Wpis z mikrobloga

Z nudów zajrzałem sobie na forum poświęcone audiofilskiemu sprzętowi. Poczytałem trochę randomowych tematów i łeb mnie boli xD Zazwyczaj trafi się jakiś typ przekonany o swojej nieomylności i ogromie wiedzy, który proszony o podzielenie się tą wiedzą najczęściej ciśnie po innych że mają małe pojęcie i doświadczenie skoro musi te proste rzeczy tłumaczyć xD I naturalnie powstają krótkie, fałszywie podszyte uprzejmością shitstormy xD #!$%@?ł mnie natomiast temat z testami sprzętu, ja wiem że wielokrotnie podobne odczucia do moich pojawiały się na vipoku, no ale #!$%@? xD
Parę przykładów:

"Mocno się rzuca na ucho wypłaszczony, wręcz płytki bas, Xonar ma gorsze dociążenie, sporo więcej brudu przez co bas jest mniej czytelny, przyczepił bym się do wygładzenia, wypełnienia, dynamiki.
Denafpris daje dużo wyższą kulturę basu, zauważymy świetną gładkość, nie najgorszą rozdzielczość, bardzo fajne wypełnienie, z wad w Aresie mniej podoba mi się bułowaty charakter, niestety ale są lekkie tendencje do buły na basie, jak już się czepiam to fajnie jak by niskie tony były mocniej zróżnicowane, napowietrzone, zarysowane."

"Denafpris gdzieś potrafi mocniej rozmywać obiekty, jest w sumie gęsty i nie zawsze to działa na plus ale żeby nie było tak źle, nie uważam aby Ares miał niewielką scenę bo jest bardzo przyzwoicie.
Dynamika w obu DACach bardzo podobna, bardziej specyficzna barwa według mnie w Aresie, jest dobrze dociążony, kolorowy w średnicy i troszkę mało doświetlony, błyskotliwy na górze."

" Denafpris będzie bardziej spokojny, miękki, misiowaty, podoba mi się w nim spójność pasm, czy inaczej mówiąc zszycie, raczej ocenił bym wyżej ten aspekt od Lampucery"

LAMPUCERA XDDDD

"Denafpris w górze pasma nie zaskoczył mnie i dalej ciągnie swój trend, jest bardzo gładko, gęsto, dobre wypełnienie, niezła rozdzielczość, lecz brakuje mi większego błysku i transparentności, oddechu góry. "

#!$%@? skąd oni biorą siłę by wymyślać coś takiego? XD To musi mieć podłoże w tym że im więcej niecodziennych określeń taki typ opisze, tym za większego znawcę będzie postrzegany xD Respekt na dzielni musi być, ale ja już wymiękam od czytania opinii tych ludzi z niespotykanym słuchem xD

#heheszki #audiovoodoo #bekazpodludzi #polska
  • 13
@Deathstroke: @cohontes: @Felonious_Gru: @Piro3202: co do jezyka to wg mnie taki przerost formy nad tresią. natomiast kupowalem niedawno sprzet dla siebie. zaczalem od yamahy 402. nie uwazam sie za znawce , ale no kufa... slychac bylo , ze to sprzet dobry do kuchni jak chcesz zeby ci cos robilo umc umc. szczegolnie slychac bylo wlasnie te basy. bardzo twarde, kopiące. Ok dalem rozowej ona zachwycona, bo co by
@muchabzz: sluchałeś różnic w kolumnach, pomieszczeniach odsłuchowych i utworach, nie wzmacniaczach. Dla ustawionego trybu direct, bez korekcji pasma oraz loudness to moze 0,00001% ludzkości jest w stanie usłyszeć, że jeden wzmacniacz hi-end gra lepiej niż drugi. One się różnią głównie wygladem panelu, rozmiarem i masą a audiofil ocenia ich jakośc po cenie oraz tym jaki opór stawka gałka przy kręceniu..
@hu-nows: no nie ..
w tym samym pomieszczeniu staly obok siebie 603 i 803. koles jedyne co robil to przepinal banany. sluchalem na tych samych kolumnach. kolumny staly w tym samycm miejscu. no po prostu tylko facet zmienial zrodlo dzwieku przepinajac kabel i chocbys mial drewniane ucho to roznice bylo slychac. z tego co potem wyczytalem gdzies, to roznice we flakach w tych urzadzeniach sa ponoc spore.
@muchabzz: subiektywna ocena preferuje zawsze źródło dźwięku które jest trochę głośniejsze, wystarczą ułamki dB. Pasmo akustyczne jest tak wąskie i łatwe do przetworzenia dla współczesnej elektroniki, że w dobrze wykonanym wzmacniaczu nie ma prawa zajść słyszalne pogorszenie, różnicę robi dopiero poziom sygnału, kable, kolumny, pomieszczenie. Sprzedawca który chce zmanipulować klienta ustawi trochę wyższy poziom we wzmacniaczu który chce sprzedać.. to są dawno rozpoznane, zbadane i opisane w fachowej literaturze zagadnienia psychoakustyki,
@muchabzz: no tak elektronik który takie rzeczy projektuje się uparł i amator wie lepiej co te elementy robią i dlaczego ich jest tak dużo lub tak mało i jak to wpływa na brzmienie. Zaraz ocenisz brzmienie po wielkości PCB, radiatora albo ułożeniu kabli..., pozdrawiam, eot
@hu-nows: czyli uwazasz ze w zasadzie wystarczy ze kupilbym zwykla yamahe 202, najtansza w ofercie i nie byloby roznicy z 803?
A to ze slyszalem roznice to byk trik sprzedawcy , ktory podkrecil troche dzwiek zebym kupil cos drozszego ?