•  

Ależ brutalnie zgaszona, jak pet

#bekazlewactwa #bekazpodludzi #polska

źródło: ei_1638606334093.jpg

• poprzednie komentarze (139)

•  

I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?

@Phyrexia: pieniądze na tace, daje się dobrowolnie #gimboateizm

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Herubin: A ile ten ryczałt kosztuje inne zawody?

Proboszczowie w 2019 r. zapłacą od 434 zł do 1559 zł zryczałtowanego podatku kwartalnie. Pierwsza stawka obowiązuje w najmniejszych parafiach, do 1000 osób. Najwyższa dotyczy parafii z więcej niż 20 tysiącami osób. Stawek jest aż 16.

Z kolei wikariusze są rozliczani według innej tabeli, ale sama zasada uzależnienia wysokości podatku od wielkości parafii jest podobna. Obowiązują ich stawki w wysokości od 131 do 503 złotych – również kwartalnie.

https://www.money.pl/gospodarka/czy-ksieza-placa-podatki-owszem-ale-ich-wysokosc-moze-zaskakiwac-6335268176041601a.html

Kto płaci kwartalnie 1600 zł z dochodami takiej parafii na 20k ludzi?

•  

na koszty energii, ogrzewania, remontów

@Herubin: Czyli chcesz mi powiedzieć, że żebrzą ale nie na swoją pensję, a na opłacenie kosztów energii, ogrzewania, remontów?

•  

@Phyrexia: dla siebie na macbooka?

•  

tzw "ofiara" jest dobrowolna i idzie na rzecz kościoła

@harnasiek: Na tym polega żebranie. Prosisz o dobrowolne wsparcie na jakiś cel. Czego nie rozumiesz?

Definicja żebrania:

Żebranie – proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne bez oferowania czegokolwiek w zamian

•  

pieniądze na tace, daje się dobrowolnie

@wellwellwell: Your point?

•  

@marcelus: Lewica to stan umysłu.

źródło: Screenshot_20211201-095805_Facebook.jpg

•  

@Phyrexia: że to nie jest żebractwo

+: Baudi
    •  

@marcelus: niech się pochwali czy płaci ZUS jako pracownik

•  

@xandra: widzę że jesteś po tej samej szkole co Żukowska ( ͡° ͜ʖ ͡°).

+: Baudi
    •  

@marcelus: Kościołowi Państwo polskie nie powinno zwrócić ani Złotówki ani centymetra ziemi. A kościół powinien płacić odszkodowanie Polakom za wielki działaności tej pijawki na naszych ziemiach.

+: ADDR1AN
    •  

@mayek:

Niezależnie od tego, wszyscy w tym kraju składamy się na utrzymanie kościoła.

Składamy się też na utrzymanie "państwa" i to są setki miliardów złotych co roku, drobne przy tym co wspomniałeś.

•  

że to nie jest żebractwo

@wellwellwell: A czym Twoim zdaniem jest żebractwo, i dlaczego pan przedstawiający instytycję znaną ze zbierania na tacę śmie nazywać zbiórkę tamtej pani żebraniem? Szczyty hipokryzji.

•  

@Phyrexia: czekaj, czyli według ciebie ten księżulek żebra ale tamta pani już nie?, ani teraz, ani, gdy żebrała na komputer?. Aktywista to nowa nazwa na pospolitego nieroba.

•  

Kurde złodzieje, phyrexia i xandra chodziły do szkół finansowanych (prawdopodobnie) z moich podatków a dalej są głupie i mają problemy z myśleniem. Oddajcie pieniondze!!!

•  

@marcelus: Ale ma tupet pieprzyć coś o niepełnosprawnych kobietach, gdzie tymczasem przeciętny kościół wygląda w środku jak niżej. Jak tak się martwią losem innych to niech oddadzą złote znicze, żyrandole, organy itp. na cele charytatywne i zaczną się modlić w drewnianych chatach.

A no tak, zapomniałem, bez 10-metrowych figurek jezuska modlitwa się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: kosciol wnetrze VII 2020 r.JPG

•  

Tylko kto żebra z tacą na każdej mszy? xD

@xandra: @Phyrexia: Dziewczyny już nie pierdolcie bo akurat 'na tacę' to opłata za usługę. Jak potraktujecie kościół jak biznes to całkiem uczciwe opłaty. Gdzie pójdziesz do teatru czy na inną szopkę za 5 albo 10 pln? Do tego co łaska.
      Jest budynek, jest infrastruktura dają ciastka, można się wygadać - dla takich babć spowiedź to chyba to co trzyma je przy zdrowiu psychicznym bo do lekarza ciężko się teraz dostać.
      Więc tacy nie liczcie jako żebranie. Rozumiem czepianie się za inne rzeczy ale czepianie się za tacę to możecie też przypierdolić się że w cyrku trzeba za bilety płacić.

•  

@meres: chciałbym mieć taką wiarę w księży jak ty :). Niestety tak jak ty wiesz swoje, ja wiem swoje że księża wykazuja dla parafii procent tego co zbierają z kolędy.

•  

@wellwellwell: Nigdzie tego nie napisałam. Cały czas kilka osób tutaj próbuje wykazać hipokryzję tego człowieka, który śmie nazywać czyjąś zbiórkę żebraniem, a turbokatole próbują robić w swoich komentarzach najróżniejsze fikołki w jego obronie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

'na tacę' to opłata za usługę.

@masz_fajne_donice: Ktoś powyżej napisał, że nie. Jeśli zbiera się np. na naprawę dachu czy kwiaty to czym się różni od organizowania zbiórki którą pan z wpisu krytykuje nazywając żebraniem? Rozumiesz już teraz na czym polega wytknięcie jego hipokryzji?

•  

@Phyrexia no z logicznego punktu widzenia masz rację, nie wiem czemu dalej to ciągniesz przecież w życiu nikt tutaj nie zmieni swojego zdania, jeszcze nie zauważyłaś? xD

•  

@johny-kalesonny: krawcowa zapłaci 456 zł podatku na kwartał, szewc 390 zł, fryzjer 1194 zł. Podatki płacone przez księży są w normie osób na karcie podatkowej.

Gadki o o bogatych księżach to też jest nieprawda. Jeżeli ksiądz nie ma etatu poza (opodatkowanego jak u innych) to z samej posługi kapłańskiej żyje za grosze. Tylko w dużych parafiach miejskich są oni w stanie jakoś żyć a taki przeciętny ksiądz to minimalnej nie ma na życie.

•  

Ktoś powyżej napisał, że nie.

@Phyrexia: To jakiś argument? Odpowiem - ktoś niżej niż ten wyżej napisał że tak.

Jeśli zbiera się np. na naprawę dachu czy kwiaty to czym się różni od organizowania zbiórki którą pan z wpisu krytykuje nazywając żebraniem?
      Tym że przeznaczenie tacy nie ma znaczenia bo jest regularną opłatą za usługę. Jaką usługę dostarcza ta osoba opisana jako 'żebrająca'? Gdyby wynajęła salę i zaśpiewała piosenkę po czym zebrała po 10 pln to już nie byłoby żebranie. Szczególnie jeżeli ludzie by przychodzili nie po to żeby dać te 10pln a faktycznie posłuchać piosenki.

•  

dlaczego pan przedstawiający instytycję znaną ze zbierania na tacę śmie nazywać zbiórkę pani Żukowskiej żebraniem?

@Phyrexia: Przeczytaj jeszcze raz powoli definicje żebrania.

•  

@marcelus: A czy ta pani może powiedzieć z czego żyje jako posłanka socjalistycznej partii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcelus: a on z czego się utzmyjuje? Z moich podatków

•  

@Phyrexia: no tak, bo jak ktoś stoi po stronie księdza to musi być turbo katol, tak samo jak wtedy, gdy nie zgadza się z pisem to musi być za PO xD.

który śmie nazywać

no jak on śmiał, bezczelny typ. Przecież napisał, że pracuje, a ty próbujesz temu umniejszyć bo są też księża, którzy nie chodzą "normalnej" pracy. W przeciwieństwie do tej gówno aktywistki, która woli żebrać niż chodzić do pracy, on coś robi, naprawdę nie widać różnicy?

