Gorące dyskusje ostatnie 12h

Regularnie się na tym łapiemy

#ukraina #wojna #rosja #aryoconcent

odpowiedzi (16)

JOBANE PALJAKI
    Ukrainka robi dymy o darmowe przejazdy
    #ukraina #wojna

odpowiedzi (77)

jako "samolubny informatyk":
    - wysyłałem kase na ukrainę, robiłem paczki dla rodzin które przyjechały
    - drukowałem i dostarczałem przyłbice medykom w trakcie covidu (na własny koszt w wolnym czasie)
    - co roku daję na różne akcje charytatywne, i np znajomym którzy po powózce chcą mi oddać za paliwo zawsze mówię że mają wpłacić na jakiś wośp, caritas czy ostatnio ukrainę
    - utrzymuję własną matkę, bo w państwie pisu z jej renty rolniczej by musiała szukać jedzenia po śmietnikach
    - uczestniczę w organizacji festynów i różnych społecznych akcji dziejących się w dzielnicy, kiedyś myślałem nawet o działaniu w radzie dzielnicy
    - sprowadzam z zagranicy kapitał do polski, po kilkanaście tysięcy miesięcznie
    - faktycznie pojade sobie na wakacje, czasem nawet takie po 2k od osoby za tydzień.
    - nie głosuję na pis.

tymczasem znajoma rodzina "dobrych robotników", tj jednego stróża i pani kurier:
    - 0 aktywności społecznej, dom-praca-dom
    - nie chodzą nigdzie, nie wydają kasy w restauracjach, sklepach, usługach. Nie napędzają gospodarki, bo większość kasy zabiera im komornik po oszustwach kredytowych które zrobili w przeszłości
    - nie mają własnego mieszkania (choćby nawet wynajętego), we trójkę z 19letnią córką mieszkają w jednym pokoju u dziadków. Dziadkowie sponsorują im całe wyposażenie i utrzymanie mieszkania.
    - cały socjal jaki dadzą radę oczywiście biorą
    - głosują na pis

No i kto wg naszego rządu jest "lepszym obywatelem"? Kto robi więcej dla gospodarki i swojej społeczności? Na to pytanie odpowie wam ostatni podpunkt w obu grupach. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Gdybym mógł, sprzedał bym taką mele na twarz morawieckiego, że by się w niej utopił.

#pis #bekazpisu #morawiecki
    pokaż całość

odpowiedzi (54)