Wpis z mikrobloga

Dostałem do testowania od Yato stację lutowniczą na chwalone na wykopie groty T12 i przy okazji porównałem sobie z YT-82456 na groty 900M. Powiem Wam że się nie spodziewałem że aż tak dobrze sobie będzie to radzić.

Spróbowałem najpierw czy starczy jej mocy na polutowanie 6,0 mm2 i poszło bez problemu, to wziąłem na test 10,0 mm2 i w porównywalnym czasie kilkunastu może kilkudziesięciu sekund (sorki, nie mierzyłem stoperem) też ogarnęła temat.

Zobaczymy jak później z wrażeniami będzie ale póki co jest mocno na plus, tym bardziej że ma być ponad stówkę tańsza.

#lutowanie #elektronika
marcho87 - Dostałem do testowania od Yato stację lutowniczą na chwalone na wykopie gr...

źródło: comment_1640785664hrpWHafC3rMRz7Fb0SjIiV.jpg

Pobierz
  • 46
s, tym bardziej że ma być ponad stówkę tańsza.


@marcho87: stówę tańsza od tej obecnie sprzedawanej YT-82455? o to zważywszy na to, że ta na allegro jest w dwóch cenach: 240zł i 370zł (i nie mam pojęcia, czym się obie oferty od siebie różnią, tylko cebulą sprzedawców?), zdaje się, że będzie hicior :)

A, dobra, teraz jeszcze widzę, że mają taki podobną, ale na stare groty (YT-82456), ale cena 250-320zł też
@Jarek_P ma być sporo poniżej 200 zł, ale ile dokładnie to nie powiedział. Jutro się będę nią bawił to Ci mogę przesłać fotki i wnioski na PW.

Ta YT-82455 (biała) to stary model i chyba już ją wycofali.

Jakiś czas temu testowałem im cztery stacje YT-82456, ~57, ~58 i ~59 wraz z porównaniem m.in do YT-82455 i ta biała była co prawda lepsza od mojego starego wepa, ale mocno odstawała od pozostałych
Jutro się będę nią bawił to Ci mogę przesłać fotki i wnioski na PW.


@marcho87: bardzo proszę i z góry dziękuję :)

WEP (992DA) mi się raz że już trochę znudził, z chęcią wymiany kokoszę się już od ładnych kilku miesięcy, ale zachowuję się tutaj jak blądynka (ą!) w sklepie z butami (czyli przymierzę z dziesięć par, finalnie kupię zupełnie inne, niż chciałem, a w domu pewnie się okażą za małe,
@eMinimi: skręcana obudowa. Jutro będę robił autopsję i porobię fotki, ale nie wiem czy będę mógł tutaj wstawić. Do testów dostaje wersje przedprodukcyjne i ostateczny produkt może się różnić. Zapytam i może najwyżej na PW podeślę.
Płytka z przetwornicą - tył. Jak na moje amatorsko-hobbistyczne oko całkiem schludnie. Kondensatory Chongx, czyli z tych tańszych, ale po stronie pierwotnej 82 mikro / 400V, a po wtórnej 2 x 1000 mikro faradów / 35V a więc na wyższe wartości niż pracują. Po wtórnej mamy 24V. Trafo jak trafo, rozbierać go nie będę, robi co ma robić. Mostek prostowniczy nie ma jak podejrzeć jakiej firmy, bo przytulony napisami do cewki.
marcho87 - Płytka z przetwornicą - tył. Jak na moje amatorsko-hobbistyczne oko całkie...

źródło: comment_1640874193PSs2x4B8m9RIKuWovoisei.jpg

Pobierz