Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@Noniusz: Nie wiem czy mi życia starczyło na konfigurację Linuxa, chociaż Win 10 też idealny nie jest z tymi nieudanymi aktualizacjami xD Wychodzi że najlepszy jest macOS ale tylko dlatego że producent czuwa nad sprzętem i pisze dedykowany system pod ograniczoną ilość komponentów zamiast uruchomienia tego na czymkolwiek co ma RAM i procesor xD
@MarianoaItaliano: mnie od zakupu prywatnego maca powstrzymuje pare lat pracy z tymi kompami. Zdarzalo sie ze na 200 zamowionych macow pro 1/3 miala jakas powazna wade przez pierwszy miesiac korzystania, albo w 13 miesiacu korzystania. Jesli po calym roku gwarancji jaki dostajesz od apple zepsuje Ci sie jeden klawisz w klawiaturze to musisz wymienic top case za 5k.
Sluzbowy maczek - poprosze, prywatnie zostane przy thinkpadach.
zepsuje Ci sie jeden klawisz w klawiaturze to musisz wymienic top case za 5k


@dirtydenier: jeśli mówimy o MBP z 2016-2018 to jest na to akcja serwisowa. W 16-tkach wymieniają razem z baterią, więc w ogóle masz niemal nowego kompa.
@Noniusz ta, bo w linuxie nie ma systemowych procesów różnych które w sumie nie wiadomo co robią xD są też ciekawe zależności pakietów. Instalujesz crona żeby sobie zadania cykliczne poustawiać a tu Ci się razem z nim serwer SMTP poczty instaluje xD i w tle śmiga cały czas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarianoaItaliano: no tak średnio bym powiedział z tym MacOS.

Aktualizacja do 12 zepsuła funkcjonalność adapterów usb-c, nie działają porty usb i czytniki kart pamięci. Apple nigdzie nie informuje o tym problemie, a w changelogu bety 12.1 nie ma żadnej wzmianki że to naprawili.

Zresztą w 11 też był problem z adapterami usb-c, okazało się że to przez system adaptery zupełnie nie działały. Dopiero 11.2 to naprawiało