•  

@marcelus: Jak się gimboateiści zesrali w tym wątku, bo hurr durr księża to powinni parafię utrzymywać z pieniędzy wiszących na drzewie a w ogóle to "katoliban!katoliban! żebrzą tylko czarnosukienkowcy! Kij z tym, że danie na tacę jest dobrowolną opłatą za usługę, jaką jest msza, i pieniądze te nie są żebraniem, bo to jest sprzeczne z definicją żebractwa, do tego wbrew opinii ateuszy nie idą na "nowego merolka dla księdza" tylko na utrzymanie parafii. Ale już żebranie na onlyfansach, zbiórkach przeciw działaniom straży czy ogólnie wszelkiej maści organizowanych przez żałosnych aktywistów itd. dzbanom wyżej (jak m.in. xandra czy phyrexia) nie przeszkadza, ciekawe dlaczego ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Ktoś powyżej napisał, że nie. Jeśli zbiera się np. na naprawę dachu czy kwiaty to czym się różni od organizowania zbiórki którą pan z wpisu krytykuje nazywając żebraniem? Rozumiesz już teraz na czym polega wytknięcie jego hipokryzji?

@Phyrexia: xD zbiórka na dach dla księdza? czy dla wszystkich wiernych? Wierni otrzymują coś w zamian? Otrzymują nowy nieprzeciekający dach? Rozumiem, że ta pani chętnie podzieli się nowym telefonem z wpałacającymi?

•  

@marcelus: XDDD na utrzymanie parafii co za fikolek. Czyli na prad wodę żarcie gaz paliwo remonty itd? Jak sobie chce kuoic tv to kupuje do parafii.

•  

@ZlodziejBilonownic: oczywiście że tak, powinni płacić podatki od swoich usług jak fryzjer i kosmetyczka, psycholog.

•  

@ZlodziejBilonownic: jak idę do fryzjera to też dobrowolna usługa i fryzjer musi bulić ZUS i docodowy a nie jakiś ryczałt 400 zł z duoy

•  

@mirkax: Ludziom o wypranych indoktrynacją mózgach ciężko jest cokolwiek wyperswadować. Dowodzą tego sytuacje w których cała wieś potrafi stanąć murem za księdzem i zrzucać winę na jego ofiarę. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@wellwellwell: Zatem krótka piłka z mojej strony. Czy jesteś katolikiem?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Ranestfen2: ale wiesz, że księża również mogą być fizykami,matematykami,historykami itp? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

ale wiesz, że księża również mogą być fizykami,matematykami,historykami itp?

@Argonix: Większość księży nie może bo to niedouczone głąby, ten zresztą też.

•  

@marcelus: nie znam dyskusji o ktorej pisze ksiadz, ale jak ktos wyklada astrologie na uniwersytecie to chyba sam siebie gasi xd Jak ktos zebra i mowi o tym otwarcie to kazdy sam moze zdecydowac czy wspierac debilizm, a ksiadz bierze z panstwowej kasy pieniadze za wykladanie zabobonow i nie mozna nic na to poradzic

•  

@Ranestfen2: może tak być ja miałem fizykę wykładaną przez księdza i bardzo elegancko wspominam (。◕‿‿◕。)

+: meres
    •  

@JanuszSraczek:

bo tak jest w prawie szkolnictwa od 91, jak powiesz że wynajesz Islam to będziesz miał zajęcia z imamem.

Po pierwsze to gówno prawda.
      Po drugie to gówno prawda.
      I po trzecie, to gówno prawda.

Pokaz mi szkole gdzie lekcje religii lub etyki prowadzi imam, chociaz jedną.

•  

@Phyrexia: jeśli patrzymy na to czysto ekonomicznie, to ksiądz pobiera opłatę od jednocześnie realizowanej ułsugi, w postaci mszy czy innych rytuałów religijnych. Wszystko jedno jakie mamy do takich spraw podejście, ale jeśli druga strona odczuwa z tego powodu korzyść (msza posiada dla niego tzw. użyteczność), to jest to działalność usługowa, tak samo jak fryzjer, aktor w teatrze, grajek z akordeonem na rynku czy roksa na kamerce. Msza ma określoną zwyczajowo cenę, usługę można otrzymać w konkretnym dniu i godzinie i tak dalej.

Stąd, nie uważam żeby ksiądz żebrał, bo jest niejako usługodawcą. W przeciwieństwie do zbiórek na czysto prywatne cele i korzyści, wśród osób które nie mają z tego zupełnie niczego. Jeśli mają satysfakcję, to nadal nie zachodzi tutaj transakcja ekonomiczna, bo to jest darowizna a nie zapłata.

Zanim ktoś się zesra — tak, uważam że z tego tytułu i na podstawie mojego tłumaczenia, ksiądz powinien odprowadzać VAT do fiskusa i wystawiać paragony z kasy fiskalnej (lub rozliczać się ryczałtem, mieć uproszczoną księgowość, wszystko jedno).

•  

@marcelus: Skoro jesteś takim ekspertem, to możesz mi merytorycznie wytłumaczyć jedną prostą rzecz?

Po co kościołowi tyle gruntów - że w praktyce jest drugim największym posiadaczem ziemii w kraju? I jeszcze mu za mało?

Pytam na poważnie.

•  

@p0lybius: no i przede wszystkim to powinien być cennik takich usług a nie pierdolenie na zasadzie "co łaska ale nie mniej niż 500zł", to jest gorsze niż żebranie

•  

@p0lybius: W sumie to mogę jeszcze dodać, że przychody z tzw. tacy stanowią dochód parafii jako kościelnej osoby prawnej, gdzie w cywilizowanych miejscach, jest pobierana i zliczana przy udziale rady parafialnej, a ksiądz dostaje z niej określony procent. Reszta stanowi majątek kościoła, który jest przeznaczany na utrzymanie, amortyzację (słynne remonty dachu w kościele) czy inwestycje.

•  

@marcelus: Na Uniwersytecie Opolskim pracuje jako ksiądz? Bo o to dokładnie było pytanie. #prawackalogika

•  

drobne przy tym co wspomniałeś

@AshtarPL: Aha, czyli nie ma o czym mówić XDDD

•  

@Phyrexia księża utrzymują się przede wszystkim ze stypendium mszalnego i z opłat za śluby i pogrzeby, tzw. parsa. Do tego często dochodzi etat w szkole, hospicjum lub szpitalu

@marcelus: A w szkole czego uczą? Fizyki? W szpitalu kim są? Chyba nie lekarzem. Bo odprawianie czarów w szpitalu za pieniężne podatników to raczej nie jest praca.

•  

Tylko kto żebra z tacą na każdej mszy? xD

@xandra: "żebra z tacą" to nazwa jakiegoś dania czy postać z komiksu?

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/zebrac;13127.html

•  

@Phyrexia: Nie mierz wszystkich swoją miarą, są ludzie bezinteresowni, Ty tylko w necie szczekać potrafisz, haaa tfuuuu!

•  

@xandra: Nie mierz wszystkich swoją miarą, są ludzie bezinteresowni, Ty tylko w necie szczekać potrafisz, haaa tfuuuu!

•  

@Phyrexia: skąd wiesz na co idzie taca?

•  

Żebranie – proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne bez oferowania czegokolwiek w zamian

@Phyrexia: czyli jak daję ofiarę na tacę na utrzymanie kościoła do którego chodzę, i parafii której jestem częścią to już nie jest żebranie?

•  

Opodatkować, zamontować kasy fiskalne. Niech żyją tak, jak ludzie których chcą nauczać. Nie ma darmowej szamy. Chcesz jeść? Zapracuj. Chcesz samochód, telefon? Zapracuj na to. Chcesz celibatu? Ok. Ale nie ucz ludzi o tym jak ma wyglądać zycie w rodzinie. Moim zdaniem powinno to wyglądać jak w Ameryce.
      Jest pastor który ma zone, prace, a Kościołem zajmuje się z powołania. Nie żebrze, ą jak już to faktycznie na utrzymanie budynku, czy na szczytne cele. Dodajmy do tego to, ze czarni mają obrzędy wesołe, chwała Boga z bananem na ryju, a my non stop gorzkie zale i smuty. Kurwa ile tak można?

