Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (42)

 • avatar

  Wy nie rozumiecie całej sytuacji. Wezwania na ćwiczenia wojskowe muszą się odbywać.

  1. Żołnierzy, którzy przyszli do woja z własnej woli jest za mało w przypadku potrzeby obrony Państwa Polskiego. Potrzeba wyszkolić cywili w razie kryzysu. Od tak NATO nam nie da rady sypnąć pomocą w razie konieczności.
  2. To tylko miesiąc czasu. Nie zabierają was tam na rok. Ja wiem, że wszyscy tutaj są prezesami wielkich firm, ale powiedzmy sobie szczerze: nie ma ludzi niezastąpionych. A co by się stało jakbyś nagle złamał obie ręce i nie mógł pisać na komputerze albo wyszła jakaś inna choroba? Życie jest życiem, nigdy nie będzie idealnie.
  3. Wszystkich nie pobiorą, bo nie ma na tyle miejsca, szkoleniowców i sprzętu.
  4. Nie możesz mieć od tak w dupie obrony państwa. Ruski najadą, to chcesz tak po prostu oddać wszystko? Może niech się Ukraińcy poddadzą, bo szkoda walczyć z Rosją. Niech im zabiorą wszystko. Wygodnie wyjadą do Europy, zostawiając swoje domy i gituwa (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  5. Kręcenie wora możecie sobie darować. Obecnie są zupełnie inne realia. Żadnej patologi i przemocy tam nie ma, bo zaraz to wychodzi i dowódcy mają przejebane.
  6. Nie uważam, że to co się dzieje jest dobre dla poszczególnych obywateli, bo jest to pewnego rodzaju wyrzeczenie. Jednakże jest to konieczne dla ogółu społeczeństwa. Trochę głupio, że obecnie rząd ma w dupie nas wszystkich, ale jak się wam tutaj nie podoba, to nie musicie czekać na pobór. Możecie wyjechać za granicę już teraz.

  Pozdro.
  #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  odpowiedzi (179)

 • odpowiedzi (35)