Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie baterii w samochodziku #rc Kupiłem sobie wltoys 144001 i jest cacy ale chciałbym żeby trochę dłużej na jednej baterii śmigał. Jako że jestem lajkonikiem w tej dziedzinie to chciałbym wiedzieć czy mogę po prostu wrzucić inna baterię o wyższej pojemności byleby też była 2s tak jak ta co przyszła z samochodzikiem? Czy cos jeszcze muszę wiedzieć?
  • 13
@Tonari_Totoro:

byle jakią litowo jonową zgodną napięciowo i wtyczkowo

Przecież OP napisał, że 2S, więc najpewniej LiPo 7,4V.

@dwa_koty_kastrowane:
Możesz podpiąć tak dużą baterię jaka tylko fizycznie się zmieści, byle napięcie się zgadzało i wtyk pasował. Tylko do dużo większej lepiej kup od razu ładowarkę bo się zaczekasz na naładowanie tą ze stocku.
@dwa_koty_kastrowane: Liczba C to obciążalność ogniwa. C to pojemność w Ah a liczba to mnożnik.
Baterię 1500 mAh (1,5 Ah) 20C można bezpiecznie obciążyć prądem 1,5 * 20 = 30 A a 4000 mAh (4Ah) 10C prądem 4 * 10 = 40 A. Oblicz aby było nie mniej niż w oryginalnej (ale i tak raczej nie znajdziesz większej i słabszej jednocześnie).
@dwa_koty_kastrowane: musisz wziąć tylko pod uwagę, że chińskie akumulatory zazwyczaj wartość C mają sporo zawyżoną. Ogólnie ja się wyleczyłem po kilku akumulatorach gorszej jakości i uważam, że nie warto kupować słabych akumulatorów (tyczy się to też tych z HobbyKing jak Zippy czy Turningy), bo szybko puchną i ich wydajność jest taka sobie (da się wyczuć nawet na nowych). Lepiej trochę dołożyć i wziąć coś pewnego jak SLS, Gens'y czy coś w
@I-____-I: W Hardcase to nie widać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
Nie no spoko, może akurat trafiłeś okej, zresztą cena w ich sklepie na Ali to 300 zł za 2 * 2S 6000mAh 80C. Także to nie są te tanie pakieciki, choć i tak wolałbym dołożyć i mieć dwa SLS które biją wszystko
@I-____-I: przy agresywnej jeździe tylko na 10min ci starczają dwa takie pakiety? O.o jprdl, przymierzam się do kupna summita i wsadzenia BL combo ale z takim czasem pracy to chyba o modelu na benzynowym dwusuwie pomyślę
@Pavlo1983: to hobby to wór bez dna i cena aku to najmniejszy problem. Opony, pushods, zderzaki, lotka. Pewnie plastikowy wał zaraz ukręcisz. No i łożyska... Najlepiej upchaj tam marine grease jak masz zamiar jeździć po wodzie.