Wpis z mikrobloga

@Wykopowicz1234: Od: Ksiegowy w Norwegii:
"ZMIANY WCHODZĄ W ŻYCIE - JAKIE ZASADY WJAZDOWE OD 26.11?
W dniu 24.11.2021 opublikowano zmiany dla rozporządzenia Covid-19, które wchodzą w życie od jutra 26.11. Przeczytaj, aby dowiedzieć się jak to wpływa na wjazd z Polski i innych krajów, a także jakie są obowiązki po przyjeździe do Norwegii.
⚠️ OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA WJAZDU DLA WSZYSTKICH OD 16 ROKU ŻYCIA
Od 26.11 obowiązkowa jest rejestracja dla WSZYSTKICH (RÓWNIEŻ
@Wykopowicz1234: Byłem 2 tygodnie temu. Lot wizzairem z Krakowa do Oslo i z Oslo norwegian air do Tromso. W zeszłym roku Wizzair też odwołał loty z Krakowa na koniec roku i kolejne dopiero od marca były. Bezpośrednio jedynie z Gdańska lata teraz wizzair.

Jak masz certyfikat to wg strony MSZ musisz się zarejestrować tylko. Jak byłem 2 tygodnie temu to nikt niczego nie sprawdzał ani w Oslo ani w Tromso.
@Wykopowicz1234: Jak byłem to przez 2 dni padał śnieg i w zasadzie w centrum przez jakieś 30 minut było przejrzyście i przez telefon była widoczna zorza przez chwilę, ale to nie to samo co bycie poza miastem, gdzie jest ciemno.

Dziewczyna miała jakąs aplikacje, która pokazuje jak wygląda szansa na zorze w danym rejonie. Musisz szukać coś z nazwą aurora w app store/google play.
Zorze można tam zobaczyć zawsze gdy jest ciemno i nie ma chmur czy może być tak że przez kilka dni pod rząd nic nie będzie?


@Wykopowicz1234: Ja 2x latałem na tygodniowe wycieczki i zorzę zobaczyłem do tej pory tylko raz i to dość słabą. W pozostale dni brak zorzy, albo kulawa pogoda. Niektórzy za to polecą na weekend i złapią super ujęcia. Kwestia szczęścia.
@Stashqo @Wykopowicz1234: my mieliśmy strzała 4 sni, polecieliśmy do Tromsø i później dwie godziny na północ od Tromsø na wycieczkę(super wycieczkę ogólnie i tanio, jakby ktoś chciał więcej info, to dawać na priv) i udało się. Przewodniki mówił, że jedna z lepszych w sezonie się trafiła i rzeczywiście wyglądała nieziemsko ( ͡° ͜ʖ ͡°)