po prostu o Ciebie martwi i nie wie jak powiedzieć żebyś nie wyjeżdżał.

•  

@Ardenciara: to Ty tu jesteś toksyczny, zachowujesz się jakby Cie obraził a on uwaga.. Nie był na bieżąco z cenami biletów i wizami a przecież taka podróż to codzienność

Zawsze bliscy przed takimi zmianami racjonalizują żeby nie ryzykować ze zrobisz błąd No i zwyczajnie ciężko się rozstać z kimś na pół globu, a wyzywanie ojca w internecie jest zwyczajnie niskie i słabe z twojej strony

•  

@Ardenciara zakładaj tag będę obserwował historię wyjazdu

•  

po prostu mieszkanie z chłopakiem

@Ardenciara: można się rozejść

•  

wyjechać do usa

@Ardenciara: To już lepiej jechać na legalu do Europy. A jak za ocean to chyba da się legalnie jechać do Kanady. W USA jak nie masz jakiegoś dobrego zawodu i jesteś tam nieleglanie, to może być kiepsko.

•  

@Ardenciara: jest tyle krajów w europie lepszych od usa

•  

pozdrawiam colegę serdecznie i życzę spełnienia marzenia.

@tyrytyty: dziemuję za życzenia (。◕‿‿◕。)

Teraz neguje na poziomie logicznym wszystkie teksty kogokolwiek że gdzieś mogłoby być lepiej żeby jego ego nie dostało po dupie.

@puto: to brzmi jak charakterystyka mojej rodziny tak bardzo xd

•  

Spędził sam kilkanaście lat za granicą i nawet podstaw-podstaw! języka nie ogarnął robiąc na zmywaku.

@Pierwiastek_Zua: mój ojciec do Niderlandów pojechał i przez 2 miesiące własnie też po polsku tylko mówił bo po co mu inne języki.

Pomysl wczesniej o europie, zarob troche euro czy innych funtow i wtedy ruszaj. Jak Ci sie noga powinie to bedzie latwiej.

@sh2dov: to chyba dobry pomysł dziękuję za podpowiedź

zakładaj tag będę obserwował historię wyjazdu

@mar-kar-583: Jadę za +/- pół roku dopiero

jest tyle krajów w europie lepszych od usa

@Alfiarz: Mi się podobają Stany + umiem tylko angielski na B2 i lubię ten język. Uczyłem się niemieckiego przez 12 lat to nic z neigo nie pamietam

•  

@Ardenciara: luz jest moda na te usa. fajny kraj dla kogoś kto lubi samochody

•  

sprawdziłem przy nim i 1k

@Ardenciara: Zgadza się - pod warunkiem, że 1k euro

•  

@Ardenciara: USA to już od dawna kraj trzeciego świata, pchać się do tego syfu aby zaczynać od zera, to tak jak chcieć wyjechać do włoch, bo się naczytało o potędze cesarstwa rzymskiego. Latam do stanów regularnie i tam jest tylko coraz gożej. Bez pracy na wysokim poziomie nie ma nawet co myśleć o przeprowadzce, już dużo lepiej wychodzi przy tym Europa zachodnia. Przemyśl to, zanim popełnisz ogromny błąd.

•  

@Ardenciara:
      Z tego co widzę to w USA wszędzie potrzebują ludzi do (gówno) pracy. Chyba nazwali to Great Resignation.
      Według mnie std życia gównianego w USA >> gównianego w Polsce.
      Chyba że lubisz zdrowy tryb życia, może cię na to nie stać. Najtaniej jeść fast foody...
      Jesteś tęczowym paskiem, w USA nie będziesz się tego wstydził.

Jeśli jesteś wystarczająco odważny to możesz iść tą drogą. Pamiętaj że koszt biletu to nie wszystko. Nocleg, podróż z lotniska, telefon (40$ miesięcznie), musisz mieć kartę kredytową, już nie mówiąc o ubezpieczeniu.
      O wizę bym się nie przejmowal aż tak, po prostu po paru miesiącach wrócisz i wtedy wyrobisz pracowniczą.

•  

@Ardenciara: Stany to już dawno nie jest miejsce na zrobienie kariery od zmywaka po własną firmę i ogólnie to nie jest jakiś ciekawy kraj do życia i pracy.
      Co innego krajobrazy i zwiedzanie, mają rozmach skurwysyny.

Gx

•  

@Ardenciara: opie jedz se do jakiejś Holandii na produkcję dużo lepiej Ci się będzie żyło jak w USA nielegalnie w jakiejś gówno robocie

•  

@Ardenciara: Coś tam wiesz, ale tylko w teorii. Praktyka jest taka, że owszem oszczędzisz te 100 buksów na wizie, ale nadal na lotnisku będą Cię sprawdzać. Jak ogarną, że lecisz golas na "turystykę" to będziesz miał ciekawy "powrót".

