Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was przechodził procedurę nadania obywatelstwa w #belgia? Jeśli tak to opowiedziałby ktoś pokrótce jak to wygląda w praktyce? Oczywiście teorię znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) został mi rok do złożenia wniosku i ciekawi mnie kiedy powinienem zacząć kompletować dokumenty, zdać jakieś egzaminy językowe czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@tluczek_do_kartofli: Teoretycznie wszędzie powinno być tak samo, jednak wszystko zalezy w jakiej gminie mieszkasz. Najlepiej to właśnie tam się dowiedzieć. Znajomej mieszkającej 2 gminy dalej, nawet znajomości języka za bardzo nie sprawdzali. Natomiast moja żona, miała ze wszystkim pod górkę. Ale my mieszkamy w bardzo "białej" gminie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dobrze pamiętam @WutkaBXL kiedyś wspominał o tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: upewnij się w gminie, czy wystarczy odpis skrócony aktu urodzenia w wersji wielojezycznej. Kolega mi mówił, że jemu przyjęli, a ja parę lat temu musiałem mieć odpis zupełny (nie starszy niż kilka miesięcy, nie pamiętam ile) + apostille z MSZ-u + tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego.

Jesli będziesz miał 5 lat pracy bez przerw, to egzamin językowy nie jest wymagany (przynajmniej teoretycznie, bo jak napotkasz jakiegoś niekompetentnego urzędnika w gminie, to