Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Scenariusz nierealny, zasadniczo nielegalny i niemożliwy do spełnienia.

  Takie wpisy są po to żeby taki @Gon70: się wypowiedział, inny troll zrobi screena, a trzeci wrzuci na ukraińskie strony.

  Polakom się odpali materiały o Banderze i w ten sposób jedyne co urośnie to nie granice Polski, a nienawiść (ku uciesze Rosji), a także kuśka czarmandera, bo 70 groszy to nie w kij dmuchał.

  Jakoś dziwnym trafem nie było żadnych spin PL-UA przed 2014 rokiem kiedy zaczął się Donbas. Ktoś pamięta jakieś afery wokół organizowania Euro w 2012? No właśnie.

  A teraz Iskandery stanęły na granicy rosyjsko-ukraińskiej, więc znowu trzeba szczuć.

  Tfu

  #polska #geopolityka #ukraina #shitwykopsays
  pokaż całość

  odpowiedzi (99)

 • odpowiedzi (17)

 • avatar

  Rosja wg. zwykłych trolli i płatnych aparatczyków, których wysrało na tagu:

  Niższe podatki, ułatwienia dla przedsiębiorców, brak kolejek do lekarzy, wyższe zarobki, to przekonało ludzi do wywieszania flag Federacji Rosyjskiej w ukraińskich miastach w oczekiwaniu na szybkie wyzwolenie.

  Rosja w rzeczywistości:

  -Minimalne wynagrodzenie 12792 rubli, czyli 147,62 Euro

  - 160 instytucji państwowych, które mogą przyjść z kontrolą-czyli w rzeczywistości po łapówki (Ta słynna łatwiejsza działalność gospodarcza)

  -teoretycznie 89% populacji ma dostęp do elektryczności, w rzeczywistości przerwy w dostawach na wioskach nie są niczym nadzwyczajnych a ich mieszkańcy często żyją tak jak wyglądają ich wioski-średniowiecznie

  -w 2020 liczba szpitali skurczyła się do 5065 w 144-milionowym kraju w badaniu z 37% respondentów wyraziło zaufanie do publicznej służby zdrowia

  -przykładowo w 2009 straty z tytułu przestępstw ekonomicznych przekroczyły bilion rubli, (z mniejszą inflacją) a policjanci popełnili 18 tys. przestępstw (tych wykrytych)

  -1,5% populacji posiada 50% bogactw naturalnych

  -2mln dzieci do lat 14 są bite przez rodziców, 50 tys. ucieka z domu przed przemocą i molestowaniem

  -2mln sierot, ilość przestępstw seksualnych wobec nieletnich wzrosła 25-krotnie w ciągu 20 lat

  -jeszcze 10 lat temu umieralność noworodków była na poziomie wielu państw afrykańskich 70% umierało w szpitalu

  No i tak można długo a długo. Narkomania, bezdomność, alkoholizm, państwo totalitarne, odcięcie obywateli od dostępu do światowego internetu...

  Zdecydowanie Ukraińcy aż się palą, aby do tego pierdolnika dołączyć. Mają ogromne ilości surowców naturalnych, przestrzeń, uniwersytety, 140mln ludzi. Wszystko by być bogatym krajem, to decydenci wola jak kogucik fikać, napinać mięśnie a teraz siać ferment w europie najprawdopodobniej napadając na niepodległe państwo.

  #ukraina #rosja #europa #rosjawstajezkolan #wojna
  pokaż całość

  odpowiedzi (40)

Advertisement