Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam problem z dokładnym policzeniem kiedy dokładnie skończy się mój okres wypowiedzenia. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

W obecnej firmie jestem zatrudniony od połowy lipca tego roku, na początku na 3 miesiące, potem od października na czas nieokreślony. Z racji tego, że pracuje krócej niż 1/2 roku, to mój okres wypowiedzenia wynosi 2tyg.

Wypowiedzenie chciałbym złożyć 17.12.2021r
Rozumiem, że zacznie się od niedzieli(włącznie) 19.12.2021r?

Czy w takim wypadku, wypowiedzenie kończy się 01.01.2022r, czy 31.12.2021r?

#prawopracy #prawo #praca #pytaniedoeksperta
  • 13
@HagbardGodman wobec tego w tej sytuacji zastosowanie ma tutaj 36#1 KP i okres wypowiedzenia konczy sie 1 stycznia 2022, jezeli masz juz podpisaną UoP z innym pracodawcą od 1 stycznia to może tak zostać, chyba, ze masz podpisaną lojalke z obecnym pracodawcą. Jezeli takiej nie masz i tego dnia fizycznie bedziesz mogl podjac prace u nowego pracodawcy to mozesz to zrobic.
@HagbardGodman: Weź idź do szefa z porozumieniem stron na dzień 31.12. Kończąc umowę wypowiedzeniem 01.01 narobisz mu tylko problemów bo będzie Cię miał na stanie w nowym miesiącu i roku. Będzie musiał naliczyć Ci wynagrodzenie i urlop za styczeń, a potem w 2022 roku wystawić Ci pit. Chłop się ucieszy jeśli go pozbawisz tego problemu, a dla Ciebie też będzie tak lepiej, skoro od 01.01 pracujesz w innym miejscu.