Gorące dyskusje ostatnie 12h

To ja się jak zawsze powtórzę XD
    Ciekawostka - czy wiesz że eliksir rozpaczy który pije Dumbledore w szóstej części przygód o świ… młodym czarodzieju to tak naprawdę Caprio - można się tego dowiedzieć po tym jak Dumbledore krzyczy „nie zmuszaj mnie! LEPIEJ MNIE ZABIJ!!!”

#harrypotter

odpowiedzi (9)

Dziwnie znajomy obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina

odpowiedzi (9)

Wiecie czemu firmy wprowadzają powoli pracę hybrydową zamiast zdalnej?
    Bo ludzie to zj**by i gdy nie ma się nad nimi kontroli to nie pracują.

Gdy zaczęła się pandemia byłem zwykłym pracownikiem, mój przełożony był zachwycony wynikami mojego teamu po przejściu na zdalne. Efektywność wzrosła o 15-20% w całej firmie. Po pół roku dostałem awans i zostałem tym znienawidzonym przez wszystkich menadżerem. Nadal wyniki były znakomite. Ludzie się nie opierda**ali, robota szła, deadline'y nie były zagrożone.

Pierwsze kryzysy zaczęły się latem 2021r. Zacząłem wtedy widzieć, że niektórzy ludzie nie pracują. Piszę do nich na slacku i dostaję odpowiedź po 3h. Dzwonię do gościa, a w tle słyszę gwar jakby był na placu zabaw.
    Niektórzy się wycwanili i pisali mi np., że teraz ich nie będzie na 2-3h, ale będą wieczorem. Zacząłem sprawdzać wieczorem i oczywiście okazywało się, że mnie robili w ch**a.

Niektórzy zapomnieli, że na Home Office nadal są w pracy. Najlepsza była jedna laska, która ni stąd ni zowąd powiedziała, że jest na wakacjach we Włoszech i wdzwaniała się w spotkania z komórki będąc na mieście.
    Dostała opieprz ode mnie i od teamu legalowego, bo zgodnie z umową może pracować tylko z Polski.

Co chwilę opieprzałem nierobów, ale skutek był krótkotrwały. Tydzień popracowali sumiennie, a potem wracali do swojego stylu. Wywalić nie mogłem, bo HR ma problem ze znalezieniem specjalistów w zastępstwo.

Nie oczekuję 100% skupienia na pracy, ale oczekuję responsywności i chociaż 40-50% sumiennej pracy w ciągu dnia.

Zarząd wkurzony, bo coraz więcej projektów jest niedowożonych.

Od czerwca wraca u nas praca hybrydowa, 2 dni z biura, 3 dni zdalnie. Jest lament. Sam jestem wkurzony, bo dobrze mi się pracuje z domu.

Wiem, że na wykopie każdy trzepie nadgodziny na HO i w ogóle jest super i miód. Ale niestety w firmach jest wielu opierdalaczy, którzy w ciągu pracy oglądają seriale, sprzątają dom, zajmują się dziećmi, a pracują realnie 0 albo 1h.

pokaż spoiler oczywiście są ludzie sumienni, tak realnie jak patrzę na statystyki to z 30-40%. 20% się trochę opierdala, a reszta się opierdala tak że dziwię się, że im nie wstyd

#pracbaza #pracait #gorzkiezale #homeoffice #pracazdalna #praca #bekazpodludzi #korposwiat
    pokaż całość

odpowiedzi (144)