• poprzednie komentarze (56)

•  

@engineer: No to jedziemy z źródłami, misu:

@0: Szczepienie rosnie z wykształceniem i drugie: 2
      @1: Nie wiem kto Ci powiedzial ze 100% ale tutaj masz oficjalne badania ktore mowia ze w najlepszym wypadku mialaby 95%
      @2: Poczytaj sobie jak sie przygotowuje badania kliniczne bo z tego co widze to nie masz za bardzo pojecia jak to działa. Nie znano długofalowych skutków, wiadomo było tylko że kilka miesięcy po szczepieniu dalej chroni, dalej nie było danych.
      @3: Daj źródło
      @4: Zmniejsza przenoszenie. Na chłopski rozum, jak masz mniejsze objawy to chyba oczywiste, że mniej zarażasz.
      @5: Ja też chciałbym żeby można było magicznie usunąc wirusa z ziemi, ale narazie możemy tylko zaoferować szczepionke która zmniejsza smierc, hospitalizacje i zarazenia. A do tego sprawia że jest mniejsza szansa że wirus zmutuje. Mniejszą ilość śmierci widać gołym okiem. Polecam popatrzeć na dane (obrazek) z https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

To ty siejesz dezinformacje i to jest właśnie problem, że tobie się wydaje że to ty walczysz o prawdę.

źródło: deaths israel.png

•  

@ItsFine: mam tytuł doktora i nadal nie widzę powodu, dla którego mam się zaszczepić. Tym bardziej jako ozdrowieniec. Co więcej zaszczepiłem się na grypę, bo przekonują mnie lata badań nad szczepionką. Idąc dalej domagam się by osoby niezaszczepione na grypę nie miały możliwości wstępu do miejsc publicznych ponieważ są zagrożeniem dla mnie.

Doskonale wiem, że szczepionka chroni jedynie przed ciężkim przejściem choroby, a nie przed infekcją i zarażaniem dalej, mimo wszystko wnioskuję o usunięcie z przestrenii publicznej osób niezaszczepionych na grypę!

•  

jak masz mniejsze objawy to chyba oczywiste, że mniej zarażasz.

@ItsFine: o kurwa xDDDDDDDDDDDDd

•  

narazie możemy tylko zaoferować szczepionke która zmniejsza smierc

@ItsFine: nie prościej zaoferować lek, który leczy? Na sraczkę nie ma szczepionki, są leki.

+: Faczko
    •  

@WiesniakzPowolania: Pomijając, że porównanie jest totalnie z dupy to...
      1. Nikt nie przymusza Cię do założenia zimowych opon.
      2. Nikt nie mówi, że siłą zmienią Twoje opony jak Ty ich nie zmienisz i jeszcze Ci do tego dopłacą czy będzie loteria. Tylko ludzie raczej sami z siebie zmieniają, bo droga hamowania diametralnie różni się na zimowych i letnich oponach.
      3. Jak spowodujesz wypadek tracisz zniżki - sprywatyzujmy służbę zdrowia tak, żeby osoby, które mniej dbają o siebie (np. brak szczepionek ale też picie alkoholu, palenie papierosów) płacili wyższa składkę zdrowotną jak to ma miejsce w przypadku OC.
      4. Nikt nie chodzi po domach / ulicach i nie sprawdza czy aby na pewno zmieniłeś opony a jak nie to ostracyzm społeczny i mówienie, że jesteś szurem, mordercą i przez Ciebie giną inni - tylko przy szczepionkach jest takie napuszczanie ludzi na siebie.
      5. Na koniec - Nikt nie obiecywał, że jak zmienisz opony to nie będziesz miał wypadku a w przypadku szczepionek tyle tych obietnic było i większość się nie spełniła, że ludzie po prostu przestali ufać proszczepionkowcom. Jestem pewny, że jakby ludzie zobaczyli, że po miesiącu od założenia opon zimowych mają one drogę hamowania taką jak letnie a w dodatku w raz na ileś tam tysięcy przypadków opona wykrzywia felgę to też by nie zmieniał co miesiąc.

I mówię to jako osoba w pełni zaszczepiona.

•  

@ItsFine: wy kompletnie nie rozumiecie, że tutaj nie chodzi o szczepionkę, prawda?
      Od kiedy zadawanie pytań jest dezinformacją?
      Potwierdzasz w pełni moje obawy, bo za wszelką cenę starasz się udowodnić swój punkt widzenia, który możesz sobie edytować co kilka miesięcy, bo zmieniają się informacje odnośnie szczepień.
      Obowiązek szczepień, paszporty covidowe, co będzie następne? Jaką inną chorobę, stan posiadania czy cokolwiek innego trzeba będzie potwierdzać, żeby się przemieścić?

•  

@WiesniakzPowolania: Tylko na zimówkach wjedziesz w kogoś, nie szczepiąc się jak możesz zrobić szczepionej soboie krzywdę skoro szczepionka chroni? Co za różnica czy zarazi się od zaszczepionej osoby czy niezaszczepionej?

•  

Na chłopski rozum, jak masz mniejsze objawy to chyba oczywiste, że mniej zarażasz.

@ItsFine: Jest dokładnie na odwrót. To właśnie choroby, które nie dają widocznych objawów (przynajmniej przez dłuższy czas) roznoszą się najłatwiej. To osoby, które są nieświadome swego zarażenia zarażają najwięcej ludzi, a nie te z silnymi objawami. Jak masz silne objawy to lądujesz w łóżku, przy skąpych objawach business as usual.

•  

nie prościej zaoferować lek, który leczy?

@davidero69: No najlepiej to byłoby zrobić miksture nieśmiertelności ale Ci naukowcy to debile że o tym nie pomyśleli, nie? Ciekawe z jakiej dziedziny masz doktora, powiedz to też Ci zadam pytanie na takim poziomie.

Doskonale wiem, że szczepionka chroni jedynie przed ciężkim przejściem choroby, a nie przed infekcją i zarażaniem dalej,

To że nie daje 100% pewności że nikogo nie zarazisz nie znaczy że nie pomaga. Podałem źrodła że zmniejsza zarażanie.

o kurwa xDDDDDDDDDDDDd

Odpowiedź na poziomie co najmniej doktora habilitowanego. Weź sie zgłoś po awans ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@WiesniakzPowolania: to nie antyszczepy biorą analogię z dupy i porównują szczepionki do opon, a covid passy do prawa jazdy
      @Killson: nie to co holokaust xddddddddd

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

+: Teros
    •  

@engineer: Ale ja Ci podałem odpowiedzi na twoje pytania. Jeśli nawet tego nie przeczytałeś to chyba oczywiste że nie chodzi Ci o szukanie prawdy tylko potwierdzenie swojego światopogląd, czyli dokładne przeciwieństwo tego o czym mówisz (zadawania pytań).

który możesz sobie edytować co kilka miesięcy, bo zmieniają się informacje odnośnie szczepień.

No, to straszne że ludzie zmieniają poglądy jak pojawiają się nowe dane. Powinniśmy sobie wybrać jeden punkt widzenia i nigdy go nie zmieniać, tak jak ty to robisz "zadając pytania" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@engineer: W większości pytań zawarłeś też jakąś tezę typu: szczepionka nie zmniejsza transmisji. To jest ta dezinformacja.

•  

@WiesniakzPowolania: to nie antyszczepy biorą analogię z dupy i porównują szczepionki do opon, a covid passy do prawa jazdy
      @Killson: nie, wy tylko porównujcie covid do wszystkiego innego regularnie, włącznie z holocaustem XDDDDDDDDDDD

•  

@Killson: a co? Może chciałbyś chodzić po mieście bez zezwolenia?

•  

@WiesniakzPowolania: propsuje za poteżne zesranie sie troglodytów antyszczepów w komentarzach xD

•  

@WiesniakzPowolania: No porównanie takie z dupy trochę Mireczku.

•  

•  

@Shatter: dla pewnosci ze po 5 latach nie beda mialy one negatywnych skutkow.

•  

@Zorak: Ale już wiemy że COVID ma gorsze negatywne skutki po latach a szczepionka przed nim chroni. Więc już podejmujesz złą decyzje jeśli patrzysz na perspektywę 5 lat.

•  

@WiesniakzPowolania: może jeszcze podaj argument o działaniach niepożądanych w przypadku zakładania opon zimowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bekazcovidian

•  

A powiedz teraz ile czasu zwykle trwaja testy szczepionki a ile trwaly te na cov ?

@Zorak: a ile trwają testy szczepionki na nowe szczepy wirusa gryp które są robione corocznie przed sezonem? ;)

•  

@WiesniakzPowolania: no w sumie, jeżdżę na wielosezonowych....

