Wpis z mikrobloga

Napisałem króciutki skrypt w pythonie: łączę się z vpn'em, otwieram przeglądarkę, piszę w formularzu na stronie "dupa" i klikam wyślij, zamykam przeglądarkę, ciasteczka się czyszczą, rozłączam się z vpn'a. Problem: filtr antyspamowy strony jest wystarczająco bystry, żeby to nie działało więcej niż raz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawiam się, skąd oni wiedzą, że ja coś knuję? Nikomu nie wysyłam spamu jakby co, chodzi mi tylko o nabijanie licznika na stronie. #programowanie #hacking
  • 8
@TMP_2137:

a) ja bym napisał w skrypcie loga - z jakiego IP aktualnie korzystam - skorzystaj np z https://api.ipify.org/

b) czyścisz tez local storage przeglądarki? czy na 100% ciasteczka czyścisz?

nie wiem jaką stronę scrapujesz, jakąś popularną czy jakieś gówno forum?

nienaturalne zachowanie na stronie(szybkie pisanie, zbyt precyzyjne ruchy kursora itp)+


to chyba tylko jakieś giganty implementują chociaż i tak wątpie :P

ja stawiam że OP myśli że wszystko czyści i
@EmcePomidor: no ja ogólnie jestem amator-hobbysta, ale ip mam drukowane w konsoli, sprawdzam na whatismyip i na 100% to nie jest problem tego, że siedzę cały czas na tym samym

strona raczej popularna i z potencjałem na właśnie takie nadużywanie, natomiast jestem przekonany, że co niektórym właśnie się udaje ją zbotować
@TMP_2137: zrób przed każdą pętlą w skrypcie dump

a) IP

b) cookies

c) localStorage z przeglądarki

jak możesz to wyślij na PW co to za magiczna strona

są techniki wykrywające boty np. rozmiar okna+user agent ale bardzo wątpie że o to chodzi, naprawdę stawiam że czegoś nie czyścisz albo zdaje się Tobie że czyścisz. jakaś głupota na którą w końcu wpadniesz i powiesz "a no faktycznie"

ewentualnie losowo weryfikują a Tobie