•  

@wellwellwell: Mogę zatem wiedzieć jakiego wyznania jesteś, jeśli to nie tajemnica?

•  

Lewaczka zniszczona przez kleche a lewaków dupa boli xD

•  

@Phyrexia: takiego samego jak ksiądz bo w takiej wychowali mnie rodzice i nie miałem na to wpływu ale co to ma do rzeczy?

•  

@wellwellwell: Zaraz zaraz, przed chwilą napisałeś że nie jesteś katolikiem. Teraz mówisz, że jesteś wyznania "takiego samego jak ksiądz" czyli katolickiego, bo w takiej wychowali Cię rodzice. Co to ma do rzeczy? Bardzo wiele.

•  

@marcelus: ależ piękna gównoburza, udała ci się, Mirek. (ʘ‿ʘ)

•  

@jPaolo2: nawet się nie spodziewałem, myślałem że będzie tradycyjnie 30 plusów i heheszki z Żukowskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@xandra kościół jest zwolnionych z podatków nie ksiądz. Księża płacą normalnie podatek bądź ryczałt i to on wybiera. Większość księży pracuje w szkołach i uczelniach czy również jako kapelani. Tylko proboszcz dostaje pensję z kuri bo sprawuje opiekę nad parafią. Każda składka w kościele idzie w 45% do kuri reszta na utrzymanie kościoła. Wszystkie śluby,chrzty pogrzeby również 45% kuria,35% reszta do podziału na ilość księży w parafii. Każda kolęda również 15% dla kuri 15% na parafię reszta księdza po odliczeniu podatku.

•  

@xandra: Nie wciskam żadnego kitu, po prostu mówię jak jest w rzeczywistości, a nie powtarzam antyklerykalne memy z kwejka. Nie chodź na mszę, nie płać na tacę, nie bierz ślubu w kościele, nie grzeb tam swoich bliskich; naprawdę nie ma przymusu.

@marcelus: Nie ma? To czemu kościół jest utrzymywany z moich podatków? Oficjalnie wystąpiłem z kościoła, a dalej na te darmozjady łożymy wszyscy w funduszu kościelnym. Powinno być tak jak w Niemczech, jak ktoś jest katolikiem to dobrowolnie odprowadza składki. Zaraz te ponad 90% katolików w Polsce skurczyłoby się diametralnie.

•  

@Phyrexia: kasa z tacy nie jest na księdza, to są zbiórki które są na z góry narzucone przez kurię cele

•  

@Phyrexia: miałem na myśli to, że nie jestem praktykującym katolikiem, jak większość tutaj bo założę się, że 99% wykopków również zostało w takiej wierze wychowanych.

Co to ma do rzeczy? Bardzo wiele.

@Phyrexia: no chyba dla ciebie bo tak jak i na tego księdza, teraz patrzysz i na mnie poprzez pryzmat wiary w której byłem wychowany, sugerując, że nie mogę być obiektywny.

•  

@wellwellwell: Obiektywny może być nie-katolik, który broniłby racji księdza, a nie katolik wychowany w jak sam twierdzi "w wierze katolickiej." And that's basically it.

•  

@Phyrexia: @xandra: nie zesraj się się xd ludzie im dają bo chcą, nikt nikogo nie zmusza, jeden da 10zl na tace w niedzielę drugi napier*oli się za 100zl w sobotę...

•  

@mateusz-zahorski: Rozumiem, że ten komentarz kierujesz również do pana, który na screenie żebraniem nazwał zbiórkę pani Z.?

•  

@Phyrexia: zastanawiające, że punkt zwrotny w tej dyskusji nastąpił po moim komentarzu

W przeciwieństwie do tej gówno aktywistki, która woli żebrać niż chodzić do pracy, on coś robi, naprawdę nie widać różnicy?

nie odpowiedziałaś na to i zaczęłaś robić personalne wycieczki do mojej wiary, próbując podważyć mój obiektywizm.

Obiektywny może być nie-katolik, który broniłby racji księdza, a nie katolik wychowany w jak sam twierdzi "w wierze katolickiej." And that's basically it.

obiektywny może być każdy, kto, gdy dorósł, sam stanowi o sobie bo inaczej, jak już wspomniałem, 99% wykopu, podlegałoby twojej tezie.

•  

@marcelus: proszę proszę... xanderka się zesrała o żebranie. Chyba zapomniała o #afera80zlotych xD

•  

@Klim4s: tak sądziesz? Dochód z podatku kościelnego w Niemczech dla Kościoła katolickiego (przy 2.5 mln wiernych) wyniósł 6 miliardów euro w 2017 czyli ponad 27 mld złotych.

Fundusz kościelny w tym, absolutnie rekordowym roku, wyniósł 192 mln złotych. Nawet jeśli dodać do tego koszty katechezy i inne (1.5 mld zł), to mamy absolutnie nieporównywalne liczby.

•  

@marcelus: Twoją, jego i moja parafie utrzymuje każdy polak. Fundusz kościelny z roku na rok pobija rekordowe wyniki jeśli chodzi o dofinansowanie z budżetu państwa, a sluchaczy konsekwentnie ubywa. Perspektywa następnych 10-20 lat to coraz większy odpływ wiernych z kościoła (wystarczy spojrzeć na liczbę młodych aktywnie uczestniczących). Sakramenty? Gdyby babcia. Dziadek i rodzice nie przymuszali swoich potomków do sakramentów kościelnych, bo "tradycja" to liczby były by jescze bardziej dramatyczne. Religia to nic innego niż biznes, który powoli upada :)

•  

@marcelus: tam zarabia jako wykładowca nie jako ksiądz

•  

@marcelus: aż sprawdziłem, bo pomyślałem, że może przypadkiem naucza jakiejś przydatnej gospodarce dyscypliny, ale oczywiście nie, jest profesorem teologii.

•  

@marcelus: przypomnij mi proszę, ile hektarów posiadał "przed wojną" Jezus? A ile apostołowie?

Ja zaś w zamian przypomnę jego słowa (podobno księża wierzą w boga, więc pewnie w Jezusa też wierzą):
      "Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Gdy uczniowie to usłyszeli, przerazili się bardzo i pytali: Któż więc może się zbawić? Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe. Wtedy Piotr rzekł do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi."

Mt 19,23-30

•  

@xandra: @Phyrexia: tylko taca nie jest na ksieży a na budynek kościelny lub inne intencje, ale co tam lewaczki mogą wiedzieć?

•  

tylko taca nie jest na ksieży a na budynek kościelny lub inne intencje, ale co tam lewaczki mogą wiedzieć?

@Jestembogaty: oh naprawdę? XD

•  

A tak swoją drogą powinien tam pracować ? Nauka nie powinna mieć żadnego związku z religiami, bo są nią nacechowane. W takim wypadku to żadna nauka.

@Purple

Nie wiem czego ten ksiądz uczy, ale gdzie widzisz problem. Miałem kiedyś przedmiot na uczelni prowadzony przez księdza (ani kierunek ani przedmiot nie związany z żadną religią. Po prostu poza byciem księdzem miał też doktorat z innej dziedziny). Na wykłady przychodził ubrany jak świecki (ale zawsze w garniturze albo przynajmniej białej koszuli).

Widzisz tu jakąś sprzeczność czy problem?

•  

@mitatuyo No ok, w tym przypadku można się doczepić. Ja miałem na uczelni kiedyś naukę administracji z księdzem. Tutaj chyba nie ma problemu?

•  

@Phyrexia: często bierze się z datków nas wszystkich, bo z budżetu państwa się utrzymuje jakichś kapelanów w wojsku np.

•  

@marcelus
      @Phyrexia

I co on tam robi na tym uniwersytecie?