+: qbika
    •  

@WiesniakzPowolania: analogia nie do końca trafna, ale wywołała potężny ból dupy u szurów, dlatego propsuję

•  

szczepiłeś się co roku na grypę szurze jebany?

@ambiwalentny_dzieciak: tak, a o co chodzi? Lubie swoje zastawki w sercu.

•  

@WiesniakzPowolania: ja odmawiam, bo w zimę jeźdże mało, mam całoroczne i nie chce żebyś zmuszał mnie do czegoś co nie jest mi potrzebne. taka jest Twoja analogia?

•  

to nie antyszczepy biorą analogię z dupy i porównują szczepionki do opon, a covid passy do prawa jazdy

@Killson: to uczucie, kiedy foliarz-szur z pokemonem w awatarze szczeka coś o braku logiki xDDDD

•  

@WiesniakzPowolania: No i brakuje, przy każdym opadzie śniegu należy kupować nowe opony zimowe, bo stare już nie działają

•  

@Tylko_na_chwilke: tak, jest trochę większa przyczepność, ale na szklankę nic nie poradzi tak, jak zmniejszenie prędkości. Natomiast przy deszczu lepiej zachowują się letnie. Tak na prawdę w momencie zalegania śniegu na jezdni najbardziej wychodzi brak opon zimowych, bo wtedy często ciężko się poruszać.

•  

@ItsFine: Jak mam mieć jakiekolwiek negatywne skutki po chorobie, którą (w moim przypadku) przechodziłem lżej niż niektóre kace?

Objawy miałem 2 (słownie - dwa) dni, wydolność taka sama, żadnej mgły z dupy (która pewnie w znacznej części przypadków jest stanem bezpośrednio powiązanym z zamknięciem i zastraszeniem chorego), żadnych długofalowych skutków ubocznych, kardiologicznie złoty standard.

Pomijam pierdolenie o depopulacji, pomijam teorie spiskowe o Niedzielskim pijącym krew płodów razem z Iluminatami - ale wyjaśnij mi w jakim celu ogranicza się i przymusza mnie do przyjęcia preparatu, którego najwyraźniej nie potrzebuję? Dlaczego nikt nie chce wziąć odpowiedzialności? Czemu - skoro to takie ważne - szczepionki na COVID nie trafią po prostu do kalendarza szczepień?

Bo przecież babci to ja nie chronię - skoro po kilku tygodniach różnica w zarażaniu (tak, upraszczam, bo pewnie nie skumasz) wynosi ~30% na korzyść zaszczepionych (co ciekawe - brak takich badań dla ozdrowieńców, ciekawe dlaczego?) - co w połączeniu z niższą niż zakładano skutecznością aktualnie dostępnych szczepień po prostu sprawia, że jakikolwiek przymus jest całkowicie bezsensowny. Innymi słowy - na ten moment warto się szczepić wyłącznie jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko ciężkich powikłań.

Chcecie żeby antyszczepy (co swoją drogą jest tak nietrafionym określeniem, że aż dupa pęka - pewnie z 90% tych antyszczepów ma wszystkie obowiązkowe szczepionki z kalendarza, ale sojowo-liberalna pedagogika wstydu i dzielenia ludzi musi trwać, co nie? ) się zaszczepiły? Lobbujcie wpisanie szczepionek do kalendarza szczepień, wzięcie odpowiedzialności (pełnej) rządu za jakość (lub jej brak) szczepionek - a nie przypierdalacie się do Bogu ducha winnych ludzi, którzy nie mają powodu żeby ufać swojemu rządowi, że nie są takim samym - prekariacko-sojowo-liberalnym gównem - jak Wy.

•  

@WiesniakzPowolania: i tacy potem nie szczepią się i pewnie też tylko stosunek przerywany xddd Obvious troll niestety

•  

to nie antyszczepy biorą analogię z dupy i porównują szczepionki do opon, a covid passy do prawa jazdy

@Killson: Ale to antyszczepy porównują brak możliwości wejścia w tłum ludzi w kinie do sytuacji żydów w III rzeszy xD

•  

@biesy: pięknie się zesraliście covidianie, miód na moje oczy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

+: rockin
    •  

@Killson: nie, wy porównujecie znacznie lepiej xD

źródło: Screenshot_20211129-102639.jpg

•  

pięknie się zesraliście covidianie, miód na moje oczy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

@Killson: to nie miód, szurku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Killson: Ale porównywanie systemu szczepień do obozów koncentracyjnych już jest okej XDDD

•  

analogia nie do końca trafna, ale wywołała potężny ból dupy u szurów, dlatego propsuję

@CocoJamboolin: jak nietrafna analogia może wywołać cokolwiek innego prócz śmiechu politowania? :D

Chyba nie rozumiesz za bardzo tych komentarzy, które wykazują jak op zrobił kurtyzanę z logiki.

•  

@WiesniakzPowolania a mnie się podoba

Załóż letnie opony, pojedź w jakieś bezpieczne miejsce gdzie jest śnieg, rozpedź samochód do jakiejś prędkości i wychamuj. Policz jaka była droga chamowania. Powtórz to wszytko tylko z oponami zimowymi. Wnioski wyciągnij sam.

•  

@ItsFine: Adam Małysz prawdę Ci powie, bo na pewno nie usłyszysz jest w "zapewnieniach" polityków i zwolenników przymusów szczepień: https://www.youtube.com/watch?v=q4APtKJCcuc

•  

@WiesniakzPowolania: z 2 sezony jeździłem po lodzie na letnich i nic się nie stało xd można jeździć na letnich, ale trzeba być odpowiedzialnym xd

•  

@WiesniakzPowolania: @Killson: nic głupszego już dziś nie przeczytam a dopiero 11 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

rozpedź samochód do jakiejś prędkości i wychamuj. Policz jaka była droga chamowania.

@uriel_ck: oooo panie! (╯°□°)╯︵ ┻━┻

•  

@Krupier rany boskie, naprawdę wstyd mi za tak głupie błędy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Chris_Karczynski: poczekaj, może grzesiowski znowu z czymś wyleci

•  

jak nietrafna analogia może wywołać cokolwiek innego prócz śmiechu politowania? :D

@Krupier: napisałam nie do końca trafna, bo wiele rzeczy się zgadza, ale te sytuacje się też różnią pod wieloma względami, ale tak często bywa przy humorystycznych porównaniach

Chyba nie rozumiesz za bardzo tych komentarzy, które wykazują jak op zrobił kurtyzanę z logiki.

doskonale rozumiem i nawet mnie bawi, jak szury próbują udowadniać, że przecież to nie jest sytuacja 1 do 1. xd

•  

doskonale rozumiem i nawet mnie bawi, jak szury próbują udowadniać, że przecież to nie jest sytuacja 1 do 1. xd

@CocoJamboolin: ale tu nic nie trzeba udowadniać bo to po prostu nie jest sytuacja 1:1.

•  

@Krupier: Żadna analogie nie jest 1:1, ale jak do antyszczepionkowców nie trafia rzeczywistość to próbuje się im to przedstawić jak 5-latkom.

•  

@engineer: Czyli dowiedziałeś sie że politycy kłamią więc nie weźmiesz szczepionki? A kto ją stworzył? Kaczyśki, Tusk czy może jednak naukowcy?

•  

ale tu nic nie trzeba udowadniać bo to po prostu nie jest sytuacja 1:1.

@Krupier: no nie jest, to chyba oczywiste, za to ładnie wyśmiewa część szurskiej argumentacji

•  

@ItsFine: a jesteś w stanie pojąć, że niechęć do szczepienia się przeciwko covid nie czyni z człowieka antyszczepionkowca w ogóle czy cię to przerasta?

•  

@Killson: szur szur szur szur szur hahaahha

•  

za to ładnie wyśmiewa część szurskiej argumentacji

@CocoJamboolin: zawiodę cię może, ale nic takiego nie robi. Wręcz przeciwnie w zasadzie co zostało już wykazane kilkukrotnie w wątku.

•  

@WiesniakzPowolania: I koronny argument:
      "To co z tego, że ja założę opony zimowe, jak moje bezpieczeństwo zależy od tego, czy mój sąsiad też je będzie mieć" - włącz myślenie!

•  

@WiesniakzPowolania: O, nie wiedziałem ze opony zimowe maja większe ryzyko np rozpieprzyć w aucie silnik a umowa z ich producentem jest tajna i wiadomo jedynie ze nie ponosi odpowiedzialności xD

•  

Jak mam mieć jakiekolwiek negatywne skutki po chorobie, którą (w moim przypadku) przechodziłem lżej niż niektóre kace?

