Wpis z mikrobloga

Witam Państwa,
Dębica Navigator 3 XL. Co sądzicie?
Poszukuję całorocznych opon w rozmiarze 205/55/16, gdzie średnio w roku jeżdżone będzie 10-15k km. Raz/dwa razy do roku w górach zimą, pozostały czas kuj-pom, głównie miasto. Noga w normie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Silnik 100KM, 1.3.
Przeglądam również ten test i być może któreś z tych opon by się bardziej nadawały!?
Tak, wiem że temat już się przewijał, lecz nie był uwzględniany tam wgl ten model, a opinie na oponeo ma tak samo pozytywne, jak modele wymienione w tym teście lub też przez innych mirków. Mój kumpel również ma i chwali.
Póki co jedyną różnicę dostrzegłem w głosności (różnica aż o 2db) i cenie. Zastanawiam się z czego ona wynika (ponad 100zł względem mark premium). Nie chciałbym przepłacać tylko za nazwę ;)
Miłego popołudnia.
#opony #motoryzacja #samochody
  • 12
Nie chciałbym przepłacać tylko za nazwę


@w00nski: wyniki prakycznie każdych testów opon, nieważne czy letnich, zimowych czy całorocznych wskazują na to że cena opon premium nie wynika wyłącznie z marketingu i są to opony (z niewielkimi wyjątkami) po prostu lepsze od tańszej konkurencji.

Nie oznacza to oczywiście że można kupować opony wyłącznie premium, wszystko zależy od tego jak ktoś będzie je użytkował. W twoim wypadku, czyli do 15k km rocznie +
@brylek: wybrałem Vredesteiny. W w/w teście w swojej cenie wychodziły najlepiej, a i gdyby uwzględnić warunki bardziej przejściowe, niż zimowe (a takie częściej panują zimą), to Vredesteiny wygrywały nad Continentalami. Pirelli i Micheliny to było już bodajże 100zł/oponę drożej.
No i przeglądałem też wiele opinii na temat tych opon, kilka filmów i przeważnie ludzie są bardzo zadowoleni.
@Insiders: polecam polecam. jeżdżę w nich do siebie na wioskę codziennie na budowę (piach), jeżdżę w nich po mieście (bo tu mieszkam), na trasach również się dobrze sprawdza. są cichutkie.
zimą raz mi się koła zaboksowały gdy startowałem ze wzniesienia z takiego sypkiego śniegu przy roztopach. aczkolwiek jeździłem właśnie po górach na tych oponach (drogi górskie całe zasypane śniegiem, nawet bez soli) i porównywałem sobie do innych osób na zimówkach to