Wpis z mikrobloga

Wyczuwam jutro wojnę u #psychiatra. Ciagle tylko słyszę że mam dać czas ssri/ snri a potem jak nie działa to że mam zwiększać dawki gdzie przy max dawkach każdego leku zaczynam się po prostu źle czuć. Ulgę w bólu egzystencji przynosi mi tylko Relanium którego nie chce mi dawać bo mówi że uzależnia. No super lepiej jak się potnę niż dostanę lek który realnie pomaga. Nie mam potrzeby go brania codziennie tylko tak co trzeci- czwarty dzień. Ma rację że Relanium to zuo na dłuższą metę? To co mam się kiedyś wykrwawić czy o co chodzi. Czy może już jestem tak zepsuty że tylko utylizacja pomoże. #depresja #psychiatria #psychotropy #ssri #snri #benzodiazepiny
Turkotka - Wyczuwam jutro wojnę u #psychiatra. Ciagle tylko słyszę że mam dać czas ss...

źródło: comment_1638899226gigGef0SYfo6yRPtOrgcq0.jpg

Pobierz
  • 17
@Turkotka: czy Ty wlasnie pytasz na wykopie czy lekarz ma racje xDD w kazdym razie, jak nie dzialaja jedne ssri/snri to zmien na inne, ja trafilam dobrze chyba za 5 razem xD no i udalo sie ogarnac koniec koncow, wiec zachecam
@Turkotka: aktualnie tylko lamotrix, ktory o ile dobrze pamietam mial mi regulowac hustawki nastrojow wywolane bipolarem (wiec pewnie zawsze juz bede go brac xD), ale tak typowo na depresje to rownolegle bralam brintellix przez dlugi czas, ktory nawet nie jest ssri, ale tylko on mi pomagal
ogolnie jesli chodzi o brintellix to wydaje mi sie, ze w ostatnich latach zrobil sie duzo bardziej popularny, jak zaczynalam go brac byl tylko w 5% aptek i zawsze musialam zamawiac,a na koniec terapii to 1/3 aptek go miala na stanie wiec chyba coraz wiecej jest osob co im ssri/snri nie pomaga, a brintellix tak
Jak nie działają ssri, to zaproponuj Wellbutrin (bupropion) nie ma efektów ubocznych jak ssri/snri bo to atypowy lek, albo odwracalne inhibitory MAO-A możesz spróbować np Moklobemid.
@Turkotka: Demonizowanie benzodiazepin over 1000x. A ja uważam, że lepiej brać leki doraźnie niż łykać codziennie tabsy jak SSRI. Nie każdy kończy na uzależnieniu tylko odsetek z konkretnymi skłonnościami lub kompletnym brakiem wiedzy o przyjmowanym leku. Po antydepresantach ludzie również mnóstwo problemów, o których się mało mówi a w zasadzie milczy. Czy lekarz powiedział Ci o PSSD, zanikach emocji czy długotrwałych zespołach odstawiennych po SSRI ? Wątpię.

Sugerowanie Brintellixu wskazuje na
@marecki22: Dziękuje za Twój komentarz. Brintellix sam zaproponowałem, zasugerowałem się komentarzem powyżej. Lekarka i tak twierdziła że Parogen jest lepszy. Co do PSSD to u mnie bardzo szybko spada libido prawie do zera po jakimkolwiek ssri/snri ale póki co również szybko wraca po odstawieniu. Jeżeli chodzi o emocje to mam szczerze wywalone póki co, mogę być i chodzącym manekinem byle już nie mieć tyle negatywnych emocji.
Sam nie wiem co myśleć
@Turkotka: daj sobie spokoj z tym relanium, uzaleznisz sie i gowno z tego wyjdzie, poki jestes w stanie jako tako funkcjonowac bez proby samobojczej co 2 dni to daj sobie siana i bierz to co dala, przeciez nie bez powodu nie chce Ci relanium przepisac XDD ja na przyklad dostalam xanax ale dopiero doraznie jakby mi odwalalo ¯\_(ツ)_/¯ i to tez nie od razu tylko jak zobaczyla babka, ze jest za