@m-wjeczur: No i do takich ludzi jak ty jest ta analogia.

Jak mam mieć jakiekolwiek wypadki w zimie, kiedy (w moim przypadku) przejeździłem już 5 zim na letnich oponach bez wypadku?

Poślizgi miałem 2 (słownie - dwa), nic sie nie stało, żadnego uderzenia w przeszkode (która pewnie w znacznej części przypadków jest stanem bezpośrednio powiązanym z zaniedbaniem naszych dróg), żadnych uszkodzeń pojazdu, mechanicznie złoty standard.

Pewnie rozumiesz czemu i tak warto opony zimowe zakładać, ale jak ktoś Ci mówi że szczepionka również chroni i zmniejsza ryzyko to już tutaj masz problem.

•  

@Krupier: To że jesteś przeciwko tylko jednej szczepionce nie sprawia że nie jesteś antyszczepionkowcem. Większość tego ruchu zaczęła się od tego że ludzie byli przeciwko szczepionce MMR, tylko jednej. Wtedy się większość z nich śmiała (pewnie dalej sie z nich sam śmiejesz), a ty też negujesz nauke i nie słuchasz lekarzy, dokładnie tak jak oni wtedy.

•  

zawiodę cię może, ale nic takiego nie robi. Wręcz przeciwnie w zasadzie co zostało już wykazane kilkukrotnie w wątku.

@Krupier: wnioskuję, że albo nie wiesz jakimi argumentami posługują się szury, albo się z tymi szurskimi argumentami jakoś identyfikujesz, ale no cóż, ja myślę, że wyśmiewa dobrze (。◕‿‿◕。)

•  

@WiesniakzPowolania: Ja mam na sprzedaż tonę śniegu jakby co

•  

@WiesniakzPowolania: Idąc twoim tokiem myślenia, jak już chcesz przyrównywać do samochodów, to właśnie wprowadza się homologację na własne ciało i musisz ją odnawiać co rok żeby bezproblemowo używać.. a nie, czekaj, teraz już co 9 miesięcy xD Pozdro covidianinku.

•  

To że jesteś przeciwko tylko jednej szczepionce nie sprawia że nie jesteś antyszczepionkowcem.

@ItsFine: :D

Zacny fikoł milordzie.

Większość tego ruchu zaczęła się od tego że ludzie byli przeciwko szczepionce MMR, tylko jednej. Wtedy się większość z nich śmiała (pewnie dalej sie z nich sam śmiejesz)

@ItsFine: nie znam szczegółów tego ruchu, sorki. Wiem tylko, że są jacyś ludzie, którzy się w ogóle nie chcą szczepić. Ja nim nie jestem.

a ty też negujesz nauke i nie słuchasz lekarzy, dokładnie tak jak oni wtedy.

@ItsFine: nic nie neguję. Obserwuję co się dzieje i sam wyciągam wnioski widząc, że szczepionka nie działa tak jak obiecywano. Ja się nie zaszczepię, a przynajmniej nie w ciagu najbliższych kilku, kilkunastu lat, ale to moja decyzja i nikogo innego nie namawiam do podjęcia takiej samej.

•  

wnioskuję, że albo nie wiesz jakimi argumentami posługują się szury, albo się z tymi szurskimi argumentami jakoś identyfikujesz, ale no cóż, ja myślę, że wyśmiewa dobrze (。◕‿‿◕。)

@CocoJamboolin: wnioskuję, że kompletnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. (ʘ‿ʘ)

•  

@ItsFine: i żeby nie było - ja nie jestem przeciwko szczepionce, koło chuja mi ona lata. Jestem przeciwko chorej segregacji sanitarnej wprowadzanej pod jej płaszczykiem.

•  

wnioskuję, że kompletnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. (ʘ‿ʘ)

@Krupier: mozesz tak myslec, idc w sumie xd

•  

@WiesniakzPowolania: Ale byś zrobił pranka wykopkom gdybys nie uciął autora tych słów - czyli katolickiego księdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Killson: Porównanie do prawa jazdy akurat dobre - od dzisiaj na chodzenie po ulicy trzeba mieć prawo jazdy bo banda debili stwierdziła że chcesz ich zabić

•  

@WiesniakzPowolania: zajebisty obrazek i świetnie obsrane charmanderki, winszuję pomysłu

•  

@WiesniakzPowolania: Kiedy szuria wejdzie za mocno… co za żałosne wywody.

•  

@pi73r I słusznie, bo są niedouczonymi głąbami

•  

Ja się nie zaszczepię, a przynajmniej nie w ciagu najbliższych kilku, kilkunastu lat,

> ja nie jestem przeciwko szczepionce,

@Krupier: nie jestem przeciwko szczepionce ale się nie zaszczepię? co to za fikołki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

nie jestem przeciwko szczepionce ale się nie zaszczepię? co to za fikołki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SpalaczBenzyny: żadne. A czemu pytasz?

•  

Serio takie porównanie, a mówicie ze anty-covidowcy mają porównania z płaska ziemią Mam dla was lepsza historie covidanie. Szczepionka jest jak amunicja w karabinie, żołnierz bez amunicji nie może walczyć

•  

@Killson: zapomnial dodac ze na tych oponach zimowych slizgasz sie tak samo jak na letnich :D

+: Killson
    •  

@WiesniakzPowolania te, odmawiam założenia opon zimowych, bo kurwa nie mam samochodu XDDDD

•  

@WiesniakzPowolania: Prawidłowa analogia powinna brzmieć: Rząd wprowadza przepis, że jak nie założysz opon zimowych to nie możesz jeździć zimą. Kupujesz komplet opon zimowych i zakładasz. Okazuje się, że dostajesz certyfikat ważności opon na rok. Po roku kupujesz drugi zestaw opon zimowych. Dzięki czemu przedłużasz swój certyfikat opon na pół roku. W końcu spada śnieg. Rząd uznaje, że to zbyt niebezpieczne i zakazuje wszystkim jeździć. Kurtyna.

•  

•  

@Krupier: nie mogę tego zrozumieć dlaczego kogoś kto jest przeciwko segregacji sanitarnej ale ma w dupie sczepionki nazywa się szurem i anty sczepionkowcem. Ludzie są tak spolaryzowani że to chuj albo skrajności albo nic. Miałem to samo jak gadałem z kolegami z innych krajów zeszło na covid napisałem że bardo dobrze że ludzie protestują a oni "to tylko kod QR etc" a co po niektórzy anti-vaxxer i pierdololo o jakiś chipach i tyle z rozmowy xd. Zajebiste czasy.

+: Zorak
    •  

@Faczko: bo to jest prosta logiczna decyzja,

wzięcie szczepionki w praktyce nie niesie skutków ubocznych dla biorącej osoby a zarazem zwiększa prawdopodobieństwo na mniejsze skutki uboczne w przypadku zachorowania,
      na dodatek jest darmowa dla konkretnej osoby wiec zupełnie nielogiczne jest rezygnowanie z niej,
      do tego dochodzą te bzdury typu "paszport" itd.. które nie mają nic wspólnego z medycyną ale zarazem są "korzyścią" dla szczepionego

•  

@ItsFine: Układ immunologiczny to nie jest kawałek gumy z bieżnikiem, tylko rozbudowany system składający się z wielu elementów powstały na drodze skomplikowanych procesów ewolucyjnych. Taką analogią może posłużyć się ktoś tylko wybitnie przeciętny, którego pojmowanie świata sprowadza się do kolorowych obrazków i czytania nagłówków.

Nie bez przyczyny naukowcy pracując nad terapiami nowotworowymi coraz częściej patrzą w tę stronę (zamiast patrzeć w stronę troglodyckiego zatruwania organizmu chemioterapią i bombardowania go promieniowaniem jonizującym w nadziei, że terapia zabije raka szybciej niż pacjenta).

Mimo to - spróbuje wejść na Twój poziom i posłużę się podobną analogią (bo może załapiesz o co chodzi) - niektórzy z Was jeżdżą Golfem III, zespawanym z trzech zeszrotowanych karoserii, z instalacją LPG bez homologacji. W takiej sytuacji oczywiście warto zainwestować w opony zimowe. Inni jeżdżą Sherpem. Rozumiesz?

