Wpis z mikrobloga

#pizzazmarketu <--- testuję pizzę dostępną w sklepach

Dziś kontynuacja testów pizz z Lidla: Prosciutto e Mozzarella od Italiamo. A następna w kolejce do recenzji czeka już Felicjana ;)

Czekałem na tę pizzę, jak na zbawienie. Gdy tylko zauważyłem w gazetce Lidla zapowiedź tygodnia włoskiego, wiedziałem, w którą część sklepu skieruję swe kroki pierwszego dnia promocji. Ponieważ mam dobre wrażenia z konsumpcji poprzednich pizz Lidlowej marki Italiamo, byłem pewien, że się nie zawiodę. Czy rzeczywiście było tak dobrze?

Po wyjęciu z opakowania pizza sprawia pozytywne wrażenie. Tak jak inne z tej serii, charakteryzuje się ona puszystymi brzegami i przyzwoitą ilością farszu. Na placku widzimy mozzarellę, kilka plastrów szynki (prosciutto?) i cebulę.

Po upieczeniu ciasto jest delikatne w smaku, chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Wysoki poziom jest utrzymany. W smaku jednak czegoś jej brakuje. Nie wiem, czy to wina sosu pomidorowego, czy cebuli, ale coś na tej pizzy ma wyraźny, słodki smak. Jestem raczej przyzwyczajony do ledwie wyczuwalnej kwaskowatości sosu, a tymczasem dostałem coś z drugiego końca spektrum i niezbyt mi przypasowało. Dobrą robotę robi ser i szynka, które próbują niwelować tę słodycz i udaje im się to do pewnego stopnia.

Mimo mało fortunnego dla mnie doboru smaków Prosciutto z Italiamo to nadal pizza, która wśród mrożonek znajduje się na wysokim poziomie. Ja już pewnie się na nią nie skuszę, ale Wam polecam choć raz ją spróbować.


Do kupienia w: Lidl
Cena: 11,99 zł

Moja ocena: 7/10

#pizza #fastfood
przecietnyzjadaczpizzy - #pizzazmarketu <--- testuję pizzę dostępną w sklepach 

Dz...

źródło: comment_1638656261v1LNGWeUzp15ZRwqu6Gydj.jpg

Pobierz
  • 4