Wpis z mikrobloga

@janznetu: przyłoż kartkę papieru teraz i podczas dnia z dobrym światłem, jak biały jest to kolor?
w tym teście tikkurila nie wypadła za dobrze ściera się i nie kryje (choć ja akurat robię ściany a Ty sufit a to różnica)
tikkurilla ma dużo lotnych związków organicznych 30g/l

@NadentyJacenty: to samo przyłóż proszę białą kartkę papieru

Czy jesteście w stanie stwierdzić czy farby straciły swoją biel? Orientowaliście się jaką mają trwałość?
@interpenetrate: jutro sprawdzę, tylko skąd wziąć faktycznie białą kartkę? :)
Sprawdziłem i ta biała farba ma LZO poniżej 15g/l, więc pewnie o innej farbie piszemy. Moja to tikkurila anti-reflex white 2. W jednym pokoju pomalowałem nią sufit kilka miesięcy temu, to będę miał porównanie.
Optiva 5, która idzie na ścianę, ma poniżej 1,5g/l.
@mietek111 O #!$%@? xD Po miesiącu? Brilluxem malowałem odkąd wszedł do Polski, polecam w #!$%@?. Tylko musisz odczekać te dwa tygodnie po malowaniu aż żywica stwardnieje. Fluggerem malowałem wcześniej, #!$%@?ł się. Na trzy razy musiałem malować kiedyś. Tylko Brillux nie kupisz z ulicy, musisz mieć działalność
O #!$%@? xD Po miesiącu?


@Kenpaczi: ale w sensie co za problem? Wiesz że ja też z dość sporym wyprzedzeniem pytałem o to, i farbę będę wybierać też teraz? W sumie to już chyba wybiorę pomiędzy magnatem a tikurillą, w moim przypadku to tylko jedna ściana