Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#lewica #prawica #polityka

Jak to jest, że lewica będąca kolebką wolności i równości ludzkiej dąży do karania za brak szczepień, a prawica, która z definicji chce aby wszyscy byli jednakowi nie chce wprowadzać nakazów i ograniczeń związanych ze szczepieniami? Czy w innych krajach wygląda to podobnie?
  • 4
@Czyjatoja: Ze strony prawicy to głównie gra o elektorat. Konfederacja chce przyciągnąć grupę antyszczepionkową (zresztą robili to już grubo przed covidem - patrz Socha), która jest dosyć duża, szczególnie na wsi i mniejszych miastach oraz ścianie wschodniej. Czyli jest to aktualnie głównie elektorat PiS, dlatego rząd robi fikołki jak tylko mogą, żeby nie ich urazić i nie poszli sobie do Konfederacji.
Ze strony lewicy z kolei od dawna widać kompletny brak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theicecold: czy ty rozumiesz co ja tam napisałem? Chodzi mi o to, że lewica wspiera wolność wyboru jednostki i jej własne decyzje co do płci, ciąży itp, jednak nie wspiera jej co do szczepień. Jednocześnie prawica która chce wszystko dostosowywać do modelu, jest przeciwko obowiązkom szczepień. Dla mnie jest to niezrozumiałe i w obu przypadkach gryzie się z resztą postulatów. Co to ma do osi?
@Czyjatoja:

czy ty rozumiesz co ja tam napisałem?


Tak, niestety zbyt dobrze xD

Co to ma do osi?


No ma to do osi, że możesz pod pojęciem prawicy i lewicy dowolnie schować sobie kilkanaście różnych partii politycznych.

Wybrałeś bardzo luźno określone i rozległe kryterium, tj. wolność.

Pod tym kryterium znajduje się mnóstwo mniejszych punktów dot. np. aborcji, szczepień, wyznań, ale również podatków czy przestępstw i wykroczeń.

I tak np. rozważając partię
theicecold - @Czyjatoja: 
 czy ty rozumiesz co ja tam napisałem?

Tak, niestety zby...

źródło: comment_1638880958eSRzbKwI05r3g8WyLPvi45.jpg

Pobierz