Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Zastanawiam się nad kupnem samochodu do około 12 tysięcy cebulionów. Zależy mi na tym żeby przyspieszał godnie ze stoperem a nie kalendarzem (myśle że poniżej 9s do 100) póki co na oku mam a4b6 1.8t z manualem 163km i e39 530D z automatem. Wizualnie beta wydaje się być w lepszym stanie patrząc po zdjęciach bo oglądać jeszcze nie byłem bo trochę nie po drodze. Co wy byście bardziej polecili? #samochody #bmw #audi
  • 17
@bartek9871234: dwa fajne silniki, ale z wyglądu e39 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Środek super spasowany i mi osobiście tez sie bardziej podobał w bmw. Mialem e39 z 2.o r6, super autko. Teraz mam e60 z 3.0d właśnie i auto jeśli chodzi o osiągi to petarda, nie wiem ile tam jest do 100, ale chyba mniej niż 7sek.
@bartek9871234: Ani audi ani bmw w tym budżecie nie będą fajnymi samochodami. Jak już musisz bmw to raczej e46, też jest stary, ale jeszcze jest sporo w miarę nie zjedzonych egzemplarzy, osobiście uważam, że to udana konstrukcja, której eksploatacja nie zabija portfela. Audi nie znam, ale któreś silniki nie były tam rewelacyjne
@FilipWWL: z tego co mi wiadomo to głównie diesle leżały mechanicznie. A co do e46 to mi się właśnie wydaje że one są bardziej zajeżdżone i zajeżdżone przez młodych gniewnych pod Tesco. Seria piąta jeszcze jakoś się broni no i wygląd zewnętrzny i wewnętrzny w 5 to bajka mimo nie wielu różnic względem 3
@Atreyu: mam możliwość solidnego sprawdzenia, a dodatkowy budżet na takie kwiatki też jest przewidziany. Wybór padł właśnie na nie ze względu na to że zwyczajnie mi się podobają a jestem w stanie dopłacić do samochodu który mi się podoba. Problemem jest tutaj to że oba ciągną mnie do siebie tak samo xd piątka zawsze mi się podobała a do a4 mam sentyment
@bartek9871234 Mam takie a4 B6 163km już w sumie ponad pół roku, naprawdę DUUUŻOO zależy od poprzedniego właściciela. 1.8t to silnik który jest wytrzymały ale wymaga dbania, posłuchaj czy przy porannym rozruchu nie ma grzechotania, jak jest przez sekundę,dwie to jeszcze pojeździ. Jak dłużej lub grzechocze na ciepłym to jest lipa, koszt to 2k+, ogólnie najlepiej porobić logi dynamiczne, sprawdzić wycieki, zapytać co ile zmieniany olej i jaki, przebutowac parę razy, sprawdzić