•  

@Ardenciara: Byłem w USA a teraz mieszkam na Tajwanie. Wszyscy co odradzają ci poleciec do USA to nawet podstawówki nie skończyli nie mówiąc już ze pewnie z własnej zapizdzialej wiochy nie wyjechali. Rób to bo będziesz żałować ze tego nie zrobiłeś. Oni myślą ze jak zarabiają 2k euro to Pana Boga za nogi złapali xD Polacy myślą ze Polska to potęga gospodarcza xD a wystarczy ze wyjada 200km na zachód i życie ma inny poziom xD

•  

@lsrrdc: Stany są zajebiste, ale w tym momencie to jedynie bym tam pojechał na jakieś dwa miechy na zwiedzanie. Za jakieś gowno pieniądze chujowo się tam żyje.

Byłem w Holandii na produkcji i jest mega spoko. Jedziesz sobie przez agencje na początku jest lipa bo warunki nie najlepsze, ale jak jesteś kumaty posiedzisz w hotelu pracowniczym z pół roku i sobie ogarniesz chatę i sobie będziesz pracował i żył za konkretne pieniądze.

Mam sporo znajomych w stanach i w Holandii Danii Szwecji i uwierz mi że jak sobie tak porównam życie w tym amerykańskim śnie do tego europejskiego to chyba w Europie żyje się lepiej.

Nie bez przyczyny młodzi Amerykanie jarają się Europa

•  

@Ardenciara: Ale ty wiesz żeby dostać się do USA na ESTA to trzeba mieć zakupiony bilet powrotny? Nie jestem pewien czy cie w ogóle do samolotu wpuszczą w Polsce bez powrotnego, a nawet jak wylądujesz, to zaraz cię zapakują w najbliższy powrotny lot na twój koszt. Poza tym bez wizy pracowniczej to tylko jakieś gównoprace fizyczne na czarno u amerykańskiego Janusza, a on ma już 10 Meksykanów na twoje miejsce.

•  

@lsrrdc: Byłem tam kilka razy co prawda ostatni raz dekadę temu ale mam znajomych wśród Polonii i Amerykanów.
      W połowie lat 90tych USA były krajem ludzi uśmiechniętych bo widzących przed sobą jakąś perspektywę, a przy ostatniej wizycie to już był taki uśmiech przez mocno zaciśnięte zęby.

Gx

+: kiwors
    •  

O wizę bym się nie przejmowal aż tak, po prostu po paru miesiącach wrócisz i wtedy wyrobisz pracowniczą.

@sudokor: niby jak xD może na turystycznej być max 3 miesiące (zależy co celnik wbije do paszportu) i jak będzie chciał wrócić po tym okresie to dostanie wilczy bilet

•  

@Ardenciara:

Nie masz pojęcia jak życie wygląda w USA. To nie jest American Dream anymore :P

Sam wynajem kawalerki w sensownej dzielnicy to koszt co najmniej 1.5k dolarów, której legalnie nie wynajmiesz to są robione background checki pod kątem zdolności kredytowej itd. Bez social security number nie jest to możliwe.

Na zmywaku za godzinke załóżmy że daliby Ci 10 dolców za godzinę. Zostanie Ci 100 dolców na przeżycie... 600 jeżeli bys znalazł coś za 1000.

O ile ciuchy i sprzęt jest tańszy niż u nas to spożywka jest dużo droższa. Jeżeli w Polsce na zakupach wydałbyś 100zl to tam załóżmy coś około 60 dolców.

Nie wspominając o braku możliwości nawet wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego.

Pomyśl o czymś w Europie

•  

@Ardenciara: nie słuchaj wyplusowanych hejtow. Byłem w Teoich butach kiedyś, ojciec tez mi robił awantury i sprzeciwiał się wyjazdowi do Irlandii (to było dawno temu i tez była potrzebna wtedy wiza). Koledzy hejtowali tak jak te glupki powyżej. Prawda jest taka, ze nawet na zmywaku lepiej niż w Polsce, jeśli nie masz jak się tutaj naprawdę dobrze ustawić. Jeśli jesteś pracowity i systematyczny i nie poddajesz się latwo, to jedz, poradzisz sobie.
      Ja miałem na początku taki plan, żeby uzbierać kasę i kupić sobie motor, no ale wystarczyło mi na mieszkanie (z 1 roku pracy w coffee shopie XD). Dzisiaj lżej mi się żyje dzięki temu ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

•  

@Ardenciara: A ciekawe gdzie będziesz mieszkał xD Ludzi na minimalnej często nie stać na swoje kawalerki, a sama wiem jak ciężko dostać czasem mieszkanie na emigracji, jeśli nie masz jakiejś historii kredytowej. Chyba że pokój, ale nie wiem jakie są procedury dogadywania się z ichniejszymi landlordami w tej sprawie. Nie zniesiono wiz całkowicie, możesz wjechać tylko na chwilę bez niej. Nikt ci nie da roboty bez wizy, tylko wyzyskujące januszexy. Jako nieudokumentowany imigrant będziesz żył jak najgorszy szczur, który boi się jakichkolwiek znajomości, byle by go nie podpierdolili do ICE. Nie jesteś meksykańskim ojcem 10 dzieci, który chce zarobić na ich utrzymanie, który ma dla kogo się upadlać, więc prędzej czy później coraz bardziej będziesz miał ochotę się wyhuśtać. Rozpierdala mnie takie gadanie ludzi, co nigdy nie mieszkali nawet miesiąca sami za granicą. Polska ma swoje problemy, ale kraje na zachód od niej też nie płyną mlekiem i miodem. Zamiast być szczurem kombinatorem, to skończ jakieś studia i kurs języka i aplikuj o wizę do Kanady, jeśli tak mocno cię ciśnie przygoda życia xD

