Wpis z mikrobloga

Czy jeśli mieszkam w bloku i w zimę mi ciepło i otwieram okna w mieszkaniu a kaloryfery mam zawsze cały rok wyłączone to sąsiedzi mi grzeją i oni płaca przez to więcej ?
Kiedyś taka teorie słyszałem a mam 26lvl i do dziś nie wiem czy tak to działa

#mieszkanie
  • 14
@PseudoProgramista: jeśli masz podzielnik ciepła lub licznik na rurze doprowadzającej wodę do kaloryfera to płacisz tylko ty, jeśli nie to zrzucacie się po równo na całość (lub mniej równo w zależności od położenia mieszkania chyba), nie bądź #!$%@?, przykręć kaloryfer
jeśli masz podzielnik ciepła lub licznik na rurze doprowadzającej wodę do kaloryfera to płacisz tylko ty


@Kaczmajster: źle.
Liczniki mierzą ile dane mieszkanie zużyło. Podzielniki to nawet urządzenia pomiarowe nie są i służą tylko do oszacowania ile ciepła dane mieszkanie zużyło. To grzanie sąsiadami mityczne, to jest właśnie przy podzielnikach. Jak masz licznik, to płacisz za swoje zużycie i tyle.
@PseudoProgramista: przepraszam, przeczytałem, że masz odkręcone przy otwartym oknie. Spójrz w kwity od spółdzielni i rubryka CO opłata (tak jest u mnie). Płacimy za m2 mieszkania ryczałtem, mniejsze zużycie budynku = mnie rachunki dla wszystkich
@Drmscape2 Jak nic nie grzejesz to grzeją cię przez ściany/podłogę i sposób mierzenia nic tu nie zmienia. Tobie nie nalicza a oni grzeją ściany które po twojej stronie są zimniejsze niż po stronie grzejących sąsiadów.

@PseudoProgramista Dokładnie tak jest ale nic z tym nie zrobisz. Nie twoja wina że ktoś lubi mieć cieplej niż ty. Prawdopodobnie i tak masz jakąś stałą część opłaty, niezależną od zużycia.