Wpis z mikrobloga

@CojonesComoMelones: mylisz kolego kapitalizm z #!$%@?. Nie mam Ci tego za złe, bo wiem, że w szkole nie uczy się ani o jednym ani o drugim, ale stwierdzam sam fakt. Kapitalistą byłbyś wtedy, gdybyś zaproponował lepsze rozwiązanie lub w niższej cenie. Kapitalizm prowadzi do wzrostu jakości produktów przy spadku ich cen. Ty chciałeś stanowić nieuczciwą konkurencję (co ja osobiście nazywam #!$%@?) i rynek szybko Cię zweryfikuje ( ͡° ͜ʖ
@CamusVevo: @malinq: Obaj się mylicie. Kapitalizm nie jest tożsamy ani z wolnym rynkiem, ani z #!$%@?. Wolny rynek to miejsce weryfikacji różnych form wzbogacania się, nie tylko kapitalizmu. Człowieka, który prowadzi swój biznes, płaci uczciwie swoim pracownikom i zaspokaja potrzeby swoich klientów nazywam kapitalistą, ale w żaden sposób nie utożsamiam go z #!$%@?. Oczywiście, ze nikt nie zabrania skupowania całego towaru i sprzedawania go drożej, tak samo, jak nikt nie
@malinq: Obawiam się, że się mylisz. Matematyka i logika oczywiście są podstawą finansów i ekonomii, tworzenia środków produkcji, minimalizowania nakładów pracy natomiast drugą stroną kapitalizmu jest sprzedaż wytworzonych produktów, a ta bazuje w większej części właśnie na emocjach i nakierowaniu potrzeb. Jeśli chcesz poczytać o moralności kapitalizmu, polecam zbiór prac pokazujący, że prawdziwy kapitalizm opiera się na moralności.
Moralność kapitalizmu
@malinq: No i właśnie dlatego opowiadasz potem głupoty dotyczące kapitalizmu. Zamykasz się w swojej bańce i nie chcesz poznawać innych rozwiązań. Przytoczyłem Ci przykład publikacji typowo liberalnej, dotyczącej kapitalizmu i wolnego rynku. Konserwatywny liberalizm, to nadal liberalizm. Żeby poznać założenia kapitalizmu, trzeba zapoznać się zarówno z "Kapitałem" Marxa, jak i "Badaniami nad naturą i bogactwem narodów" Smitha. Uważasz, że znasz jedyną prawdziwą definicję kapitalizmu i dlatego tak bardzo go demonizujesz. Równie