•  

@nosacz_ninja: oczywiście, że nie. Dlatego właśnie sprawdzałem czy czasem nie naucza czegoś przydatnego, ale nie zaskoczył mnie - naucza czarów.

•  

@kopawdupeswiniom: sprawdziłem, uczy teologii xd

•  

@marcelus: pierdolnięty czy udajesz?

•  

@marcelus: Dlaczego zgaszona? Typ jest profesjonalnym księdzem, nie dość, że prowadzi msze, to jeszcze się dorwał do szkolnictwa i goli nas dwa razy. Nie tylko żebrze, to jeszcze o tym naucza za większe pieniądze niż zwykły katecheta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale niech se "gasi", zegar tyka i zostanie z nich już tylko memiczność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcelus: ale kręcisz fikołasy. Raz pech chciał, że trafiła na księdza, który zawraca dupę na uniwersytecie. Ale ogólnie to ona pieknie go wyjasniła i ukazała jego hipokryzję: księża sami są takimi aktywistami żyjącymi z datków, a komuś wypominają.
      A nawet gorzej, bo są uprzywilejowani podatkowo, fundusz kościelny, skandal. Aktywiści do których ma pretensje ten znawca mitologii semickiej nie mają żadnego funduszu.

•  

@marcelus: nie wierzę w boge, ale jak widzę dyskusje w stylu „jakieś argumenty vs haha książka fantasy! Magiczny pędzel xD klecha! Idź pod sutannę księdza xddd”, to wyjątkowo szanuję za gaszenie takich skretyniałych juleczek. I złodziejek przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mitatuyo

sprawdziłem, uczy teologii

Tego właśnie się spodziewałem.
      To już lepiej jakby tam sprzątał.

@marcelus
      @Phyrexia

•  

@Phyrexia: jestem przycisku klerowi, ale zawsze jest jakieś ale. Według prawa kanonicznego 20% tego, co zbierze proboszcz z tacy idzie do arcybiskupa, reszta, to utrzymanie parafii datki na kul, utrzymanie pracowników, kochanki/kochanka i dzieci, no i oczywiście remonty.

•  

ale tutaj chodzi o to że ona myślała, że on żyje z żebrania, a tymczasem dostaje pensje za etat na uczelni. Tego się nie spodziewała. Z góry założyła, nie zrobiła reasearchu zupełnie jak wykopki.

@Chris_Karczynski: To niewiele zmienia, bo trafił się jeden taki. A 99% księży w Polsce się buja na czyimś garbie. Dlatego ksiądz krytykujący kogoś za lenistwo i żebranie to jedna wielka hipokryzja.
      Chyba że ma jakieś tweety, w których każe księżom iść na etat, a w wolnym czasie świadczyć sakramenty, itp. Domyślam się że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

ale wiesz że próbujesz dyskutować z typiarą, która wyzebrala na wykopie kasę od typa potem mu nie chciała oddać a na końcu dostała mandat od policji bo zagroziła magikiem?

@VrubeL: O bardzo merytoryczny argument. AGO też pewnie nie ma, bo Greta tak śmiesznie mówi "how dare you"? Prawda?

Próba dyskredytacji jakiejś opini lub idei poprzez wyśmiewanie ich głosicieli to bardzo niski poziom, manipulacja i niemerytoryczność. W sam raz dla takiego prawaka jak ty.

•  

@marcelus: widac w komenatrzach ze zjebane różowe paski murem za żebraczką ;D

•  

@Jestembogaty: > @xandra: @Phyrexia: tylko taca nie jest na ksieży a na budynek kościelny lub inne intencje, ale co tam lewaczki mogą wiedzieć?
      Dokładnie. Finanse kościoła są w 100% transparentne i wiadomo co, kto komu i ile dał. Do tego kościół sprzeciwia się kłamstwom, więc można im zaufać na słowo.

źródło: wykop.pl

•  

@Phyrexia: pierwszy raz widzę jak coś mądrego napisałaś. Oby tak dalej

•  
      Matrioszkawkieszeni

0

@Phyrexia: ofiary z tacy idą na kosciol a nie na prywatne zachcianki ksiedza xd ja nawet jako ateista to wiem xd
      skad u ludzi taka nienawisc do kleru xd

•  

@Phyrexia: Dlaczego żebrze? Odwalą performance godzinny czy ile tam trwają msze i pobiera opłatę która jest dobrowolna. Nie nazywajmy żebraniem czegoś do ma generalnie charakter usługowy. Nawet jak Ci do chałupy wchodzi z kolędą to przecież odwala usługę jaką jest poświęcenie domu.

•  

@xandra: kościelny ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze nigdy nie widziałem, aby ksiądz sam się z tym fatygował

•  

Czyli w instytucie magii i czarowania który nie prowadzi zadnych badań a jego utworzenie jest pochodna lobby srodowisk katolickich

@SzymonMikroblog: Gdyby to faktycznie był rozwój magii i czarowania to sam chętnie bym to wsparł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tymczasem to jest co najwyżej rozwój kłamania i wprowdzania otępienia w tym kraju.

•  

@nosacz_ninja: Bo ludzie nie mają pojęcia jak wielu księży to ludzie bardzo wykształceni i to nie w teologii, znający po kilka języków. Mój dawny nauczyciel religii znał kilka języków, w tym starożytne, bo wysłano go do Rzymu na dział filologii gdzie analizował dawne teksty. Ile osób na takim Wykopie zna grekę, hebrajski, łacinę. Do tego obowiązkowo polski i włoski. Tu ludzie ledwo potrafią całe zdanie napisać, a co dopiero znać kilka języków. xd

•  

@Sarmataa na wykopie nie wielu zna dobrze polski

•  

Boli was chad ksiądz gimboateusze (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Dolan: ja mam ale tu jak nigdy z rigczem piszą i wyjątkowo to nie one robią fikołki

•  

Księża Twoim zdaniem nie dostają wynagrodzenia? Powiedz mi skąd niby ono się bierze jeśli nie z datków parafian?

@Phyrexia: @xandra: skąd? Z tego samego miejsca z którego się bierze pensja Żukowskiej xD

•  

@marcelus: Księża Twoim zdaniem nie dostają wynagrodzenia? Powiedz mi skąd niby ono się bierze jeśli nie z datków parafian?

@Phyrexia czy infulencerzy i inne internetowe gwiazdki odprowadzają podatki? Bo księża tak, a tych gwiazdek i patusow się nikt nie czepia

•  

@papaj42: żyrandole, złoto itp. w kościele należy do parafii
      I parafian. Ksiądz się zmienia średnio co 10lat.

•  

@CondomSurvivorSupreme: Z pastorem się zgodzę, ale ty człowieku nie zdajesz sobie sprawy jak Kościół przez setki lat zapracował na poziom gdzie jest obecna Europa. Bez niego, bez budowy uniwersytetów i kościelnego szkolnictwa teraz żyłbyś w jakiejś chatce z gówna jak dawniej Afrykanie, Majowie albo Chińczycy. Grecka filozofia, rzymskie prawo i Kościół to trzy filary naszej cywilizacji. Dzięki której zdominowaliśmy cały świat. Nawet obecnie chyba najbardziej naukowy kanał na polskim YouTube jest z inicjatywy księdza i jego współpracowników. Stąd każdemu wielbicielowi nauk ścisłych go polecę: https://www.youtube.com/c/CopernicuscenterEduPl

•  

Teolog filmow i mediow” czyli nic nie robi.

@Euphor: a czym to odstaje od jakiejś europeistyki czy skandynawistyki? xD

•  

@Phyrexia pieniądze z tacy nie są przeznaczone na wypłatę dla księży, ale na koszty utrzymania parafii. Doucz się

@marcelus: I ty w to wierzysz? XD

•  

@Sarmataa jak już to chrześcijaństwo a nie Kosciol, świat podbili Amerykaniei Brytyjczycy protestanci, i francuzi ale swieccy po tym jak obcięli leb Kościołowi.

