Wpis z mikrobloga

Moja dzisiejsza wizyta w media expert.. totalny brak znajomości.

Pan: w czym możemy pomóc?
Ja: szukam switcha 48 portowego z obsługą Vlan
P: proszę poczekać (lekka konsternacja)
Pan poszedł do swojego komputera
P: Przykro mi urządzenia z taką funkcją nie ma
Ja: Chodziło mi o urządzenie które pozwoli mi utworzyć sieć lokalną i dla gości oraz pozwoli na utworzenie private vlan
P: Proszę poczekać.
Pan woła za chwilę, żebym podszedl do komputerka. Pokazuje mi stronę MEDIA EXPERT a w tle drze się Ewelina Lisowska
Grupa 3 panów konsultantów, (w tym jeden mocno napięty) się zebrała i kminia o co temu dziwnemu klientowi chodzi
P: jak to się piszę?
wiec mówię jak i dodaje info uzupelniajace, Wie Pan, chodzi o utworzenie vlanów danych, vlanu czarna dziura oraz tradycyjny vlan VOIP ponieważ obsługujemy telefonię VOIP. Klasyka
Pan: cóż mógłbym Panu zaproponować coś takiego… hmm. Proszę zobaczyć to i podaje mi Router TP-LINK TL-WR841N (nie mylić ze klasyką „modemów telfonicznych” które w nawiasie dobrze wspominam choć według mnie nie mają już przyszłości), czyli daje mi router bo wyczytał że obsługuje WLAN…
Facepalm
P.S. W @x-kom nie lepiej ze znajomością

#informatyka #mediaexpert
  • 10
@BaRt4321: Ogólnie pracownicy sklepów z elektroniką i AGD powinni być podzieleni na działy i na dziale z komputerami, routerami itp itd powinien się gościu na tym znać, bo to o czym mówisz to wiedze te powinna posiadać każda osoba, która z tego typu urzędzami na codzień pracuje, bo ewidentnie Ci w sklepie na #!$%@? się znajo
( ͡° ͜ʖ ͡°) zgaduje, że na sprzęcie AGD też sie
@BaRt4321: Po prostu obecnie pracownicy sklepów nie mają pojęcia o niczym i jedynym zadanie jakie przed sobą stawiają to wciskanie sprzętów z największą prowizją. Większość ludzi o tym wie. Mogłeś sam sobie sprawdzić na stronie czy mają dany model rutera na stronie i jeśli tak to przyjść z zanotowanym numerem modelu.