Nie ma najmniejszego naukowego uzasadnienia wymaganie szczepień w sytuacji, o której mówiłem wcześniej. Po prostu. Niewielkie znaczenie ma też dla przebiegu epidemii poziom zaszczepienia (aktualnie dostępnymi szczepionkami) populacji co pokazuje przykład krajów zachodniej Europy, które właśnie wchodzą w kolejne lockdowny, mimo relatywnie wysokich poziomów zaszczepienia (tylko błagam, bez podawania Portugalii jako kontrprzykład, bo kraj z takimi warunkami pogodowymi po prostu siłą rzeczy będzie mieć łatwiej w temacie chorób zakaźnych układu oddechowego - a jak nie wierzysz, to sprawdź jak sobie radzą w Afryce).

Czujesz się zagrożony? Boisz się choroby? Śmiało, idź się zaszczep (nawet za Ubera Ci zapłacę) - ale naprawdę, nie potrzebuje Twoich gównianych zimówek marki Dębica do mojego pojazdu i nie musisz być ich akwizytorem, bo ich po prostu nie kupię.

Pozdro wariacie. Hartuj się, wysypiaj, uprawiaj sport, zadbaj o dietę i suplementację - gwarantuję Ci, że też się przestaniesz bać.

•  

@engineer: Każdy kogo interesowała prawda i był sceptyczny miał już prawie rok żeby sie doinformować, czytać badania, śledzić statystyki. Jak ktoś do tego pory "nie jest przekonany" to jest po prostu kompletnie nie zainteresowany prawdą.

@ItsFine: jestem ozdrowieńcem, w wieku między 20-30, przeszedłem niemal bez objawów, przebywam z ludzmi z covidem bez żadnych obaw. Nie widzę powodu aby się szczepić, skoro przed i po tak samo będę reagować na tego wirusa czy go "roznosić" w co wątpię. Za to nie muszę się niepotrzebnie narażać na skutki uboczne, których jest dużo więcej niż w przypadku innych, wieloletnich przebadanych szczepionek. Change my mind.

•  

@WiesniakzPowolania: Idąć tą retoryką to ja bym bardziej odmawiał zmiany na letnie :)

•  

@lukaszlukaszkk: a jakie to skutki oboczne masz na myśli które są inne, może gorsze? niż przebieg choroby?
      z tego co piszesz szczepionka powinna być jak najbardziej neutralna dla Ciebie skoro teraz nie masz żadnych objawów

•  

@WiesniakzPowolania: Skutecznosc opon nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez producentow.

Raz ze bzdura, dwa ze analogia tak z dupy jak to tylko mozliwe. Covidianie to jednak maja nasrane w glowach.

•  

@DartNorbe: nie wiem czyje to jest. W takiej wersji na to trafiłem ¯\_(ツ)_/¯

+: DiPiero
    •  

@WiesniakzPowolania: Niesamowite jak zaszczepieni muszą się przekonywać wzajemnie, że nie zostali wyruchani przez rządzących. Zostaliście, im szybciej to przyznacie tym lepiej dla waszego zdrowia psychicznego.

•  

@lukaszlukaszkk: dlaczego wkładasz w moje palce słowa, których nie napisałem?

•  

@MamByleJakiNick: Nowa reklama oponeo dokładnie to sugeruje xD

•  

nie mogę tego zrozumieć dlaczego kogoś kto jest przeciwko segregacji sanitarnej ale ma w dupie sczepionki nazywa się szurem i anty sczepionkowcem. Ludzie są tak spolaryzowani że to chuj albo skrajności albo nic. Miałem to samo jak gadałem z kolegami z innych krajów zeszło na covid napisałem że bardo dobrze że ludzie protestują a oni "to tylko kod QR etc" a co po niektórzy anti-vaxxer i pierdololo o jakiś chipach i tyle z rozmowy xd. Zajebiste czasy.

@Faczko: socjotechniki i manipulacje medialne zrobiły swoje. Zauważ, że właściwie każdy przekaz medialny odnośnie protestów przeciwko lockdownom i segregacji sanitarnej jest nazywany "protestem antyszczepionkowców". A że większość ludzi intelektem nie grzeszy to się łapie na takie zabiegi niestety.

Już wyżej typek chociażby twierdzi, że robię fikołki bo "nie jestem przeciw szczepionkom na covid, ale się nie szczepię". Taki człowiek nie zrozumie, że zgodnie ze swoim myśleniem on też jest antyszczepionkowcem bo nie zaszczepił się przeciwko grypie/pneumokokom/meningokokom/WZW A/KZM czy ospie wietrznej.

•  

A powiedz teraz ile czasu zwykle trwaja testy szczepionki a ile trwaly te na cov ?

@Zorak: a teraz powiedz dlaczego testy szczepionek trwają, ile trwają?

•  

@Killson przecież to antyszczepy porównują pokazanie qr kodu z ponownym otwarciem Auschwitz

•  

Nikt nie przymusza Cię do założenia zimowych opon.

@baca1992: Są kraje gdzie wymagane są opony zimowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

W większości pytań zawarłeś też jakąś tezę typu: szczepionka nie zmniejsza transmisji. To jest ta dezinformacja.

@ItsFine: Dezinformacją jest twierdzenie, że jeśli pacjent roznosi mniej patogenu to zarazi mniejszą liczbę osób. Osoba, która emituje o połowę mniej zarazków ale jednocześnie będzie miała bezpośredni kontakt z 4 razy wyższą liczbą osób prawdopodobnie zarazi ich więcej. Twój problem polega na tym, że całkowicie ignorujesz czynniki behawioralne.

•  

@ItsFine: Ta analogia powinna być jeszcze rozwinięta na to, że latem również trzeba mieć zimówki założone:)

•  

@WiesniakzPowolania mogę zadać kilka pytań do tej analogii?
      1. Czy wszystkie samochody mają zmieniane opony? Ciężarowe, terenowe, auta z całosezonowymi.
      2. Czy na całym świecie, niezależnie od klimatu i warunków wszyscy muszą zmieniać opony?
      3. Czy jest obowiązek zamiany opon? Czy raczej każdy dochodzi do tego sam po tym jak utknął w zaspie albo przerysował komuś zderzak bo nie wyhamował?
      4. Jaki jest udział poważnych wypadków spowodowanych brakiem zimowych opon w stosunku do pozostałych?

•  

Abstrahując od chu... analogii, producent opon dale 5 lat gwarancji, producent szczepionek nie.

•  

to nie antyszczepy biorą analogię z dupy i porównują szczepionki do opo

@Killson: Powiedział typ, który jeszcze niedawno naśmiewał się ze zdjęć zaszczepionych, tylko dlatego że byli grubi, nazywając ich "typowymi covidianami" xD

•  

to nie antyszczepy biorą analogię z dupy

@Killson: ale to oni używają takich argumentów z dupy

•  

@davidero69: chlop ci wyslal badanie potwierdzajace, ze szczepionka zmniejsza szanse zarażenia, a ty go wysmiales, bo tak? XD

•  

@WiesniakzPowolania no fajna analogia. Nie zakładam zimówek, bo u mnie temperatura nie spada poniżej 7st.C. ( ͡º ͜ʖ͡º) jak tam 4 dawka?

•  

@kipowrot wezmę jak tylko będzie dostępna a co ?

•  

@WiesniakzPowolania i bardzo fajnie ja się nie czepiam czy ktoś się szczepi czy nie

•  

•  

@WiesniakzPowolania: głupie pytanie ale czy nie mając założonych opon zimowych na auto nie możesz chodzić na koncerty albo podróżować samolotem? tylko idiota by robił takie porównanie

•  

@pafeo ja się nikogo nie boje. Ja się z was tylko śmieje antynaukowe szury xd

•  

•  

@pafeo a skąd wiesz czego się boje i czy panikuje ? Ja tu wrzuciłem tylko śmieszny obrazek pokazujący poziom argumentów szurii ¯\(ツ)

•  

@WiesniakzPowolania: celna analogia pokazująca tok rozumowania szurów

•  

@WiesniakzPowolania:
      Jak bym mógł dać Ci 1000 minusów za twoją głupotę, to bym dał bez zastanowienia.
      Od kiedy na rynku są dostępne opony zimowe?
      Tyle. Weź się sam zakop za takie porównanie.

•  

@WiesniakzPowolania: wygląda jakby to hamilton pisał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

bo nie zaszczepił się przeciwko grypie/pneumokokom/meningokokom/WZW A/KZM czy ospie wietrznej.

@Krupier: zapomniałeś dopisać malarii

•  

Pożyteczny idiota branży farma.

•  

@WiesniakzPowolania: Ale kolego opony zimowe nie są obowiązkowe, są jedynie zalecane. Mało tego, jak jeździsz wolno i bezpiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to możesz całą zimę przetrwać na letnich.

