Wpis z mikrobloga

  • 15
2407 + 1 = 2408

Tytuł: Brudne lata trzydzieste. Opowieści o wielkich burzach pyłowych
Autor: Timothy Egan
Gatunek: reportaż
ISBN: 9788381912907
Tłumacz: Mariusz Gądek
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 400
Ocena: ★★★★★★

Szalejące w latach trzydziestych XX wieku burze piaskowe uznano za jeden z najpoważniejszych kataklizmów pogodowych, była to też najstraszliwsza w skutkach katastrofa naturalna w dziejach Ameryki, spowodowana bezmyślną działalnością człowieka.


Autor zaczyna od samego początku - czyli od kolonizacji Wielkich Równin, pokazując jak krótkowzroczność osadników doprowadziła do katastrofy ekologicznej. Do tego dochodzi Wielki Kryzys. I tak otrzymujemy historie o tym, jak pod piachem i błotem umarło wiele marzeń o amerykańskim śnie, i skończył się podbój Dzikiego Zachodu. O ile sam temat reportażu jest bardzo ciekawy, to wykonanie jest "jedynie" dobre. Trochę za dużo opisów pyłu a za mało chronologii - ale polecam, ja po prostu jestem czepialska jeśli chodzi o reportaże ;)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
rassvet - 2407 + 1 = 2408

Tytuł: Brudne lata trzydzieste. Opowieści o wielkich burza...

źródło: comment_1640854225WGLAWlbcPUsPoqaptbhNKj.jpg

Pobierz
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 400
Gatunek książki: reportaż

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Można wybierać (Aleksandra Boćkowska) - najnowsza recenzja usera DerMirker ★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
po prostu jestem czepialska jeśli chodzi o reportaże


@rassvet: ja w tym roku kilka reportaży przeczytałem, z czego sporo z tej serii amerykańskiej i ten reportażowy styl potrafi człowieka poirytować, sprowadzanie całej historii do anegdot, zupełnie przypadkowe i dowolne posługiwanie się datami, zaburzanie chronologii dla dość wątpliwego efektu literackiego