Wpis z mikrobloga

Warto wchodzić w ISTS w Krakowie? Od wielu lat korzystam z UPC i w sumie nie zawodzi ale nie konkurują już ceną. W ISTS 3 msc za darmo + abonament 20 zł niższy za 1000/300 (UPC 1000/40). Pytanie tylko jak z jakością...

#internet #krakow #ists
  • 7
@Ky0sHiR0: Mam już ze 4 lata i nie narzekam. Awarii przez ten okres nie pamiętam. A co do transferów to ciężko mi się wypowiedzieć, jak podpisywałem umowę dawno temu to miałem chyba 100 Mbit, teraz po speedtescie widzę, że jest 300 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Telewizja działa ok, mam trochę archaiczny dekoder, bo był najtańszy, ale spełnia swoją rolę. Ogólnie to ok, ale nie wiem jak że
@Ky0sHiR0: Subiektywnie:

Jeśli chodzi o awarie, nie jest źle. Przez jakieś 10 lat pamiętam 5-6, z czego jedną dłuższą niż parę godzin (jak żule wybebeszyły studzienkę techniczną szukając miedzi...).

Jeśli chodzi o przepustowość, to ostatnio wydaje się trochę gorzej, niż nominalna, ale w sumie nie robiłem pomiarów i to tylko organoleptyczne odczucie.

Z UPC nie mam porównania.
@Ky0sHiR0: Miałem ISTS w dwóch lokalizacjach: Bloku oraz w domku "jednorodzinnym".

W bloku internet był idealny. Bardzo dobra przepustowość, mały delay. Super.
W domku mam światłowód i jest już dużo gorzej. Przepustowość w godzinach wieczornych spada, ale to da się przeżyć. Najgorsze są losowe timeout'y przy próbie łączenia się do różnych serwerów.

Generalnie - W bloku było super. Teraz, jakbym miał alternatywę, to bym się przesiadł na coś innego.
@Ky0sHiR0: Zgłaszałem, ale nie za bardzo są zainteresowani naprawą problemu. Ciężko też udowodnić że coś jest nie tak, bo zawsze mogą się zasłaniać tym, że serwery mogły być niedostępne.
Tak czy siak, w bloku polecam.