•  

bo nie zaszczepił się przeciwko grypie/pneumokokom/meningokokom/WZW A/KZM czy ospie wietrznej.

@Krupier: zapomniałeś dopisać malarii

@SpalaczBenzyny:

Nie zapomniałem ponieważ szczepionka na malarię jest nadal w fazie testów i nie jest tak łatwo dostępna dla każdego. No i w naszym klimacie nie jest konieczna, ale już przy wyjeździe do niektórych krajów jak najbardziej wskazana. I wciąż dobrowolna więc zgodnie z twoją (nie)logiką jej nie przyjęcie będzie czynić z człowieka antyszczepionkowca.

•  

@stdmat: To nie bylo moje badanie. Napisz do naukowcow, pewnie o tym nie pomysleli ;)

•  

a skąd wiesz czego się boje i czy panikuje ? Ja tu wrzuciłem tylko śmieszny obrazek pokazujący poziom argumentów szurii ¯(ツ)/¯
      @WiesniakzPowolania:

Już ci kilkanaście osób wykazało, ze ten obrazek nic takiego nie pokazuje. Ale odnieść się do tych komentarzy to się nie odniesiesz. :)

•  

@Krupier ale po co mam się odnosić ? Porównanie jest z dupy i ma na celu tylko pokazać jak głupich argumentów używają szury. O czym mam rozmawiać z ludźmi na takim poziomie umysłowym ?

•  

•  

@Krupier: już rozumiem, po prostu jesteś zdania że w naszej sytuacji po prostu szczepienie na koronoawirusa jest zbędne i niezasadne,
      Twoim zdaniem nie jest to moment w którym nalezaloby się szczepić

•  

@WiesniakzPowolania: każdy kto ten wysryw zaplusował to jebany póidiota, no kurwa, jak można coś takiego uznać za merytorycznie funkcjonalne nawet!ヽ( ͠°෴ °)ノ

+: Dutch
    •  

@WiesniakzPowolania: Trochę facet poleciał, ale prawdą jest, że producenci opon podzielili zimowki, letnie i uniwersalne. Kiedyś w polonezie były jedna i były mocniejsze zimy i dało się jechać samochodem, a teraz lekki śnieg i nowe opony letnie nadają się jedynie do wjechania nimi w rów.

•  

@ItsFine:

To nie bylo moje badanie. Napisz do naukowcow, pewnie o tym nie pomysleli ;)

Możesz podesłać mi link do tego badania i wskazać fragment, w którym dowodzi się, że tempo transmisji wirusa jest dzięki szczepionkom niższe? Czy może po prostu wyciągasz własne dodatkowe wnioski z badań których nie rozumiesz?

•  

@Krupier ale po co mam się odnosić ? Porównanie jest z dupy i ma na celu tylko pokazać jak głupich argumentów używają szury. O czym mam rozmawiać z ludźmi na takim poziomie umysłowym ?
      @WiesniakzPowolania:

Wrzucając takie analogie sam pokazałeś, ze na wysokim poziomie umysłowym nie stoisz. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Krupier: już rozumiem, po prostu jesteś zdania że w naszej sytuacji po prostu szczepienie na koronoawirusa jest zbędne i niezasadne,
      Twoim zdaniem nie jest to moment w którym nalezaloby się szczepić

@SpalaczBenzyny:

A czy ja odpowiadam za każdego? Chcesz to się szczep, masz swoje powody, nic mi do tego przecież. Ja się nie szczepię, mam swoje powody i tobie też nie powinno być nic do tego.

•  

Porównanie jest z dupy i ma na celu tylko pokazać jak głupich argumentów używają szury.

@WiesniakzPowolania: No, mistrzu, intelektem się tu nie popisujesz.

To że jakiś argument jest głupi w temacie opon nie oznacza że podobny argument jest głupi w temacie szczepionek.

Na przykład: badania są mało wiarygodne, bo opłacane przez producentów.

W ogólności to prawda, że źródło finansowania badań ma znaczenie i wpływ na ich wiarygodność, to chyba dość oczywiste. Zresztą zdaje się że wiadomo na przykład że pfizer był karany za jakieś tam nieprawidłowości w swoich badaniach.

W przypadku opon, niska wiarygodność badań wykonanych przez producenta nie ma żadnego znaczenia, bo kierowca po zmianie opon na zimowe natychmiast i bardzo wyraźnie sam odczuje różnicę, wystarczy spróbować ruszyć z miejsca na śniegua. Stąd stwierdzenie że "nie założę zimówek bo nie wierzę w badania producenta" jest idiotyczne - co za różnica czy i na ile wiarygodne są badania, jeśli korzyść jest ewidentna bez badań.

W przypadku szczepionki - nie da się samodzielnie ocenić jej skuteczności, głównym źródłem wiedzy o jej użyteczności są badania kliniczne, stąd ich wiarygodność jest znacznie ważniejsza, a porównanie do opon - to nietrafiona analogia.

I tak dalej, nie będę się już rozpisywał, ale każdy kawałek tego porównania źle świadczy bardziej o jego autorze niż o szurach których usiłuje ośmieszyć.

•  

@lukaszlukaszkk: Jakie szczepionka ma skutki uboczne których musisz sie bardziej obawiać? Serio, oświeć mnie bo chyba coś przegapiłem. Tutaj masz porównanie jakie można mieć konsekwencje COVID i szczepionki. Polecam Figure 6.
      https://www.researchgate.net/publication/350970647_Minor_to_Moderate_Side_Effects_of_Pfizer-BioNTech_COVID-19_Vaccine_Among_Saudi_Residents_A_Retrospective_Cross-Sectional_Study

Szczepionka po prostu daje Ci więcej odporności. Czy przeszedłeś COVID czy też nie.

•  

@KEjAf na razie to jak widać tylko szury się zesraly więc obrazek ich jak najbardziej piecze xd

•  

@ItsFine: Ojej.

Po pierwsze - ewidentnie nie wiesz co jest w tym badaniu i o czym w ogóle mówisz - nie ma tam nic o porównaniu konsekwencji COVIDu i szczepionki, tylko o krótkotreminowych skutkach ubocznych tej drugiej.

Na wykresie 6 porównane są skutki uboczne szczepionki u osób po przechorowaniu i takich które nie przechorowały wcześniej covidu i ewidentnie widać że:
      - skutki uboczne szczepionki są bardzo częste (85-90% przypadków)
      - osoby po wcześniejszym zachorowaniu - jak @lukaszlukaszkk, są na nie bardziej narażone.

No i jest tam mowa tylko o krótkoterminowych efektach. Nie dlatego że długofalowych nie ma, tylko dlatego że nie są objęte tym badaniem.

•  

Układ immunologiczny to nie jest kawałek gumy z bieżnikiem, tylko rozbudowany system składający się z wielu elementów powstały na drodze skomplikowanych procesów ewolucyjnych. Taką analogią może posłużyć się ktoś tylko wybitnie przeciętny, którego pojmowanie świata sprowadza się do kolorowych obrazków i czytania nagłówków.

@m-wjeczur: Analogie generalnie po to są żeby ułatwić zrozumienie złożonego problemu. Cieszę się że tak szybko załapałeś.

Mimo to - spróbuje wejść na Twój poziom i posłużę się podobną analogią (bo może załapiesz o co chodzi) - niektórzy z Was jeżdżą Golfem III, zespawanym z trzech zeszrotowanych karoserii, z instalacją LPG bez homologacji. W takiej sytuacji oczywiście warto zainwestować w opony zimowe. Inni jeżdżą Sherpem. Rozumiesz?

Główny problem polega na tym, że nie wiesz którym autem jesteś w tej analogi. Tobie sie wydaje że jesteś Sherpem, ale równie dobrze w zetknięciu z COVID możesz sie okazać golfem. Nawet jeśli za pierwszym razem było cacy.

Nie ma najmniejszego naukowego uzasadnienia wymaganie szczepień w sytuacji, o której mówiłem wcześniej. Po prostu. Niewielkie znaczenie ma też dla przebiegu epidemii poziom zaszczepienia (aktualnie dostępnymi szczepionkami) populacji co pokazuje przykład krajów zachodniej Europy, które właśnie wchodzą w kolejne lockdowny, mimo relatywnie wysokich poziomów zaszczepienia

No faktycznie nie da sie znaleźć żadnej korelacji (pic unrelated)

(tylko błagam, bez podawania Portugalii jako kontrprzykład, bo kraj z takimi warunkami pogodowymi po prostu siłą rzeczy będzie mieć łatwiej w temacie chorób zakaźnych układu oddechowego - a jak nie wierzysz, to sprawdź jak sobie radzą w Afryce).

