Wpis z mikrobloga

2385 + 1 = 2386

Tytuł: Ballada ptaków i węży
Autor: Suzanne Collins
Gatunek: fantasy, science fiction
ISBN: 9788380087583
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 544
Forma książki: e-book
Ocena: ★★★★★★

Jestem małą fanką trylogii Igrzysk Śmierci. Obejrzałam filmy jak tylko pojawiły się w kinach nie czytając wcześniej książek, po które sięgnęłam dopiero około rok lub dwa lata temu. Żałuję, że tak późno - nie mają one wbrew pozorom dużo wspólnego ze swoją ekranizacją. Książki są mroczne, nie ma tam szczęścia, nie ma happy endów. Dokładnie tak działałby świat, gdyby miał warunki jakie wykreowała Collins. Dlatego też bardzo ucieszyłam się na wieść o kontynuacji – Balladzie ptaków i węży.

A jest to kontynuacja nierówna. Męczyłam tą książkę przez cały rok. Momentami jest naprawdę świetna (np. elementy na arenie, przygotowanie do igrzysk), momentami nużąca (wydarzenia z Dystryktu 12). Nie do końca też podobało mi się zakończenie, które moim zdaniem jest zabiegiem autorki mającym na celu otworzenie sobie furtki do kolejnej części. Ja na pewno jej już nie przeczytam.

Dla fanów Igrzysk Śmierci, którzy mają trochę wolnego czasu - polecam tak czy siak aby oczywiście wyrobić sobie swoją opinię i poznać losy Snowa zanim został Prezydentem Panem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pozostałym odradzam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #igrzyskasmierci
Pobierz kizimajaro - 2385 + 1 = 2386

Tytuł: Ballada ptaków i węży
Autor: Suzanne Collins
Gat...
źródło: comment_1640769696GGu4puheJhlORWa7UULNrm.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-01-19 - Użytkownik vivianka ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-08-31 - Użytkownik kulfon_wulkanizator ocenił na: ★★★★★★★