Wpis z mikrobloga

Obecnie w tanich liniach lotniczych nie ma już takich fajnych promocji jak jeszcze 10 czy 12 lat temu, na które wtedy się nie załapałem :( Obecnie na szczęście nadal bez bagażu można wyrwać całkiem fajne i tanie bilety za ~100 zł. W grudniu kupiłem sobie Privilege Pass w Wizz Air, czyli coś co pozwala mi na każdy lot zabrać bezpłatny bagaż 10 kg, wybrać miejsce i jeszcze daje jakieś tam mniej istotne rzeczy. Zwraca się po ok. 3 lotach.

Nie znam nikogo kto z tego korzysta, a jak pytałem znajomych to każdy pierwsze słyszał o tym. Mam nadzieję, że ten privilege pass sprawi, że będę więcej i chętniej podróżował w #2022 bo teraz czasem ceny bagażów, itd. mocno do tego zniechęcały :D

Za tydzień lot na #islandia, a na luty zarezerwowałem już lot do Rzymu w którym nie byłem od wielu lat. Oby nie wymyślili nic nowego z obostrzeniami ;d

#podroze #loty #podrozujzwykopem #wizzair
MG78 - Obecnie w tanich liniach lotniczych nie ma już takich fajnych promocji jak jes...

źródło: comment_1641131259xsZijM1LdzuiHoWSy1KPwH.jpg

Pobierz
  • 12
@MG78: gdyby to działało jak wizz discount club dla dwóch osób to by było warte rozważenia, gdyby miało wliczone WDC to jeszcze bardziej. Ale niestety jest dla jednej osoby, a o WDC ani wzmianki.

Po trzech lotach? No nie do końca. Przede wszystkim zapewne chodzi o loty RT, czyli w sumie 6 lotów. Po drugie należałoby wliczać wszystkie korzyści. Pierwszeństwo wejścia na pokład to w sumie żadna korzyść. Bagaż i wybór
@Pan_Nimbus: Grupowy WDC też mam bo przy locie na Islandię bilet z nim wyszedł tylko o ok. 40 zł drożej (kupowałem bilety dla 3 osób).

Na lot którym mamy lecieć na Islandię wizz priority kosztował po 160 zł za lot czyli razem 320, a sam bagaż 10 kg ~150 zł za lot. Do Rzymu kosztował chyba 110 zł jeśli dobrze pamiętam. Coś nie mam szczęścia do tych tanich Wizz Priority, a
@MG78: Zaciekawiłeś mnie tym i patrzę po biletach jakie mam kupione obecnie z Wizza i wychodzi mi, że to tak na granicy opłacalności. Praktycznie mam bilet co miesiąc, ale miejsce i kabinowy dodatkowy to tak średnio mi potrzebne, jedyne co patrzę to na rejestrowy, ale jak biorę to 20 tkę (najbardziej się opłaca), dzieląc to na dwie osoby czasem na trzy. Potrzebny mi głownie namiot i to nie zawsze plus osprzęt
@ramirezvaca: Ło nieźle to ja tyle w całym życiu nie odbyłem jeszcze :D teraz jeśli się tylko będzie dało to mam nadzieję nadrobić, a w siatce połączeń Wizz Air mam kilka kierunków, gdzie nie byłem, a gdzie chciałbym być więc może będzie okazja.

Ogólnie gdyby nie ograniczenia różne i niepewność przyszłości co do wjazdów do różnych krajów to bym już pewnie sobie na kilka miesięcy zaplanował do przodu.
@MG78: właśnie ja mam Wizza wylatanego mocno, stąd i wątpliwość co do tego passa. Co do planowania do przodu, Wizz jest fajny bo leci na konto 120 % jak cos odwołają i w obecnym covidowym czambołambo dość często z tego korzystam.
@ramirezvaca: To u mnie na liście kierunków, które by mnie interesowały są:
- Paryż (Francja)
- Kutaisi (Gruzja)
- Marakesz (Maroko)
- Malta
- Larnaka (Cypr)
- Londyn (Wielka Brytania)
- Edynburg (Wielka Brytania)
- Tel Awiw (Izrael)
- Dubai (ZEA)

Z Budapesztu jeszcze ewentualnie Nur Sultan (Kazachstan), który bym sobie połączył z wyjazdem do Budapesztu bo nie byłem tam ze 3 lata już.

Plus kilka miejsc, które też są ciekawe
@MG78: Minorka jest w dobrej cenie z Wiednia w wakacje z Ryana :) Marakesz jest zarąbisty nie wspomnę już o ich górach :) Przy Dubaju rozważ wypad do Omanu (dużo autobusów jeździ), Izrael a szczególnie pustynia Negev rewelacja, Gruzja też fajna nawet lecę w październiku :) Byleby religia covidiańska nie popsuła wyjazdów :)