Wpis z mikrobloga

#olx #oszustwo #prawo
Czy można w jakiś sposób doprowadzić do ukarania potencjalnego oszusta? Przeglądając olx natknąłem się na "okazję", jednak po obejrzeniu innych aukcji i przeanalizowaniu zdjęć jestem niemal pewien, że to oszust. Wszystkie ceny bardzo kuszące dla naiwnych, proponuje wysyłkę tylko po przedpłacie itd. sprawdziłem zdjęcia, są kradzione z aukcji zamieszczonych na allegro.
Dodatkowo nie odpisywał, kiedy prosiłem o możliwość wysyłki pobraniowej, a po rzuceniu zarzutki (propozycji, że przeleję połowę z góry) od razu wychylił swój głupi łeb i podał dane do płatności (nr konta na pewno będzie właściwy, wiadomo, reszta nie).
Chciałbym dać nauczkę delikwentowi, co mogę zrobić? Napisać do banku, że ich klient naciąga ludzi? Coś jeszcze można zrobić?
  • 2
@Sleepwalker: Wydaję mi się, że na tym etapie za wiele nie zdziałasz, a nawet jak gdzieś zgłosisz to bez osoby poszkodowanej nikt nie ruszy tej sprawy. Musiałbyś dać się oszukać i zgłosić sprawę na policję (oczywiście zabezpieczyć się jakiś chargebackiem, żebyś nie stracił kasy)