Która potęga kolonialna była katolicka? Jakby nie robić fikołki to kraje bogate - protestanci Najbiedniejsze regiony w Europie? Katolicka Hiszpania i Polska, no i balkany ale to pod butem konserwatywnych Turków

•  

@marcelus: btw. beka, że największy ból dupy o hajs na KK ma @xandra: - laska, która nie oddaje długów i potem ma ból dupy, że po udawanej "próbie" S ktoś jej wezwał służby ratunkowe xD

•  

@Tymajster ja jej nie wyśmiewam tylko współczuję. Choroby głowy są jednymi z cięższych. Tylko nie wiem czy szukanie stancji na portalu z kotkami i wyśmiewanie czyjejś wiary to dobra terapia czy tylko pogłębi jej schorzenie i będzie groziła drugim magikiem. Może jeszcze coś o hejcie napiszę w przerwach na hejtowanie KK ? Zgadzasz się lewarku?

•  

@Phyrexia:

Sam katolem nie jestem, ale w tym zdaniu sama się zaorałaś. bez oferowania czegokolwiek w zamian
      KSIĘŻA oferują coś w zamian, oferują swoje usługi duchowne, a zapłata jest za to dobrowolna, nie ma mszy=nie ma zbierania na tace, mogli by równie dobrze zrobić bilet wstępu na msze, ale prowadzą inną polityke. Przestań więc robić fikołki intelektualne podrzędna lewaczko i zacznij myśleć trzeźwo.

•  

I z funduszu kościelnego nie dostaje?

•  

Dlatego ksiądz krytykujący kogoś za lenistwo i żebranie to jedna wielka hipokryzja.

@Tymajster: poczytaj albo popytaj jak wygląda życie w seminarium. Politechnika to jest przy tym chuj.

•  

@wyindywidualizowany7: Przecież już powyżej Twoi koledzy ustalili, że taca nie jest opłatą za prowadzenie mszy ani wynagrodzeniem dla prowadzącego ją kapłana. Jest zbieraniem na jakiś cel poprzez dobrowolne wsparcie materialne.

•  

@nosacz_ninja: Nie w takim wypadku nie - o ile nie było konfliktu "interesów". Widzę natomiast problem w tym, że Pani się odnosi do kwestii zarobkowej od strony religijnej a druga strona wskazuje, że pracuje na uniwersytecie. To trochę jak próba zakrycia problemu, mówiąc o czymś innym - nie ulega wątpliwości, że uniwersytet nie jest jedynym źródłem dochodów księdza.

•  

@SzymonMikroblog: dokładnie chrześcijaństwo, tego właśnie słowa chciałem użyć. Z tymi protestantami jak najbardziej prawda, ale to wynikało z czegoś innego. Protestanci uważają, że będą rozliczeni po śmierci ze swojej pracy, ale bez otoczki moralnej. To tyczyło się też narodzin kapitalizmu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_protestancka_a_duch_kapitalizmu
      Tu się Szymon nie zgodzę, bo Hiszpania i Portugalia były w tym okresie bardzo bogate. I to zgubiło oba państwa, bo sprowadzili tyle złota, że jego wartość drastycznie spadła i nastąpiła wielka inflacja. Hiszpania w tym okresie była przecież największą potęgą, stąd mamy cały okres dominacji Hiszpanów nazwany barokiem:
      https://www.rp.pl/historia/art3594461-zloto-ktore-zrujnowalo-hiszpanie
      Za to my po odkryciach geograficznych Kolumba straciliśmy na znaczeniu jak i cały jedwabny szlak. Można powiedzieć, że od tego momentu zaczął się powolny upadek naszego państwa i wzrost bogactwa kolonialnych potęg. Co trwa do dnia dzisiejszego, im dalej w głąb kontynentu tym mniejsze zarobki.

•  

@Phyrexia:

Przecież już powyżej Twoi koledzy ustalili
      Nie wiem co ci na to odpisać, poza jednym wielkim XD Czy ty próbujesz mi przypisać nie swoje wypowiedzi? Tym bardziej wypowiedzi których nawet nie czytałem? XDDDDDD
      Mam zacząć przytaczać i ci przypisywać głupoty wygadywane przez twoje koleżanki z lewicy? Naprawdę chcesz robić takie fikołki i w ten sposób dyskutować? Jesteś bardziej żałosna niż myślałem XD

Widziałaś kiedyś żeby ksiądz zbierał na tace poza niedzielną mszą? Bo ja osobiście nie widziałem żeby chodził po ulicy i prosił o pieniądze, więc chyba można uznać że jest to jakaś pośrednia forma dobrowolnej zapłaty za usługi KTÓRE WYKONUJE(BO COŚ ROBI), czy nie można bo ty tak mówisz?
      A jakie usługi wpłacającym świadczy ta Zagulska? Bo z tego co mi wiadomo nie robi kompletnie nic, choćby głupie autografy(kto by je chciał XD) wysyłała za wpłaty czy coś to jeszcze można by to jakoś bronić.. ale ta kobieta się leni i oczekuje od ludzi wpłat (-‸ლ)

•  

@marcelus: To jeszcze lepiej, bo oprócz żebrania na mszy opowiada banialuki na UNIWERSYTECIE za publiczne pieniądze.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Czy ty próbujesz mi przypisać nie swoje wypowiedzi?

@wyindywidualizowany7: Nie, bardziej niezrozumienie tego co piszą Twoi koledzy katolicy powyżej. Temat już
      został przewałkowany. Ja mam rację, Ty się mylisz. Dopóki nie zapoznasz się z faktami i treścią w komentarzach powyżej, dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie mam zamiaru się powtarzać.

•  

@Phyrexia jakoś nie zauważyłem żebyś miała rację w czymkolwiek

•  

@Phyrexia:

Ja mam rację, Ty się mylisz.

O to super, skoro tak ustaliłaś to chyba możemy się rozejść? XD

Twoi koledzy katolicy powyżej
      Nie wiedziałem że mam tu jakiś kolegów, tym bardziej katolików, ale chyba wiesz o mnie więcej niż ja sam XD

•  

dyskusja nie ma sensu

@Phyrexia: Nie ma, bo nie potrafisz nic sensownego od siebie wyprodukować, ma być tak jak ty postanowisz i już, a że jesteś lewaczką to będziesz bronić swoich.

•  

chyba możemy się rozejść

@wyindywidualizowany7: Bye.

•  

@marcelus: Ale ją zaorał, jest teologiem i wykłada mitologię na poważnie w ramach pracy na 1/4 etatu xDDD

•  

Himalaje hipokryzji u sutannowców? Stare, znałem xD

•  

@xandra: Tliterowe Julki w szarszy na kler xd żałosne

•  

@Phyrexia: Przeczytałem wszystkie twoje wypowiedzi i nic z nich nie wynika, zero argumentów. Chyba naprawdę nie ma co cię męczyć bo to chyba cię przerasta intelektualnie, jedyne co potrafisz to stosować argumenty ad personam, bronić się tym że ktoś jest katolem więc jest nieobiektywny(bo ty niby uważasz że jesteś obiektywna?), zarzucać hipokryzje księdzowi, ale nigdzie nie zauważyłem, żebyś napisała coś sensownego i się ustosunkowała do moich słów. Najśmieszniejsze jest to że ty uważasz w swojej głowie że coś tu wygrałaś :O

Jeszcze raz spróbuję Ci to wytłumaczyć najprościej jak umiem, a mianowicie sytuacja księdza różni się znacznie od sytuacji Zagulskiej, ksiądz nie leży przed telewizorem i nie pachnie, ale świadczy swoje usługi zgodnie ze swoją profesją: zakładam że codziennie prowadzi mszy, spowiedzi, udziela ślubów, różnych sakramentów, pogrzebów itp itd. co z punktu widzenia osób wierzących jest istotne w ich życiu, w zamian za to zbiera dobrowolne datki od wiernych podczas niedzielnej mszy, które idą zapewne na utrzymanie zarówno parafii(miejsca pracy) i księdza(pracownika), będąc uprzedzonym i doczepliwym będziesz dalej brnęła w to że to jest jakaś zbiórka, bo sam kościół utrzymuje że to jest forma datków, bo taki prowadzi model biznesowy, natomiast co jeśli kościół zmieniłby narracje i zamiast dobrowolnych wpłat zacząłby wymagać od każdego po np. 5zł? Wtedy już byś nie mówiła że jest hipokrytom? Zapewne twój przeżarty lewacki umysł zacząłby szukać kolejnej zaczepki.
      A właśnie co z tymi ślubami, pogrzebami, czy płacąc księdzu za poprowadzenie jednej z tych uroczystości to też jest forma dobrowolnego wsparcia materialnego czy nie? Bo oficjalnie zgodnie z ideologią kościoła to też jest dobrowolny datek i jest nieobowiązkowy. Swoją drogą istnieje też taka profesja jak mistrz ceremonii pogrzebowej, a jemu już obowiązkowo według cennika należy zapłacić za usługe, więc suma sumarum księża robią wsyzstko za free? Tak uważasz?
      Sytuacja Zagulskiej wygląda natomiast tak, że gówno robi i zakłada zbiórki żeby ludzie ją utrzymywali.

