Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: A czy początkiem, to nie była walka z głupimi kompleksami osób, które nie miały podstaw do kompleksów? Coś mi się jeszcze kojarzy kwestii osób z różnego rodzaju deformacjami wynikającymi z niepełnosprawności, czy wypadków. Grubasy to przejęły, bo to najczęstszy kompleks, a standardowa odpowiedź na hasło 'Jestem gruba/jestem gruby', czyli 'to nie żryj tyle i idź się poruszać', był traktowany jako atak :)

Jedyny pozytywny aspekt bycia grubym (jak ja), jest
@Zglanowany: Bardzo wiele dziewczyn ma kompleksy z powodu nie wyglądania jak modelki a nawet mała nadwaga może prowadzić do szykanowania w szkole. U chłopaków nikt nie zwraca na takie coś uwagi dopóki nie są otyli. Dlatego ruch body positive odnośnie osób puszystych czy przy kości ma sens, bo nie są otyłe. Media kreują obraz wychudzonej dziewczyny jako ideał, co również nie jest zdrowe. Na tym polega ten ruch, by przeciwdziałać podobnym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bubsy3D: Poczatkowo bylo to pięć noerozlacznych przyjaciolek od czasow liceum. Do jednego pamietnego seansu w kinie, gdy Grazynka (na zdjeciu siedzi na tytanowo-betonowym taborecie) zapomniala sie i kupila tylko dwa zestawy megauberpowiekszone. Od tamtego czasu nikt nie widzial Janiny, ktora siedziala obok Grazynki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Phyrexia: I z tym się zgadzam. Wszystko było ok, do momentu aż właśnie takie 130+ nie przejęły tego ruchu i wymyśliły sobie 'Fat Shaming'. Ja przy wzroście 175 ważę w granicach 103/105. Ta na zdjęciu to jest bliżej 130+. Całe to przejęte Body Positive przynosi więcej negatywnych skutków niż korzyści. Była jakaś taka medialna kobieta, która duża chudła, ale potem poleciała na jo-jo i poleciała ostro w górę. W Polsce była
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: nie ma sensu tłumaczyć takich rzeczy wykopkom, zaraz napiszą że #!$%@? się znasz, bo oni widzieli memy z usa, a wgl jakaś popularna baba z ruchu bodypositiv jest otyła, więc cały ruch trzeba zaorać, bo to lewactwo.

A zaraz potem pójdą płakać, że mężczyźni są uciskani i nikt ich nie rozumie xD