Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: siatkówka akurat w porównaniu do skoków czy żużla jest bardzo polularna. Fanow siatkówki uruchamiaja zarobki piłkarzy i to, że większość w Polsce interssuje się piłka nożna bez sukcesow mimo, że w siatkówce coś wygrywamy
@Tymajster No ale kurde, gość jest w topie najbardziej popularnych graczy w najbardziej popularnej dyscyplinie na świecie. Ile osób na całym świecie podnieca się jakimś niedożywionym paziem który sobie skacze na nartkach i narzeka na wiatr? Ile osób chodzi na zawody w lekkiej atletyce czy np. szybownictwie? Rozumiesz, to jest plebiscyt popularności i wychodzi gość, który ma fanbase rzędu 100 milionów i jakaś Anitka, która przyciąga na stadion 500 osób, to kto
@pwone No tak, Polacy lubią te sporty, gdzie reprezentacja biało-czerwonych ma wyniki. W siatkówce akurat ma. Ale też trzeba sobie jasno powiedzieć, trudniej być 5 drużyną Europy w piłce, niż np. 5 w żużlu czy siatce. Na tej zasadzie to można szybko zmontować reprezentację w baseballu, lacrosse czy czymś równie niszowym i rzucić Polakom, patrzcie, rozniesliśmy Mołdawię, jesteśmy w top 10 w Europie!
@Gorejacy_krzak_agrestu: Polacy lubią przede wszystkim piłkę nożną, a dopiero później te sporty gdzie Polacy mają wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak naprawdę krajów gdzie ich obywatele lubią najbardziej coś innego niż piłkę nożną jest na świecie garstka. USA, Chiny, Australia i parę mniejszych. Nie wiem jak Indie.
to, że większość w Polsce interssuje się piłka nożna bez sukcesow mimo, że w siatkówce coś wygrywamy


@pwone: dla mnie to akurat kontrargument przeciwko kibicom siatki czy jeszcze niedawno piłki ręcznej. Bez sukcesów by ich nie było (tj. większości z nich). Piłka przyciąga nawet gdy reprezentacja/kluby grają piach, co tylko podkreśla, że jest to nasz sport narodowy a nie chwilowa moda zależna od aktualnych wyników.
@jandiabeldrugi: @pwone: Fakt, ale był Zmarzlik mistrzem świata? Był, może sport nie jest najbardziej popularny, ale bardzo mocno zakorzeniony w Polsce. Plebiscyt jest za osiągnięcia, a nie za największą publikę, zawsze kisnę z bólu dupy fanów piłki nożnej.
@Trusky92: Przecież ja wiem, że był MŚ i nie mówię, że powinien wygrać Lewandowski, albo, że go okradziono z tego "tytułu". Mówiłem tylko o popularności żużla.