Liczę na to że się spróbujesz się jakoś ustosunkować, a nie będziesz ciągle uciekać przed dyskusją.

•  

@wyindywidualizowany7: Wystarczy kliknąć w pierwszy z brzegu link po wyszukaniu nazwiska tej pani, żeby dowiedzieć się iż nie zajmuje się jak to ująłeś leżeniem przed telewizorem i pachnieniem, a działa w obronie praw człowieka, among other things. Głupio Ci teraz?

Hanna Zagulska jest aktywistką społeczną działającą w obronie praw człowieka, pracowała jako doradczyni PR-owa i polityczna, współorganizowała kampanie Razem i Wiosny, jest członkinią grupy Stonewall, studiuje prawo.

•  

@Phyrexia:

Głupio Ci teraz?
      Nie, nie jest mi ani trochę głupio bo to do mnie nie trafia.
      Czyli jak ja zostanę aktywistą to mogę zakładać zbiórki i żądać od innych opłacenia mi laptopa za 5k?

pracowała jako doradczyni PR-owa i polityczna, współorganizowała kampanie Razem i Wiosny, jest członkinią grupy Stonewall, studiuje prawo.

Co to ma do rzeczy? Za to co robiła dostawała osobne wynagrodzenie, chyba że robiła to pro bono to jej sprawa, ale dalej nie rozumiem dlaczego obcy ludzie mają zbierać na jej laptopa?

•  

@wyindywidualizowany7: Proszę o zostawienie @Phyrexia w spokoju. Nie wymagaj od niej argumentów. Ona piszę to za co ją koledzy i koleżanki "lajkują". Wiadomo, że nie ma argumentów. Działa podobnie jak rozrzutnik do gnoju, wyrzuca słowa zamiast gnoju, ale nie myśląc nad nimi.

•  

@marcelus: dalej byłyby to datki dobrowolne od tych faktycznych wiernych. Osobiście jako apostata jestem przeciwny fundowaniu tej organizacji z mojej kieszeni.

+: Ravenek
    •  

@HungarianBookSmuggler:

Działa podobnie jak rozrzutnik do gnoju, wyrzuca słowa zamiast gnoju, ale nie myśląc nad nimi.

Hahaha, odniosłem podobne wrażenie próbując się od niej czegoś dowiedzieć, to zdanie świetnie opisuje jej zasadę działania XD

•  

@wyindywidualizowany7: Ile gnoju musiałem przerzucić zanim doszedłem do tego wniosku to moja praca. Myślisz, że po takiej aktywistycznej pracy pro bono mógłbym zrzutkę zrobić na nowy telefon? Stary wyświetlacz może się w każdej chwili rozlać.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcelus: czyli jedna osoba żyje sobie z dobrowolnych darowizn, a inna ciągnie kasę podatnika za zajmowanie się religią. Kto tu kogo zgasił? Działalności tej pani przynajmniej nie muszę opłacać w podatkach. Oby więcej takich ludzi. Kto jej dał kasę, to jego prywatna sprawa.

+: Euphor
    •  

@Phyrexia: Pieniądze na tace nie są dla księdza XD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Phyrexia: zebranie na tace jest jak najbardziej okey, w zasadzie wierni skladają się na swoich czarodziejów. nie wiem dlaczego masz z tym problem.

Co innego hajs z państwowej kasy, który w miliardach idzie na kościół. A skąd? Z naszych podatków. To jest problem, bo to hajs zabierany nam wszystkim bez naszej zgody ( ಠ_ಠ)

•  

stypendium mszalnego

@marcelus: Czyli?

@Phyrexia: Też nie wiedziałem, ale sobie wygooglałem.

Stypendium mszalne to opłata za przeprowadzenie mszy w danej intencji.

Jeżeli pójdziesz sobie do kościoła i poprosisz o odprawienie mszy w intencji np. zmarłego pradziadka, to opłatę za tę mszę przeznacza się na wynagrodzenie dla księży.

I nie - to nie są te same pieniądze, co taca.
      Taca to dobrowolne datki na utrzymanie parafii - w sensie dobra wspólnego.

A intencje mszalne to de facto opłata za wykonaną usługę.

A że ktoś widzi realną użyteczność w odprawieniu mszy z daną intencją i jest gotów za to zapłacić - to niech cię o to tyłek nie piecze. Nie zaglądaj innym do portfela.

•  

@xandra: @Phyrexia: Skąd w ogóle przekonanie że ten ksiądz odprawia msze. Wiecie że nie każdy to robi?

•  

@marv0oo: Ciężko może mi przyjść prowadzenie dyskusji z kimś kto nie rozumie różnicy miedzy teologia a skandynawistyka i potencjalnych możliwości rozwoju kariery po tych kierunkach.

•  

Działa podobnie jak rozrzutnik do gnoju

@HungarianBookSmuggler: Cóż za pokaz erudycji. Rozmówca na poziomie. /sarkazm

•  

@wyindywidualizowany7: Ah ta katolicka hipokryzja, z jednej strony argumentacja o potrzebach księdza i obrona zbierania na tacę, z drugiej nazywanie aktywistki żebraczką i desperackie próby usprawiedliwienia tak żenującego zachowania.

•  

@mp4s: w woj. opolskim księża nie zbierają kasy w czasie kolędy, odgórne założenie biskupa.

•  

@Phyrexia: Idź dyskutować na poziomie gdzie indziej. /ironia

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Phyrexia:

Cóż za pokaz erudycji. Rozmówca na poziomie. /sarkazm

A ty co tutaj takiego zaprezentowałaś? Dno. W odpowiedzi piszesz same wysrywy, które nijak się nie odnoszą do treści wypowiedzi. Jeszcze uważasz się za intelektualistkę, która 'wygrywa' wszelkie dyskusje XD
      Kolega ładnie cię podsumował i tyle. Zacznij coś sobą prezentować to będziesz lepiej traktowana.

Ah ta katolicka hipokryzja, z jednej strony argumentacja o potrzebach księdza i obrona zbierania na tacę, z drugiej nazywanie aktywistki żebraczką i desperackie próby usprawiedliwienia tak żenującego zachowania.

Jak zwykle pusty komentarz, nie odnoszący się do treści wypowiedzi, nie zahaczający o żaden z wymienionych argumentów. Poza tym powtarzałem wielokrotnie, że nie jestem katolikiem, a gdybym nawet nim był to siła argumentu zależy tylko i wyłącznie od jego merytoryki, a nie od przekonań osoby która go wygłasza, ale nie oczekuje że to zrozumiesz.

Trochę mnie zawodzisz, jednak mimo wszystko nadal głęboko wierzę i czekam, aż wreszcie napiszesz coś sensownego odnosząc się do mojej wypowiedzi i zaczniesz dyskutować na poziomie, a nie jak 4letnie dziecko obrażone na rzeczywistość.