•  

@aPimpNamedSlickback dobra bo nie wiem czy ty rozumiesz co napisałem w ogóle

Ludzi na minimalnej często nie stać na swoje kawalerki

Będę mieszkać ze swoim chłopakiem który też będzie pracował

Chyba że pokój, ale nie wiem jakie są procedury dogadywania się z ichniejszymi landlordami w tej sprawie

Jak nie wiesz to po co się wypowiadasz?

Nikt ci nie da roboty bez wizy, tylko wyzyskujące januszexy

jade bez wizy żeby pogadać z ludźmi i załatwić wize pracowniczą, mam tam znajomych więc nie będzie to niemożliwe x2

skończ jakieś studia i kurs języka i aplikuj o wizę do Kanady

Nie podoba mi się Kanada, nie będę kończył studiów w polsce które mi się nie przydadzą w innym kraju xd

•  

może na turystycznej być max 3 miesiące (zależy co celnik wbije do paszportu)

@szwedes: nie, mogę bez wizy jechać na 90 dni turystycznie

•  

@Ardenciara: wziales udzial w loterii wizowej? to najtanszy sposob na green card

•  

@mkrzk: będę dopiero brał, przedtem nie mogłem przez wiek

•  

@Ardenciara: no a co ja napisałem? op wyżej pisał, że po kilku miesiącach można wrócić do Polski i wyrobić sobie wizę pracowniczą do USA, co jest totalną nieprawdą

•  

@Ardenciara: I co, w trzy miesiące znajdziesz sponsora wizy pracowniczej? Twój pracodawca musi udowodnić, że nie ma na twoje miejsce kompetentnego obywatela USA. Szczególnie, że nie masz języka ani studiów, ani też pewnie żadnych konkretnych skilli. Twoje plany są ambitne, ale skrajnie nieżyciowe. Ale okej, rób jak sobie wymarzyłeś, kop w dupę od życia to też cenna lekcja I guess

+: Tituutusn
    •  

@Ardenciara: nie słuchaj wykopków którzy wiedzę o usa mają z internetu xD jak masz możliwość to się nie zastanawiaj. Jeżeli masz 2 nogi, 2 ręce i iq większe niż 100 to będziesz żył jak człowiek bez grzebania po półkach w sklepie żeby wziąć ser z gazetki z promocji

•  

@Ardenciara: Ogarnij jakas robote gdzie bedziesz zmuszony rozmawiac po angielsku. To czego nas ucza i my myslimy, ze umiemy a rzeczywistosc to dwie rozne rzeczy. Po prawie 10 latach emigracji i zyciu w uk, ameryka to nie jest kierunek gdzie byl emigrowal. Zdecydowanie wybralbym kanade jezeli mialbym wybierac ale tam tez maja swoje za uszami. Jako emigrant powiem Ci tyle, ucz sie niemieckiego.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

poproszę o krytykę, sam namalowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #sztuka #malarstwo #tworczoscwlasna

odpowiedzi (54)

#zwiazki #rozowepaski

Wracasz zmęczony z pracy a Twoja kobieta, która cały dzień opierdzielała się w domu, "przygotowała" Ci taki obiad. Czy odruch bezwarunkowy w postaci płaskiego na twarz swojej luby jest w pełni uzasadniony i zrozumiały?

odpowiedzi (92)

Recenzja testu na witaminę D z Lidla

Plusy:
    - te pod wpisem
    - kosztuje 29.99zl a ne stuwe w labie
    - można sb zrobić bez umawianka i rozmowy z kimkolwiek bo so kasy samoobsługowe
    - krew fajnie jest wsysana do pipetki samo sobie pije ne trzeba klikać
    - dużo kropli w zapasie żeby dodać do drugiego zbiorniczka
    - jak ktoś chce ukłuć dwa palce na raz, to jest druga igła w zestawie

Minusy:
    - czeba czekać 10 minut
    - dużo czytania
    - musisz się sam ukuć
    - te na płytce
    - jak wyjdzie wynik w normie (tak jak u mnie) to są wyrzuty sumienia bo można było 30 złotych przeznaczyć na coś innego np 5 worków marchewek XXL w promocji i jeszcze nawet zostanie 25 groszy reszty

Jutro recenzja testu ciążowego, pozdrawiam serdecznie.

#lidl #gownowpis #testujpsiezwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (31)