Wpis z mikrobloga

@MM1311: jako osoba po technikum (elektroniczne) ktora poszla pozniej na podobny kierunek (air) to wtedy wydawalo mi to ok, teraz ciezko to okreslic. Jak nie interesuje cie to co moze dac technikum to raczej sobie daruj. Jak technikum jest dobre to mozesz zaryzykowac, ale to jest dyskusyjne.
juz za moich czasow w technikach pokazywaly sie osoby ktore powinny co najwyzej byc w zawodowce, od tego czasu to sie chyba nie poprawilo,
@MM1311: A no i jeszcze zalezy jakie technikum i infa na jakim wydziale. jak infa na wydzialach zwiazanych z elektryka/elektronika to bedzie sporo zajec wlasnie z tym zwiazanych i moi znajomi byli srednio zadowoleni z tego.
@MM1311: Jestem na infie na studiach. Daruj sobie technikum, idz do liceum, ucz sie tam ladnie majcy, a informatyka powinna Cie interesowac i w wolnym czasie spokojnie nauczysz sie tyle, ze oho. Poza tym na studiach te informatyczne rzeczy sa bardzo od podstaw, a jak wyzej pisali majca to najwiekszy rzeznik
@MM1311 zalezt co chcesz robić, ja osobiście troche zaluje ze wybrałem technikum, ale są 2 plusy:
U mnie w mieście łatwo dostać staz/praktyke, jeśli natrafisz na pracodawcę po tej samej szkole
Troche latwiej i szybciej rozpocząć pierwsze doświadczenie zawodowe.

Jeśli chodzi o minusy, to uważam że największy jest taki, że jestem przeciążony rzeczami do egzaminów zawodowych (bo ofc zdawalnosc szkoly musi pozostać na poziomie 95%) i nauką do nich, a nie za
@MM1311: technikum + doksztalcanie się w wolnym czasie = przepis na sukces. Liceum to takie wszystko i nic, po tym można jedynie na studia iść nic więcej, zawodu nie masz
@MM1311: jestem po technikum informatycznym i jest to dobre miejsce dla ludzi, którzy celują w stanowisko Mirka informatyka w urzędzie miasta. Jest tam trochę kwestii sprzętowych, administrowania sieci i prymitywnego, niepasującego do obecnej rzeczywistości programowania. Jedyne co było dla mnie w miarę ciekawe to tworzenie stron internetowych. Zgadzam się z przedmówcami, jak myślisz o studiach to nie ma co tracić czasu, najlepiej wybrać jakiś mat-inf i samodzielne poszerzanie swoich zainteresowań.