Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dobra, poczułem obowiązek wytłumaczyć Wam jak działa wynagrodzenia na UoP i progi podatkowe w skrócie. Bo w wpisie https://www.wykop.pl/wpis/62188671 cumpel @Pryshlyak został bezpodstawnie wyśmiany.

Żeby Wam to wytłumaczyć jak najprościej, drugi próg podatkowy zaczyna się od kwoty 85528zł,
Także, dajmy na to że typ zarabia 20k brutto/msc na UoP i w załączniku macie wyliczenie ile w każdym msc pracownik dostanie do ręki.

@M_xxx: @Przypadkowy: @Gaku745: ehh dzieci, na umówię o pracę masz podaną kwotę brutto. To jest przychód, od tego odejmujesz 13.71% na składki, zostaję Ci 17008zł i to jest Twój dochód od którego odprowadza się zaliczkę na podatek dochodowy, który wynosi 17% i masz kwotę netto, czyli tą która dostajesz na rękę czyli: 14116zł
Czyli od czerwca bedzie typ w 2 progu podatkowym, bo to się liczy od dochodu, 6x17008 daje nam 102048zł. I jak to wtedy wygląda?
O tak:

102 048 zł (dochód liczony narastająco osiągnięty w czerwcu) - 85 528 zł (limit 1 progu podatkowego) = 16 520 zł.

16520 to jest Twój dochód w czerwcu, od którego zapłacisz 32% podatku dochodowego.

Ale dalej:

17008-16520=488zł

Kwotę 488zł należy opodatkować 17% podatkiem dochodowym, do tego dochodzi limit na ZUS i później ta kwota się jeszcze zmienia, ale to już dla mnie jest magia, sam tego nie ogarniam, dlatego korzystam z biura rachunkowego.

Wuja się znacie, a potraficie tylko typa wykpić. A drugi próg podatkowy to słyszeliście w opowieściach u stryjka na herbacie.

@Pryshlyak: masz w zupełności rację, wykopkom co maja pryszcze na dupie od siedzenia na niej i nic nie robienia nawet nie masz co tłumaczyć.

#umowaoprace #progipodatkowe #podatki #praca #oczerniajo #niewiemalesiewypowiem
Ponc3k - Dobra, poczułem obowiązek wytłumaczyć Wam jak działa wynagrodzenia na UoP i ...

źródło: comment_1638567956c7H2QpDRCgsI7ogYmKF7gf.jpg

Pobierz
  • 12
@Ponc3k: Spoko, dzięki. Ale musisz wziąć pod uwagę, jak dużo polaków jest na umowach śmieciowych, a tylko garstka z tych co jest na UoP zarabia rocznie więcej, niż wymagane żeby wejść z drugi próg (czyli te 85 528 PLN), więc wyzywanie od dzieci i leniów jest niepotrzebne i właściwie trochę klasistowskie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: gdybyś inaczej potraktował cumpla z serwisu, nie musiałbym ci jechać po rajtach. Następnym razem pomyśl zanim zaczniesz dyskusje w stylu #niewiemtosiewypowiem , bo może się okazać że trafisz na człowieka, który może wiedzieć więcej i cie wypunktować jak nauczyciel ucznia przy tablicy.
Warto było?
@Gaku745: Podejrzewam, że ten brak zrozumienia wynikał z tego co mi zarzucano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli brak wiedzy o tym jak działa próg podatkowy. Przemyślałem sprawę i dochodzę do wniosku, że jeśli się samemu tego nie doświadczyło, to rzeczywiście mogło być nie zrozumiałe, a o rozpisywaniu wszystkiego nawet nie myślałem w chwili pisania posta, bo wszystko wydawało mi się naturalne.

Trudno być miłym wobec agresywnych i
@Gaku745: #!$%@?łeś się do czegoś innego a nie do tego o czym teraz piszesz. Chcesz powiedzieć, że mnie cisnąłeś, nie będąc pewnym czy masz rację, tylko dlatego, że poczułeś się urażony z powodów ideologicznych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: widzisz, śledzę twoje wpisy już od jakiegoś czasu, i wiem jedno, jakby cie złapali za rękę przy kradzieży, to byś się matki wyparł.
Nie potrafisz się przyznać do błędu, jak typowy lewak.