•  

@Dolan: No też jestem zdziwiony, przecież każdy normalny człowiek ma je na czarno xD
      Poza tym śmieszy mnie, że dobrowolne datki bolą najbardziej tych którzy trzymają się od kościoła jak najdalej, no ofc poza pogrzebem, chrztem synka znajomej czy ślubem brata siostry córki xD Ale zapytaj czy mają coś przeciwko finansowaniu programów socialnych dla lgbt z funduszy publicznych to zobaczysz jak hipokryzja wylewa się z tych gimboateistycznych pysków xD

+: Dolan
    •  

@Phyrexia: nie zbiera dla siebie tak jak Zagulska. Nawet jak częściowo na swoją parafię to nic tam nie jest jego

•  

@Phyrexia dodam, ze ksiądz wykonuje pracę, nie siedzi i nie żebra

•  

Tylko latwowierni.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Phyrexia: Typowy wykopek jest typowy, głupi. Księża się nie podobają, bo nie pracują. Jest ksiądz, który pracuje, też się nie podoba, ale nie wiemy dlaczego.

•  

@wyindywidualizowany7: Po raz kolejny słowotok argumentum ad personam, a wystarczyło byś przeczytał komentarze powyżej, nie musiałbyś się tak produkować.

•  

@Phyrexia: Nikt mnie nie zmusza do chodzenia do kościoła i dawania na tacę, za to jestem zmuszony do płacenia więcej za prąd bo CO2 lewicowe szajbusy uznały za szkodliwy.

•  

@Phyrexia: No no, ale hipokryzja od ciebie bije, mnie o ad personam posądzasz wyzywając od katoli i nie potrafiąc ustosunkować się do mojej argumentacji.

wystarczyło byś przeczytał komentarze powyżej, nie musiałbyś się tak produkować.

Zadałem sobie ten trud żeby przeczytać wszystkie twoje wysrywy, wszystkie wyglądają tak samo i zawierają okrągłe 0 merytoryki, przekopiuj mi tutaj treść tego twojego komentarza, który powinienem przeczytać bo za chuja nie mogę nic znaleźć i za chuja nie wiem o co ci chodzi. Wydaje mi się powoli że jesteś jedną wielką prowokacją i to potwornie słabą, sama nie wiesz czego chcesz i jesteś totalnie zagubiona.

•  

@marcelus: ale zezłomowana xD to ta co ją tak jebali w tym teleturnieju haha

•  

@marcelus wykłada teologię, czyli nadal żyje z bajeczek dla ciemnogrodu, tylko opowiada je w inny sposób i w innym budynku. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy.

•  

@nieocenzurowany88: Niekoniecznie, ktoś znalazł jego profil na usosie: https://usosweb.uni.opole.pl/kontroler.php?_action=katalog2/osoby/pokazOsobe&os_id=30091

Jeśli dobrze rozumiem to nasz ksiądz prowadzi takie przedmioty jak: etyka mediów, media we współczesnym świecie, etyka dziennikarska, komunikacja społeczna, technologia informacji, historia sztuki, kultura sepulralna Bliskiego wschodu i wiele innych, więc nie tylko stricte teologiczne przedmioty.

•  

mnie o ad personam posądzasz wyzywając od katoli

@wyindywidualizowany7: Nigdzie nie wyzwałam Cię od katoli. Sam sobie dopisujesz wyimaginowane obelgi.

•  

@nieocenzurowany88: uwielbiam to poczucie wyższości i stawianie się w takiej opozycji do innych ludzi, z tzw. ciemnogrodu. Wiecie, oni wierzą w bajki, ciemnogród, czyli ludzie głupi, zacofani. Za to ja taki inteligentny, mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Phyrexia:

Ah ta katolicka hipokryzja

Rozumiem, że to nie miała być obelga i źle cię zrozumiałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nadal czekam aż mi przekopiujesz ten twój komentarz który powinienem przeczytać, z miłą chęcią się do niego odniosę.

•  

@wyindywidualizowany7: W Twoim zrozumieniu nazwałam Cię w tym zdaniu katolem?

Nadal czekam aż mi przekopiujesz ten twój komentarz który powinienem przeczytać, z miłą chęcią się do niego odniosę.

Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. Komentarz był nie mój, a któregoś z panów znawców tacy powyżej. Przeczytaj dokładnie moją odpowiedź.

•  

@marcelus: Nie ma to jak w świeckim państwie nazwać indoktrynowanie młodzieży praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech giną watykańskie mendy

•  

@Phyrexia:

W Twoim zrozumieniu nazwałam Cię w tym zdaniu katolem?
      A kim? smokiem?

Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. Komentarz był nie mój, a któregoś z panów znawców tacy powyżej. Przeczytaj dokładnie moją odpowiedź.

A sama nie potrafisz nic sensownego z siebie wyprodukować, żeby bronić swojego stanowiska?

•  

Dodatkowo warto wspomnieć, że pan ksiądz wykłada teologię, czyli semicką wersję fantastyki religijnej. Dosłownie ukończył Rzymsko-katolicki Hogwart i pobiera opłatę z państwowej kasy, za tworzenie nowych mitów i przesądów, bez metody naukowej.

@johny-kalesonny: a mógł iść na jakiś postępowy kierunek i by opowiadał bajki i mity lgbt

•  

@xandra: a Ty dalej zebrasz, czy juz nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Phyrexia: Dokładnie to co czytasz, nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji, odbijasz cały czas piłeczkę pisząc jakiś wysryw i uciekając od tematu(nie odniosłaś się w ogóle do tego co napisałem), całkiem skutecznie zresztą bo już tracę wątek. Zatem, napiszesz w końcu coś mądrego czy cię to przerasta?

•  

@marcelus: i uczy przedmiotów które maja jakiekolwiek sensowne podstawy? Czy teologii?

•  

nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji

@wyindywidualizowany7: Merytoryczną dyskusję przeczytać możesz powyżej. Nie mam zamiaru kopiować i wklejać czegoś co już przerobiłam z innymi użytkownikami każdemu następnemu, kto próbuje dorzucić swoje pięć groszy powielając to samo co napisało już piętnastu jego poprzedników i zostali sprowadzeni do pionu. W dodatku nie przeze mnie a kogoś ironicznie próbującego bronić postawy księdza, kto pogrążył się własną argumentacją.

•  

@Phyrexia:

Nie mam zamiaru kopiować i wklejać czegoś co już przerobiłam z innymi użytkownikami każdemu następnemu

Nie kłam, przeczytałem wszystko co tutaj napisałaś i to jest mniej więcej ten sam wysryw co sama mi zapodajesz.

zostali sprowadzeni do pionu. W dodatku nie przeze mnie

No raczej, w to że nie przez ciebie to jestem akurat w stanie uwierzyć XD
      W takim razie skoro się poddajesz, to zawołaj kogoś kompetentnego kto byłby w stanie jak to napisałaś "sprowadzić do pionu", bo ty tylko głośno szczekasz XD

•  

@YouCanCallMeSusanIfItMakesYouHappy:
      Wykaz prowadzonych przez księdza przedmiotów znajdziesz tutaj: https://usosweb.uni.opole.pl/kontroler.php?_action=katalog2/osoby/pokazOsobe&os_id=30091

Poza przedmiotami stricte powiązanymi z religią prowadzi takie przedmioty jak chociażby: etyka mediów, media we współczesnym świecie, etyka dziennikarska, komunikacja społeczna, technologia informacji, historia sztuki, kultura sepulralna Bliskiego wschodu i kilka innych.

•  

@xandra: czytając twoje posty łatwo zatwierdzić ze masz mało w głowie. Nie wiem czy to kwestia tego ze mało czytasz wartościowych książek czy tego ze jesteś jakimś gówniarzem bez żadnego życiowego doświadczenia ale fakt jest taki ze jak chcesz robisz gownoburze to przynajmniej operuj jakimiś argumentami opartymi na faktach albo napisz cośkolwiek sensownego bo z takim poziomem wypowiedzi jaki prezentujesz pod tym postem skazujesz się na ośmieszenie i traktowanie przez resztę z pobłażliwością godną pajacowi albo komuś obłąkanemu

•  

@Phyrexia: Ahh i btw. gratuluję Tobie i tym 1,5k dzbanów którzy Ci dali plusa za ten komentarz:

"I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?"

