Wpis z mikrobloga

@lawyerman: ledwo chodzi od tego zacząć. Młoda ma hipertonie, czyli zespół napięcia mięśniowego przez co nie może stawiać prawidłowo stopy w sensie chodzi na palcach niż nie co wyraźnie widać. Dziecko wymaga rehabilitacji, na którą Ogrzyca miała skierowanie chyba dwa lata temu. Olała to i wolała sama dziecko turlać po podłodze,niż pójść z nią do lekarza. Amelinka jest jeszcze w takim wieku że się to da ogarnąć, no ale Simsy 4
@kambiodolor Akat krótki cytat z internetu

"W przypadku hipertonii najskuteczniejsza jest odpowiednio prowadzona fizjoterapia. Unieruchomienie jest najgorszym rozwiązaniem dla takiego pacjenta i prowadzi do trwałych, negatywnych zmian w ustroju. Aby utrzymać sprawność, konieczna jest kinezyterapia (leczenie ruchem), co jest wspomagane fizykoterapią, kinesiotapingiem i masażami. Wraz z rozwojem fizjoterapii i medycyny powstaje wiele metod ukierunkowanych na zmniejszanie hipertonii, w tym metoda NDT-Bobath czy metoda Vojty (stosowana zwłaszcza u dzieci)"

Akat Majonezowe Małżeństwo niczego
@DonTadeo: zapomniałeś że najlepszy atat na świecie "kupił" młodej wspaniały stary rowerek,który w pełni się nadaje dla młodej przy jej schorzeniu, no i to turlanie po podłodze pewnie było tym Ala leczeniem ruchem. Z mojego punktu widzenia to powinni ja jeszcze bardziej przypinać pasami w krzesełku i wozić wózkiem (tu przypomne że w lutym Amelia kończy 5lat ), to na pewno pomoże
@kambiodolor: @DonTadeo: #!$%@? jestem zszokowany na maksa, ostatnio odpuściłem ten serial, ale widzę dzieje się. Przypinanie pasami do wózka, lub stolika pięcioletnie dziecko to jest tak absurdalny pomysł, że ciazko mi coś napisać. Te dwa ulane Meliny nigdy nie pójdą nawet na darmową rehabilitację, bo trzeba by się stawiać pewnie raz w tygodniu w jakimś ośrodku na godzinę.
Żal dziecka, jako ojciec szkraba prawie 4 letniego jestem szczególnie wyczulony na
@MajorParowa: albo chociaż sami ćwiczyć z nią w domu, żeby dużo chodziła. To lepiej i wygodniej wsadzić dziecko do wózka. Do przedszkola też nie chodzi, a Zyzolec wymyśla nowe powody dla których niby Amelia nie może. Trzeba ogarnąć dissa na kuratorkę bo jest o kant dupy wytarcie. Jak ktoś ma ochotę zgłaszać te niedojdy życiowe, to chętnie dam namiary gdzie i dokładnie do kogo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MajorParowa: czytam o tych patusach, tylko przez to biedne dziecko. Mam w końcu nadzieję, że przeczytam coś pozytywnego. Patusy tylko o sobie myślą.
Dzisiaj zrobiłam 640km tylko, po skierowanie na operacje dla córki. Walcze już prawie 4 lata aby słyszała. Te gnoje, nawet nie poświęcą 1 godziny w tygodniu u fizjoterapeuty. Wiadomo, potem trzeba ćwiczyć w domu. Kwadrans dziennie to za dużo, harnaś i simsy ważniejsze. Szlag mnie trafia, na takie
@kambiodolor: Amelka również cierpi na mutyzm, zwróć uwagę że na żadnym z filmików w ogóle się nie odzywa. Tutaj potrzebna jest pilna interwencja logopedy bo jeżeli mutyzm nie zniweluje się w tak młodym wieku, dziecko w ogóle może nie nauczyć się mówić lub mieć problemy z wymową w okresie dorastania. Każde prawidłowo rozwijające się dziecko w jej wieku uczy się nowych słów i lubi dużo mówić, tymczasem Amelka głównie milczy. Niestety