W afryce pewnie młodsza populacja robi swoje, już nie mówiąc o tym że "słabsi" ludzie są odfiltrowywani za pomocą dużo bardziej niebezpiecznych chorób.

Pozdro wariacie. Hartuj się, wysypiaj, uprawiaj sport, zadbaj o dietę i suplementację - gwarantuję Ci, że też się przestaniesz bać.

@m-wjeczur: Nie, nie czuje się zagrożony ale sie zaszczepiłem. Tak jak nie boje się o wypadek, ale opony zmieniam i pasy zapinam. Bo czemu sie niepotrzebnie narażać na niebezpieczeństwo?

źródło: scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net

+: Pedroo, K.....e +1 inny
    •  

@WiesniakzPowolania: No tak, jeśli mówisz komuś w twarz że jest głupi, to go to piecze, trudno się dziwić.

Ale to nie oznacza że on faktycznie jest głupi, tylko że ty jesteś agresywnym prostakiem.

•  

@WiesniakzPowolania: analogia z dupy bo autem bez zimowych opon nie wjezdzasz na koncert, nie wjezdzasz do sklepu czy do lekarza, czy silowni czy do fryzjera. Nie zakladasz opon zimowych to swoj cel mozesz zrealizowac w inny sposob niz jadac autem, na przyklad mozesz pojsc z buta do fryzjera. W przypadku szczepienia jest inaczej. Nie pojdziesz na koncert czy do fryzjera jak go nie masz.

•  

@KEjAf tak tak. Ludzie podważający naukę i doświadczenie lekarzy wcale nie są idiotami. Wcale. I nie wolno o nich tak mówić xd

•  

@ItsFine: Dałeś badanie na skuteczność szczepionki ograniczania transmisji wśród domowników, nie w całej populacji. Przecież o tym właśnie cały czas piszę: masz objawy, zostajesz w domu i masz wyższe ryzyko zarażenia domowników, ale za to ryzyko że zarazisz kogoś poza domem spada do zera.

•  

No faktycznie nie da sie znaleźć żadnej korelacji

@ItsFine: myślę że @m-wjeczur, pisząc o wpływie szczepionek na przebieg pandemii, miał na myśli ich wpływ na rozprzestrzenianie się zarażeń a nie na ilość śmierci - a do tego już raczej nie znajdziesz takiego ładnego obrazka, bo to po prostu nieprawda, że tam gdzie jest więcej szczepień jest przewidywalnie mniej zarażeń.

A jeśli chodzi o śmiertelność - to dość łatwo (wracając do tej analogii) stwierdzić czy jesteś fiatem panda czy terenowym wszędołazem - jeśli jesteś stary albo schorowany to ryzyko śmierci jest wysokie, a jeśli jesteś młody i zdrowy, a do tego już przechorowałeś covid - to jest bardzo niskie.

Tak więc obydwa argumenty za szczepieniem dla młodych i zdrowych i ozdrowieńców nie są przesadnie mocne.

Zrób to dla innych, żeby powstrzymać transmisję - widać że to niewiele daje, kolejne fale się pojawiają i zarażeń jest dużo tam gdzie zaszczepieni sa wszyscy albo prawie wszyscy.
      Zrób to dla siebie, żeby nie umrzeć - widać że to nie jest bardzo potrzebne, bo ryzyko i tak jest bardzo niskie.

•  

@WiesniakzPowolania: Ja nie komentuję tu tego jak nazywasz ludzi którzy coś tam podważają. Nie mam zwyczaju dawać się wciągać w pyskówki.

Komentuję to jak argumentujesz swoją opinię na ten temat - słabo, pokazując przy tym raczej niedostatki swojego (ekhm, i plusujących) intelektu i kultury, niż jakiekolwiek braki tych których usiłujesz ośmieszać.

•  

Ludzie podważający naukę i doświadczenie lekarzy wcale nie są idiotami. Wcale. I nie wolno o nich tak mówić xd

@WiesniakzPowolania: Idiotami są ludzie, którzy każde słowo wypowiedziane przez osobę z tytułem naukowym uważają za naukę. Opinie naukowców nie stanowią nauki.

•  

Ludzie podważający naukę i doświadczenie lekarzy wcale nie są idiotami. Wcale. I nie wolno o nich tak mówić xd

@WiesniakzPowolania: Idiotami są ludzie, którzy każde słowo wypowiedziane przez osobę z tytułem naukowym uważają za naukę. Opinie naukowców nie stanowią nauki.

•  

@KEjAf no cóż ja ci poradzę. Antyszczepy to w moim odczuciu kretyni i to wybitni. Tu nie ma się nad czym rozwodzić

•  
      na-pewno-nie-pinokio

0

@WiesniakzPowolania: Nie jestem antyszczepem, ale porównywanie opon do nieznanej substancji wpuszczanej do organizmu... Chyba wolałbym ryzykować z oponami jak coś

•  

@ItsFine: Problem polega na tym, że ja doskonale wiem którym pojazdem jestem - przechodziłem COVID i przysięgam, że go po prostu nie odczułem.

Cały czas Ty próbujesz mi wmówić, że potrzebuję gównianych zimówek, jeżdżąc Sherpem.

I właśnie o to chodzi. Zajmij się sobą, podejmuj swoje decyzje i przeczytaj moją wypowiedź w całości ze zrozumieniem, bo nigdy nie piłem do sensu szczepień jako takich tylko do czegoś innego (co zresztą @KEjAf: ładnie podsumował).

Ale co Ty - wybitnie przeciętny - możesz o tym wiedzieć, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@WiesniakzPowolania: jakim trzeba być idiotą, aby stosować takie porównania? covidiotom pluje się w mordę na każdym kroku (jak ostatnio w Austrii, gdzie sobie galę zrobili), ale oni będą uparcie mówić, że to deszcz i się jeszcze dzbany z tego cieszą

•  

@KEjAf: Tylko pamiętaj że w zeszłym roku były już wszędzie obostrzenia bardzo mocne, które bardzo spowalniają rozwój pandemi. W tym roku obostrzeń nie ma, i zakażenia są na podobny poziomie (a śmierci jest bardzo mało). Więc wyraźnie daje to coś na transmisje.

•  

chlop ci wyslal badanie potwierdzajace, ze szczepionka zmniejsza szanse zarażenia, a ty go wysmiales, bo tak? XD

@Thecule: potrafisz czytać czy szczepionka ci na tę umiejętność padła?

Chłop napisał: "MNIEJSZE OBJAWY POWODUJĄ MNIEJSZE ZARAŻANIE" - Nie da się zarażać mniej proporcjonalnie do bycia bardziej lub mniej chorym. Osoby bezobjawowe zarażają tak samo jak osoby w ciężkim stanie.
      Na ten moment najniebezpieczniejsza grupa to zaszczepieni, którzy przechodzą covid jak lekki katarek/przeziębienie, bo roznoszą wirusa i zarażają innych. Niezaszczepiony po 3 dniach od infekcji zostaje w domu bo przechodzi ciężej. Jeżeli nie przechodzi ciężej, a bezobjawowo to jest na takim samym poziomie odporności co osoba zaszczepiona, więc po co ma się szczepić?

•  

@m-wjeczur: Ale to wcale nie znaczy że następnym razem też przejdziesz bez problemu. Albo że jak będziesz miał na przykład wypadek samochodowy i nagle twój osłabiony organizm złapie COVID w szpitalu to że również przejdziesz bezobjawowo.

+: K.....e
    •  

@ItsFine: Pozwól, że sam będę oceniał swój stan zdrowia i konieczność przyjmowania szczepionek nie znajdujących się na liście szczepień obowiązkowych.

Straszyliście alfą, straszyliście deltą, kolejnymi falami - a ja dalej stoję i się z Was śmieje. Zdrowszy niż kiedykolwiek. I wiesz co? Tak już pozostanie, sojarzu.

•  

@ItsFine: to taki bardzo swobodnie dobrany do przesłanek wniosek. Jeśli

A) zeszłoroczne obostrzenia faktycznie tak dużo dały, a tegoroczne nie dają (rzeczywiście są znacznie mniejsze, ale jakieś tam są)
      B) ludzie testują się tak samo chętnie jak rok temu
      C) nie robi różnicy fakt że jakaś część populacji ma covid za sobą i nabrała naturalnej odporności
      D) pominiemy kraje w których obecnie jest więcej zachorowań niż w zeszłym roku (najmocniejszy przykład to chyba Niemcy)

No, to możnaby przypuszczać że wniosek jest słuszny. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale nie ma co tak kombinować, jeśli szczepionki mają istotny wpływ na ilość zarażeń, powinno być to widoczne na wykresie zarażenia vs. wyszczepienie (tak jak widać że mają wpływ na śmiertelność). No i zdaje się że niczego takiego na takim wykresie nie widać, więc pewnie nie jest to prawda.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Krupier: spoko, sam się wyjaśniłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) już nie niepokoję

•  

@WiesniakzPowolania Opony zimowe zawsze możesz zmienić na inne, szczepionka jeśli się okaże przykładowo, że może mieć związek z zapaleniami mięśnia sercowego, to na co sobie zamienisz?

