Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shav_Arth: a co pokazują sygnalizatory na górze? Zrobiłeś screen jak sprawdzana jest pozycja. Jak zapali Ci się kolor, to klikasz na niego i masz napisane jakie są ograniczenia.

I raczej wątpię że AGL 120m, jak już to 30m
Ogólnie w DJI Fly wyskoczył mi komunikat o strefie autoryzacji i ewentualnie możliwość ręcznego odblokowania startu po czym musiałbym zaakceptować jakiś dodatkowy regulamin i podać swój numer telefonu więc nadal nie wiem czy mimo wszystko mógłbym latać ale teoretycznie łamiąc jakieś tam przepisy czy po prostu na jakieś maksymalnej wysokości byłoby tylko dozwolone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KalashnikovMirasnikov: : "Aż tak #!$%@? jest z tymi dronami?" tak, jeśli mówimy o lotach krajoznawczych, bo na 30m raczej mało się dzieje. Musisz jechać na jakieś wioski poza zabudowaniami jak chcesz wzlatywać na >100m w kategorii OPEN. Albo wybulić na uprawnienia NSTS, zgłaszać loty przy koordynacji PAŻP.

"Ja myślałem, ze są po prostu miejsca gdzie nie można i możną a tu takie mapki"
no właśnie te mapki mówią gdzie można, a
@Shav_Arth: poczekaj aż appka załaduje się do końca. Ustaw wysokość 120m i sprawdź. TSA czasami są od ziemi, a czasami nie.
Strefy DJI to zupełnie co innego - jest ich kilka poziomów i często są np wokół aresztów czy stadionów. Z punktu widzenia prawa liczą się tylko te z droneradar. Jeśli masz zielone światełko to na ogół możesz latać (chociaż od tego też są wyjątki jak np. obszary zamknięte)
@KalashnikovMirasnikov:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JuanAntonioGonzalo: "Ale Wiekszość droniaży ma to w dupie i po prostu lata"

I stąd właśnie się pojawiły szeregi ograniczeń, bo większość posiadaczy DJI miała w d...e zdrowy rozsądek i prawo lotnicze, więc latali swobodnie koło lotnisk, poligonów, infrastruktury, itd...
@AdamoSk: kamera to konieczność rejestracji. Uprawnienia trzeba od 250g. Tym niemniej latanie na pałę bez przeklikania się chociażby przez ten darmowy kurs A1/A3 jest mocno nieodpowiedzialne.