Wpis z mikrobloga

W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i podczas wchodzenia na przejście dla pieszych. Jeżeli tramwaj dojeżdża do przejścia dla pieszych, to ma pierwszeństwo przed pieszymi. Jednej rzeczy jednak nie rozumiem. Spójrzcie na film dokładnie w 00:45: https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie Samochód zbliża się do przejścia. Przed przejściem stoją piesi. Z jednej strony samochód musi ustąpić im pierwszeństwa, bo piesi mają pierwszeństwo i jak dojdzie do potrącenia, to kierowca będzie winny. Z drugiej strony piesi nie mogą wejść na przejście dla pieszych, bo tramwaj zbliża się do zebry. Kierowca nie powinien więc zatrzymywać się przed przejściem, bo w ten sposób zachęci pieszych do wejścia na zebrę, a przecież jedzie tramwaj. Jednak jeżeli się nie zatrzyma, to pieszy też może wejść na zebrę i kierowca potrąci pieszego i będzie winny. Więc jak się zatrzymam, to źle, bo zachęcam pieszych do wejścia pod tramwaj, ale jak pojadę, to też źle, bo mogę potrącić pieszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #jedzbezpiecznie
dziobnij2 - W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi ma...

źródło: comment_1638080966ipKehIApGwTApYYw1VNmGY.jpg

Pobierz
  • 93
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@dziobnij2: poważnie z tym tramwajem?

Bo pierwsze słyszę.

Więcej nic nie napiszę no bardzo jestem ciekaw. Taktyczny

@Sl_w_k_1:

Przecież masz to zapisane dosłownie i wprost w przepisach:

Art. 13.

1a. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed
pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed
pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@BajerOp: bo:
- ja jadę w tym tramwaju
- bo motorniczy też czlowiek i nie wiem jak ty ale ja wolę mieć czyste konto.
- bo tramwaj potem trzeba umyć
- bo kasa potem idzie na obsługę tego zdarzenia: karetka, lekarze, prokurator, policja itd zamiast na 500+
-bo delikwent zamiast płacić podatki i byłaby kasa na 500+ leży e szpitalu/kostnicy
- bo korki w połowie miasta co powoduje że zwieksza się