•  

@Krupier: spoko, sam się wyjaśniłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) już nie niepokoję
      @SpalaczBenzyny:

Jedyne co wyjaśniłem to robienie kurtyzany z logiki przez ciebie. Szkoda tylko, ze chyba wciąż tego nie dostrzegasz/nie rozumiesz. Ale to już nie moje zadanie cię tego uczyć.

•  

A) zeszłoroczne obostrzenia faktycznie tak dużo dały, a tegoroczne nie dają (rzeczywiście są znacznie mniejsze, ale jakieś tam są)

@KEjAf: Jakie teraz mamy obostrzenia? Nawet masek ludzie nie noszą i nikt tego nie kontroluje.

D) pominiemy kraje w których obecnie jest więcej zachorowań niż w zeszłym roku (najmocniejszy przykład to chyba Niemcy)

A jakie były obostrzenia w niemczech wtedy, a jakie sa teraz? Bo to jest najistotniejsze, nie da się wyizolować jednego czynnika który jest odpowiedzialny za liczbe zakażeń.

•  

Ale nie ma co tak kombinować, jeśli szczepionki mają istotny wpływ na ilość zarażeń, powinno być to widoczne na wykresie zarażenia vs. wyszczepienie

@KEjAf: No, jak na zdrowy chłopski rozum nie widać to tego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@m-wjeczur: Jesteś taki spokojny i pewny siebie, że musisz innych obrażać żeby sie dowartościować. Jak podawałeś antynaukowe argumenty to nie byłem pewien ale jak dodałeś argument anegdotyczny i ad personam to teraz wiem że rozmawiam z poważnym, inteligentnym mężczyzną, który patrzy na świat trzeźwo i logicznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

+: Pedroo, K.....e +1 inny
    •  

@Krupier: no nie musisz mnie uczyć, nie ma potrzeby, już przed tobą było parę osób które mnie nauczyło i jestem odporny na wypokowe fikołki

szczepionka nie działa tak jak obiecywano.
      Ja się nie zaszczepię, a przynajmniej nie w ciagu najbliższych kilku, kilkunastu lat,
      ja nie jestem przeciwko szczepionce,
      Ja się nie szczepię, mam swoje powody i tobie też nie powinno być nic do tego.

Przecież mam w trąbce czy się szczepisz czy nie, co mnie obchodzić? zamknę kartę i tyle.
      Rozmawiamy o poglądach i ocenie sytuacji. Fikołkujesz wielokrotnie. Jak w końcu ogarnąłem twój tok rozumowania to zasłoniłeś się argumentem "nie twoja sprawa". Wygląda to na szurowską ocenę sytuacji ale zakrytą płaszczykiem jakieś "rzeczowej" oceny aby nie właśnie nie być uznanym za szura.

•  

@ItsFine: ależ to jest piękna konfabulacja ten wykres co wkleiłeś, gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ItsFine: Zabolało? Nikogo nie obraziłem, po prostu stwierdzam fakt - brzmisz jak przerażony, mięciutki sojarz.

W mojej wypowiedzi nie ma ani jednego antynaukowego stwierdzenia (a jeżeli tak twierdzisz - proszę o konkretny fact checking, a nie wklejanie linków do artykułów na Onecie pod tytułem „Szczepionki na COVID - Leczą raka i do tego pięknie pachną”, bo takie sztuczki robić mogą wrażenie na sojarzach z ginekomastią, ale na mnie niestety nie działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Najchętniej równałbyś w dół, prawda? Wszyscy zaszczepieni, wszyscy szarzy, progresja podatkowa, zatruta żywność wprost od dobrego wujka Duża Korporacja™️ i jedna stacja w telewizji, jeden przekaz. Tak będzie najlepiej, prawda?

Twoje wypowiedzi po prostu są przesycone strachem.

Może jesteś tłuściutkim grubaskiem z cukrzycą i dlatego SARS-CoV-2 Cię przeraża, może jesteś pożytecznym idiotą (takim, który w obliczu faktów dalej będzie zaklinać rzeczywistość - bo póki co jedyne co zrobiłeś to wkleiłeś wykres pokazujący korelację pomiędzy poziomem służby zdrowia, klimatem a ilością śmierci w danym kraju XDDD), a może czujesz, że jednak popełniłeś błąd i nie chcesz być sam?

Niczego nie sugeruję (broń Boże) - po prostu od początku staram Ci przekazać, że są osoby (takie jak ja), które naprawdę nie muszą szczepić się na COVID-19, bo nie ma najmniejszej potrzeby żebyśmy to robili.
      A Ty tymczasem na taki pogląd od razu przyczepiasz łatkę wyciągniętą z dupy i zaczynasz zajadle szczekać.

Umówmy się w ten sposób - obiecuję rzetelną i konstruktywną polemikę - tj. popartą konkretnymi linkami do konkretnych badań (przeprowadzonych przez konkretne instytucję) - ale najpierw podaj nam tutaj wszystkim aktualne BMI, bo coś czuję, że jesteś już blisko trójki z przodu i dlatego się tak boisz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pasuje?

pokaż spoiler Oj, jak boli. Oj, jak boli. Jak śmiem się nie bać wirusa kaszlu, który dał mi katar na dwa dni XDDDD

pokaż spoiler Następna fala na bank mnie zmiecie, prawda? Błagam potwierdź mi to, bo podbiłem polisy na maksa XDDDD

•  

@davidero69: nie zarazaja tak samo xD k.rwa chlopie dostales badanie to potwierdzajace. A w odpowiedzi dajesz jakis wysryw z dupy wzięty.

•  

@WiesniakzPowolania: yyy, ale to tak powinno wyglądać. Nie chcesz zakładać letnich opon, to nie zakładaj, najwyżej się zabijesz albo co gorsza uszkodzisz komuś samochód.
      Ale z drugiej strony to masz przecież ubezpieczenie OC, więc jak wjedziesz w jakiegoś nowego merca za pół bańki to ci najwyżej składka pójdzie do góry. W końcu po to to płacisz.
      Wiem że chodzi ci o szczepionki.

•  

@Moderacja za to ten komentarz został usunięty?

źródło: Zrzut ekranu 2021-11-29 o 16.44.28.png

•  

@WiesniakzPowolania:

Nie ma obowiązku zakładać zimówek (obowiązkowe szczepienia)

ani jeździć w złych warunkach na łysych oponach (wychodzenie na zewnątrz do ludzi jak mamy gorszą odporność)

•  

@Krupier: no nie musisz mnie uczyć, nie ma potrzeby, już przed tobą było parę osób które mnie nauczyło i jestem odporny na wypokowe fikołki

szczepionka nie działa tak jak obiecywano.
      ja nie jestem przeciwko szczepionce,
      Ja się nie szczepię, mam swoje powody i tobie też nie powinno być nic do tego.

Przecież mam w trąbce czy się szczepisz czy nie, co mnie obchodzić? zamknę kartę i tyle.
      Rozmawiamy o poglądach i ocenie sytuacji. Fikołkujesz wielokrotnie. Jak w końcu ogarnąłem twój tok rozumowania to zasłoniłeś się argumentem "nie twoja sprawa". Wygląda to na szurowską ocenę sytuacji ale zakrytą płaszczykiem jakieś "rzeczowej" oceny aby nie właśnie nie być uznanym za szura.

@SpalaczBenzyny:

Ty zdecydowanie nie rozumiesz co się do ciebie pisze. No, ale mówię, nie jestem od tego by cię uczyć takich rzeczy.

A powiedz mi, dlaczego ty jesteś antyszczepionkowcem?

•  

@WiesniakzPowolania pięknie rozgrywasz szurow. Piecze ich tak ze ogień piekielny to przy tym to nic xDD

•  

@WiesniakzPowolania: ale ból dupska wywołałeś. Analogia z dupy, ale nie potrafia wyjasnic czemu xD

•  

@Janusz_Lubikwasa
      @szybki_zuk wiedziałem że się szury zesraja ale nie spodziewałem się, że aż tak xd.
      W innym wpisie przypalilem dupy katolom i też tam jest wesoło. Fajny dzień mam dzisiaj ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Na chłopski rozum, jak masz mniejsze objawy to chyba oczywiste, że mniej zarażasz.

