Wpis z mikrobloga

@Shin-chan: no i? jeżeli ktoś ma choroby współistniejące to mu szczepionka niewiele pomoże zwłaszcza w podeszłym wieku (może warto poznać wiek, bo się okaże ze 5x 70 lat i 1x 30 lat i wtedy mina zrzednie) - ale przynajmniej te osoby próbowały się jakoś chronić - nie to co 20 niezniszczalnych antyszczepów, ciekawe ilu z nich będzie na OIOM za parę dni
@Shin-chan: jak wierzysz w każde slajdy rządowe to rozumiem, że już odkładasz kasę na Nowy Ład itp?
Każda szczepionka nie daje 100% gwarancji. Najlepiej działała szczepionka przeciwko odrze - 98% skuteczności i lekarze nie widzieli tej choroby latami, ale dzięki antyszczepom i najazdowi ukraińców bez potwierdzonych kart szczepień teraz znowu występuje odra w wielu miejscach, małe ogniska epidemii u dzieci.
@KierownikuPoratuj2zl Zresztą nadal się okłamuje (w szpitalach leżą fałszywie zaszczepieni, "w ostatnim oddechu wyszeptała, że kupiła szczepienie) a to broń obosieczna (po co mam iść do lekarza, przecież szpital mi nie grozi, bo jestem zaszczepiona)
@taktoto: tylko że obecnie każdy jest zagrożony, jeżeli w 2020 roku umierali sportowcy, którzy raczej są dobrze przebadani jako zawodowi sportowcy dbający o zdrowie i ciało, to losowy gość ma nie umrzeć? Ile jest chorób o których ludzie nie wiedzą że mają? Najlepszy przykład ten piłkarz z wadą serca co miał zawał na boisku podczas Euro. Nie ma potwierdzonych setek badań jak się zachowa covid z tysiącem innych chorób, więc każdy
@KierownikuPoratuj2zl Ale zrozum jaki idzie przekaz, ludzie nie rozważają nawet, że coś im grozi, bo do szpitala wg nich idą tylko niezaszczepieni i ci ci kupili szczepienia. Zgłaszają sue jak już są w bardzo złym stanie

I podejrzewam, że w końcu ktoś się tym wkurzył i dlatego podają
@taktoto ale ja nie mówię że nie mają podawać - tylko należy się przyjrzeć tym danym, jaki jest wiek zaszczepionych itp, bo teraz to jest podawana teza że szczepionka szkodzi bo więcej jest ludzi na OIOMie zaszczepionych, ale może 4 osoby z 5 ma fałszywy certyfikat? a może to ludzie 70+? a może mają po 3 inne choroby np. serca, nerek?