Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata FIFA 2021: lista obecności
  #mecz

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  Tak jak patrzę jak Niemcy blokują przekazanie dział z Estonii do Ukrainy oraz sprzedaż broni defensywnej dla Ukrainy, oraz nawet transport lotniczy z UK nad terenem Niemiec, oraz forsowanie Nord Stream, oraz niechęć wobec jakichkolwiek sankcji typu odcięcie od SWIFT w przypadku napaści, to przypomina mi się pakt Ribentrop-Mołotow.

  Wiele osób kojarzy Finlandię z Niemcami i faktycznie w czasie I wś i wojny domowej Niemcy szkolili Finów, ale wspomniany wyżej pakt za zgodą Niemców dał sowietom możliwość ataku na Finlandię. Niemcy w czasie wojny zimowej tylko się przyglądali. Finom uzbrojenie przekazywała Belgia, Francja, RPA, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Niemcy utrudniali również przeładunek przez ich porty. Niemcy przekazały Finom uzbrojenie dopiero jak już nastąpiło zawieszenie broni.

  Zobaczymy co zrobią Rosjanie, ale coraz bardziej wierzę w scenariusz, gdzie Niemcy rzucą 2-3 słodko pierdzące słówka o tym jak to demokracja i prawo jest ważne, a potem przejdą do codzienności. Nikt od Niemców nie oczekuje, że pójdą na wojnę za taką Ukrainę, ale te tłumaczenia o tym, że blokują zbrojenia Ukrainy żeby nie prowokować Rosji brzmi bardzo naiwnie i nieprawdziwie. Jeśli powyższe twierdzenia są nieprawdziwe i produkcją "złej rosyjskiej propagandy", która chce zniszczyć zaufanie do zachodu, to nie widać również aby Niemcy cokolwiek robili aby tym słowom zaprzeczać.

  #niemcy #ukraina #aryoconcent #donbaswar #rosja
  pokaż całość

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  #gry #tvgry #ps5 #grypc

  Oto kwintesencja spierdolenia współczesnych graczy. Tyle mojego komentarza.

  odpowiedzi (28)