@ItsFine: to jest nominacja do bzdury roku i jeszcze przyznanie się do "na chłopski rozum"... o jak kisnę xD

nie, możesz nawet nie mieć żadnych objawów, będziesz zarażał tak samo, w praktyce jeszcze bardziej

•  

Sąsiad zmienił na zimowe i mówi że ja też muszę dla bezpieczeństwa innych xD co za swir przecież skoro on ma to do mu do tego czy ja mam przecież podobno on jest bezpieczny

•  

No, jak na zdrowy chłopski rozum nie widać to tego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ItsFine: a, to już jest bezczelne, jak mi tu zarzucasz "chłopski rozum" po tym tam swoim pseudo-logicznym myśleniu życzeniowym z poprzedniego komentarza.

Generalnie tego rodzaju zależności, jeśli są istotne, widać. Choć jak najbardziej nie opieram się przed zaakceptowaniem poprawnie wyliczonej statystyki która by to potwierdzała.

Z tym że w zdecydowanej większości tego rodzaju rzeczy robione są źle. Jeśli chcesz, możesz sobie prześledzić historię moich komentarzy z głównej, gdzie dość często wskazuję błędy w statystycznych "dowodach" (w obydwie strony, zarówno na skuteczność jak i na nieskuteczność szczepionki). Nie musisz mi oczywiście w to wierzyć, ale mam dość sporo do czynienia z matematyką zawodowo a miałem jeszcze więcej na etapie edukacji, i potrafię ocenić kiedy coś ma sens a kiedy nie ma (i kiedy tego nie wiem, bo tak też się zdarza).

Statystyka to stosunkowo nieoczywista nauka, bardzo łatwo jest w niej popełniać błędy, nie wystarczy podstawiać do wzoru żeby otrzymywać poprawny wynik, trzeba dość dobrze rozumieć co się robi.

I wreszcie - tak, jeśli jakaś zależność jest istotna to z reguły ją widać na wykresie gołym okiem, a jeśli nie widać, to najczęściej dlatego że jest źle narysowany. Nieprzypadkiem w tego rodzaju pracach w ogóle rysuje się wykresy, zamiast tylko podawać wyliczone współczynniki czy liczbowe rezultaty testów statystycznych.

•  

@4: Zmniejsza przenoszenie. Na chłopski rozum, jak masz mniejsze objawy to chyba oczywiste, że mniej zarażasz.

@ItsFine: Daj liczby bo właśnie to co teraz robisz to chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

to jest nominacja do bzdury roku i jeszcze przyznanie się do "na chłopski rozum"... o jak kisnę xD

nie, możesz nawet nie mieć żadnych objawów, będziesz zarażał tak samo, w praktyce jeszcze bardziej

@neoandrew: nie kłóć się z nim, chłop dał badania więc musi tak być xD
      Też większej bzdury nie słyszałem, ale dobra xD

•  
      K.....e

0

@m-wjeczur: najwięcej zgonów w Polsce od II wojny światowej, no ale nie ma się czego bać ( ͡° ͜ʖ ͡°) można sobie fantazjować, że przecież zginą tylko osoby z nadwagą i palące fajki, a po amantadynie wypisanej przez weterynarza pokona się wirusa - też tak myślałem, po pierwszym pozytywnym teście. Miesiąc później znowu miałem pozytywny i już przestałem się uważać za samozwanczego eksperta od chorób zakaźnych.

Jeśli ktoś bagatelizuje chorobę po której dziennie ginie w Polsce po 500 osób, to nie ma potrzeby kategoryzowania takich osób na antyszczepów/ foliarzy/ koronasceptyków (lub też wulgarnie tj. konfederatów). Takie osoby albo są zjebanym cynikami albo miały problemy z ukończeniem zawodówki w mieście powiatowym.

•  
      K.....e

0

@printf: @davidero69: Wyobraź sobie ze jedziesz winda z 2 chorych osób, jedna kicha i smarka, a druga nie ma objaw. Jak myślisz od której prędzej się zarazisz?
      Widać że nawet chłopski rozum może przerastać antyszczepów ;)

•  

@WiesniakzPowolania opony zimowe nie są obowiązkowe tak samo jak szczepienie na covid

•  

@KingOne: od każdej z nich po równo ponieważ osoba bez objawów i tak transmituje wirusa. W tym wypadku prawdopodobieństwo zarażenia jest na "korzyść" osoby kichającej bo wprost rozsiewa "aerozol" czy jak to tam się nazywało.

•  

1.Przed wypuszczeniem nowych opon czy aut na rynek robi się crashtesty z manekinami a nie żywymi ludźmi. 2.Nikt nikomu tez nie każe zakładać opon zimowych. 3.Snieg widać gołym okiem 4. Nie wstrzykujesz opony w ciało. 5.Ubezpieczyciel wypłaca Ci odszkodowanie za to ze opony nie zadziałały

Mogę tak długo

•  

1.Przed wypuszczeniem nowych opon czy aut na rynek robi się crashtesty z manekinami a nie żywymi ludźmi. 2.Nikt nikomu tez nie każe zakładać opon zimowych. 3.Snieg widać gołym okiem 4. Nie wstrzykujesz opony w ciało. 5.Ubezpieczyciel wypłaca Ci odszkodowanie za to ze opony nie zadziałały

Mogę tak długo #koronawirus

•  

@KingOne: Krótka piłka liczby a nie argument sytuacyjny pod teze

•  

@WiesniakzPowolania: jeżeli taka logika kierujesz się przez życie to może lepiej że cię za mordę wezmą i powiedzą Ci jak masz zyc bo zwyczajnie jesteś idiota

•  

@Ko_Otu: ojoj. szepionke mie karzo wziąć, ratunku, moja wolność xd Kto tu jest idiota xD

•  

@WiesniakzPowolania ojojoj jest pełno badań które potwierdzają ze ozdrowiency którym jestem nie mają reemisji choroby (przynajmniej od ponad roku) wiec napewno nadstawie dupe na jakąś szpryce bo smutny pan w tv tak powiedzial

•  

@Ko_Otu: skoro nie musisz to na chuj sie udzielasz w wątkak dotyczacych antyszczepow? A nawet gdybys musiał wziąć? to co z tego? Umrzesz, zmutujesz czy stracisz przez to resztki wolnosci ?xD

•  

@WiesniakzPowolania a nie muszę? Mówi się ze łącznie z bezobjawowymi covida już pewnie miało 50% populacji więc szczepienia bez wstępnej weryfikacji ozdrowiencow sa idiotyczne i mega kosztowne

•  

@Ko_Otu: taniej dac 1000 szczepionkę niz jednego leczyć. Przy szczepieniach ludzie oszukuja a co dopiero przy udawaniu ozdrowieńca. Po za tym po raz kolejny pytam- co ci sie stanie po tej szczepionce skoro juz masz przeciwciała ?

•  

@WiesniakzPowolania a co mi to da? Jeden SENSOWNY powód dla którego miałbym to zrobić?

•  

@Ko_Otu: a jest jakiś przymus typie? toczysz piane z pyska w temacie który cie nie dotyczy. Po co ?

•  

@WiesniakzPowolania: Swoją drogą, szukałem kiedyś badań i porównań opon w tym temacie, i jest tego naprawdę bardzo bardzo niewiele. Jedyne, w miarę sensowne (ale badane na bardzo małej próbcę, jedne opony, jeden samochód, kilka przejazdów) pokazywały, że opony zimowe dają lepsze parametry jazdy (hamowania) tylko w przypadku kiedy pod śniegiem jest lód. W innych przypadkach nie było większych różnic. Było to słabe badanie, ale jak mówię, nie znalazłem nic lepszego, chęnie przyjmę źródła.

•  

analogia nie do końca trafna, ale wywołała potężny ból dupy u szurów, dlatego propsuję

@CocoJamboolin: to że wywołała też odwpowiedź sporej części ludzi, których po prostu obraża tak głupi sposób argumentacji to już inna para kaloszy. Grunt, że te 0.5% się poirytowało. Widzę, że mentalność polskiego sejmu przenosi się pod niektóre dachy, ciekawe co z tej zawiści wyjdzie. Kroją społeczeństwo jak chcą, i proszę, jeszcze niektórzy się z tego cieszą że się nimi manipuluje.

•  

@WiesniakzPowolania: Ośmieszasz się takim porównaniem.