Jak się okazuje akurat ten ksiądz nie odprawia mszy, więc nie żebrze na tace ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Phyrexia pieniądze z tacy nie są przeznaczone na wypłatę dla księży, ale na koszty utrzymania parafii. Doucz się

@marcelus: W pewnym sensie zazdroszczę tej dziecięcej naiwności

•  

@Phyrexia: z tą tacą się nie zgodzę, ksiądz nie chodzi po cudzych nieruchomościach i żebrze z tacą (wyjątek to kolenda) tylko ludzie przychodzą do świątyni i tam kto chce może w wyznaczonym momencie mszy (o czym większość dobrze wie) zostawić datek. Księża często też mają pracę poza bycie kapłanem (choć tu można się spierać na ile ich praca jest wartościowa)

Nie znam sytuacji dotyczącej źródła posta ani kto z nich jest hipokrytą ale porównywanie tacy z żebraniem jest leciutko nie na tym samym poziomie. Bardziej traktowałbym to jako napiwek dla księży, dodatkową płacę za ich pracę. Żebranie to w wielu krajach też praca ale właśnie nie jest to dodatek do ich pracy jakoś uznaniowy przez klientów/postronnych ludzi tylko ich główne źródło zarobku.

•  

wykłada teologię, czyli nadal żyje z bajeczek dla ciemnogrodu, tylko opowiada je w inny sposób i w innym budynku. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy.

@nieocenzurowany88: a informatyk tylko "klika w kąkuter" Ja nie mam kąkukera i go nie potrzebuje i nie wiem co to jest czyli informatyk "żyje z bajeczek dla ciemnogrodu, tylko opowiada je w inny sposób i w innym budynku. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy."
      Popracowałby na kopalni to by wiedział co to praca! A kąkuter? Na co to komu??

•  

@marcelus: W pewnym sensie zazdroszczę tej dziecięcej naiwności

@mnsp: Jedna ważna rzecz: parafia ani budynek kościoła nie jest własnością księdza. Jest własnością parafian. Dlatego parafianie składają się na tace żeby tą swoją własność utrzymać. Natomiast ksiądz jest pracownikiem parafii i dostaje swoją wypłatę plus cześć pieniedzy z posług w konkretnych intencjach. Jeśli parafianom ksiądz się nie podoba to mogą napisać do kurii i kuraia takiego księdza wymienia, bo to tylko pracownik. Gdzie tu naiwność? Ja tu co najwyżej widzę ignorancję, ale u Ciebie

•  

@xandra: przecież kasa z tacy nie idzie do księdza, oczywiście możesz przywołać swój zdupy argument że przecież każdy ksiądz zabiera z tacy, co niczym nie jest potwierdzone, oczywiście na pewno zdążają się jednostki nieuczciwe które wykorzystują zbiórki, ofiary, szerzej parafian ale czy nie brak urzędników którzy robią to samo z państwowymi pieniędzmi? W każdej grupie zawodowej są osoby uczciwe i nieuczciwe, księża własne wynagrodzenie pobierają z ofiar na msze, które odprawiają

•  

@marcelus: Pieniądze są przeznaczone na remont dachu po raz 2137 xDDD

•  

@xandra: a ty już oddałaś pożyczone pieniądze?

+: floojd
    •  

@xandra @Phyrexia
      Wspominacie, że księża są utrzymywani z podatków (co w sumie nie do końca jest prawdą), a taka pani poślica to niby z czego? Mądrzejsze o tym nie wspomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcelus: Tylko kto żebra z tacą na każdej mszy? xD

@xandra: Twój stary, a co

•  

@marcelus: Cytuję:

Warto na wstępie rozwiać wątpliwości – osoby duchowne pracujące na umowę o pracę (np. działalność dydaktyczna w szkole, na uczelni) odprowadzają pełnowymiarowe składki ZUS. Natomiast księża, którzy zajmują się jedynie działalnością duszpasterską i nie są zatrudnieni na umowę, odprowadzają 20% składki ZUS, a pozostałe 80% opłacane jest z Funduszu Kościelnego.
      Czyli z naszych, Polaków podatków!

@xandra no i co ? Jeśli o mnie chodzi ,to ja się zgadzam z tym żeby część moich podatków szła na księży.

•  

@Phyrexia pewnie mu chodzi o to, że zgodnie z prawem wygląda tak jak mówi, ale księża prawa się nie trzymają ( ͡º ͜ʖ͡º)
      Znam kilka afer ze swojej okolicy, gdzie rzekomo ludzie dawali mniej na tacę, a w rzeczywistości ksiądz sobie to zabierał, gdzie mówił, że wina leży po stronie wiernych, bo sypią mniej ¯\(ツ)

•  

@xandra fundusz kościelny pochodzi z dochodów z majątku zabranego przez państwo Kościołowi i nigdy nie zwróconemu
      @marcelus: ooooooooo chuuuuuuujjjjjjjj xD xD xD xD

•  

@xandra: a ty juz zwrocilas kase pracodawcy, czy na ciebie tez ktos musi sie zrzucac złodziejko? Chyba dawno z toba afery nie bylo i usilnie strasz sie znowu jakas rozkręcić xD

•  

@Sarmataa tylko problem polega na tym ze to juz dawno poszło w zła stronę. Teraz kościół stara się odwrócić to, na co zapracował tyle lat.

•  

krawcowa zapłaci 456 zł podatku na kwartał, szewc 390 zł, fryzjer 1194 zł. Podatki płacone przez księży są w normie osób na karcie podatkowej.

@Herubin: Ale ryczałt płaci proboszcz, nie ksiądz

•  

@Herubin: Poza tym, w tym problemie nie są istotni księża. Chodzi o mafijną, wielką korporację, która płaci podatki na poziomie małych przedsiębiorców, przy jednak sporych przychodach przy manipulacji wiernych. Ta sama organizacja chroni swoich przestępców przed prawem, lobbuje w rządzie antyludzkie prawa, kupuje grunty za bezcen.

Przy tym płacąc podatki jak biedna krawcowa.

•  

@CondomSurvivorSupreme: Dlatego trzeba prowadzić dialog, a nie atak. Jeśli ludzie, a dokładniej wierni chcą to powinni Kościół zreformować, aby znów służył obywatelom. A tak masz osoby, które prezentują skrajne postawy typu każdy ksiądz to pedofil, bo im nie chodzi o naprawę tej instytucji tylko jej zniszczenie. A skrajność rodzi skrajność. Katolicy przez to też przechodzą w skrajności, bo czują się atakowani. Gdzie normalnie przyłączyliby się do racjonalnych postulatów, tak jak z tym pastorem.
      Kiedyś miałem taką myśl, że równie dobrze księża mogą ponownie prowadzić podstawowe nauczanie zamiast samej lekcji religii, tak jak nauczali kiedyś. Przy okazji ludzie uczyliby się etyki, mniejsza o to, że ta etyka bazuje na katolicyzmie, przynajmniej panuje pokój i porządek.

Podobnie ta tabelka nie bierze się znikąd. Jeśli ludzie na prawdę chcą walczyć o prawa kobiet to powinni dokładnie przeanalizować dlaczego w krajach katolickich przemoc wobec nich jest taka mała:

źródło: pbs.twimg.com

•  

@johny-kalesonny: Płaci i proboszcz i wikary tylko mają inne stawki

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
    Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
    Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
    Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
    Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
    Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
    O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
    pokaż całość

odpowiedzi (117)

hotel transylwania i cziluwa z najlepszym psiurem na świecie

odpowiedzi (37)

#ukraina #wojna #rosja
    Moj gołąb zostal kupiony tydzien temu od Ukrainca. Przywieziony z ich kraju. Więc musi znać lepiej sytuacje niz jakies "gowno portale". Po jego zachowaniu wnioskuję ze wojna bedzie jeszcze w tym miesiacu, Rosja jest bliska ataku. Więcej informacji które od niego uzyskalem podam po godzinie 16.

odpowiedzi (15)