Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem fanem Simplicity Philippe'a Dufoura.

- Przeglądałem subreddit z wysokiej jakości replikami luksusowych zegarków (https://www.reddit.com/r/RepTime/), słyszę też, że z każdym rokiem stają się coraz lepiej wykonane i trudniejsze do odróżnienia od oryginałów. Czy i gdzie mógłbym zgłosić się z prośbą o wykonanie repliki Simplicity, najchętniej w cenie do ok. $200-300? To niestety niszowy model. Uprzedzając komentarze: replika byłaby tylko dla mnie, nigdy nie udawałbym przed innymi, że to oryginał (musiałbym wyglądać jak milioner).

- Które z oryginalnych zegarków (do ok. 1000 złotych) najbardziej przypominają Simplicity lub inne zegarki Dufoura?

#pytanie #zegarki #zegarek #watchboners #repliki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d498be37651b000a905e3a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem fanem Simplicity Philippe'a ...

źródło: comment_1641368069tzf04k3FoeEKiamiW49t5k.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawda jest taka że możesz znaleźć wszystkie komponenty na Alibabie i złożyć je razem. Koperta i szkiełko, tak samo układ elementów, nie są nietypowe. Najtrudniejsza rzecz to będzie odtworzenie takiej tarczy, ale w każdym razie będzie ci łatwiej znaleźć kogoś kto zrobi tarczę niż kogoś kto zgodzi się zbudować dla ciebie cały fejkowy zegarek.

Z jednej strony krzywa akcja, ale z drugiej czuję się podobnie - zegarki które autentycznie mi
@cevilo: Tu się zgadzam i uważam że jeśli OP chce skopiować 1:1 to robi krzywą akcję. Ale jest też sfera wzajemnej inspiracji w designie, i coś takiego widać we wzornictwie mebli, ubrań, i zegarków jak najbardziej też.
@AnonimoweMirkoWyznania: Żeby podrobić jakiś zagerek to musza go dostać, pomierzyć, nauczyć się kopiować, przestawić maszyny itd. Nikt nie odbębni całego tego procesu o jakiś niszowy zegarek. Tym bardziej nie znajdziesz kopii jego części by poskładać go sobie samemu, nie wiem skąd w ogóle ten pomysl. Jeżeli jest zapotrzebowanie jak na Rolexa, PP, AP, Omegę itd to wtedy dopiero będziesz sobie mógł znaleźć dobrej jakości podróbkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz jak komicznie to wyglada gdy ktos ma na lapie bardzo drogi zegarek a bije od niego bieda? Przeciez to od razu widac ze kogos na to nie stac. Pomimo ze kopia moze byc nie do odroznienia to spogladajac na ciebie, Twoje ubranie, samochod, mieszkanie wyjdzie ze jestes zasranym biedakiem ktory wozi sie w podrobie XD

cos takiego to nie tylko bieda materialna ale i umyslowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: i argument ze podoba ci sie ten zegarek ale jest za drogi zebys go kupil to nie argument by go podrabiac. Mi sie podobaja Lamborghini i co mam z tym zrobic?

Niektore rzeczy sa poza zasiegiem i dlatego nazywa sie to 'dobra luksusowe'.

Wybij sobie ten zegarek z glowy i kup cos na co cie stac i bedzie szlo w parze z twoim statusem spolecznym.
BiałyBaran: @cevilo: @gjoef: @chwil0wyl0gin: @Wygryw_z_wyboru: Po pierwsze, wychodzę z założenia, że szkodliwe może być ewentualnie masowe handlowanie replikami i sugerowanie, że posiada się oryginały, a nie zamówienie albo samodzielne złożenie pojedynczych kopii na indywidualny użytek. Nie miałbym nic przeciwko, by taki zegarek miał z tyłu koperty drobną literkę "r" lub miniaturowy napis "high-quality replica", umożliwiający szybkie odróżnienie go od oryginału. Granice się zacierają, o czym świadczy np.
AnonimoweMirkoWyznania - BiałyBaran: @cevilo: @gjoef: @chwil0wyl0gin: @Wygrywzwyboru:...
@AnonimoweMirkoWyznania: Spoko mam obojętny stosunek do tego. Kupuje zegarek dla siebie, a co robią inni to ich sprawa. Przez chwile sam myślałem nad podróbka na każdy oryginał bo samo ubezpieczenie kosztuje mnie z 5k rocznie, ale zdecydowałem, ze nie chce nosić kopii na ręce… bardziej zwracałem uwagę na to ze nikomu nie opłaca się stworzyć podróbki specjalnie dla Ciebie. Albo kupujesz to co jest dostępne albo czekasz aż stanie się na
@AnonimoweMirkoWyznania: Każdy zegarek jest na indywidualny użytek.
Dlaczego z tyłu koperty małe "r"? Skoro nie chcesz udawać, że to oryginał, to niech ma wielkie dospawane R wielkości 3 cm do koperty, w kolorze turkusowym, ok? No granica się zaciera, złodzieje są coraz bardziej wprawni, między innymi przez takich ludzi jak ty, uczestniczących w tym złodziejskim procederze. Uważasz, że szkodliwe społeczenie jest kupowanie dóbr luksusowych, to ich nie kupuj, nie kradnij, nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fifitek: bardzo dziwne, troche nie chce mi sie wierzyc, tzn nie to ze Ci nie wierze ale nie zazwyczaj dziala to w druga strone

ludzie maja po milion przychodu rocznie, kilka baniek na koncie a chodza w podrobionym Hublocie i Gucci bo im jednak szkoda kasy na takie gadzety a jednak 'status' zobowiazuje. U takich jest do dosyc wiarygodne, bo ktos ma firme, jezdzi S klasa to czemu mialby nie miec
@Wygryw_z_wyboru: Masz rację ogólnie, tak często jest. Tylko wielu z takich bogatych (często tacy, którzy dorobili się''nagle'') na siłę afiszuje się tym jakie ma zegarki, samochody, ciuchy itp.
Z drugiej strony są osoby,ktore interesują się jakimś tematem czy to audio czy właśnie zegarki i nie przejmują się tym co ktoś o nich pomyśli jadąc pociągiem, tramwajem, tanim autem a na nadgarstkach maja kolekcjonerskie sztuki warte dobrej klasy auta
ŻółtyEkolog: @cevilo: Nie uczestniczę w żadnym procederze i wypraszam sobie takie obraźliwe insynuacje.

Reszta argumentacji nie trzyma się kupy - tematyka zegarków jest inna, ale to logiczne odpowiedniki "każda substancja jest na indywidualny użytek, więc nie powinno być różnicy między pojedynczym użytkownikiem i dealerem", "jeśli nie lubisz niewolnictwa, to nie kupuj niewolników" czy "złożyłeś sobie kopię lambo, napisz na masce czerwonymi literami P O D R Ó B A".

Zaakceptował:
AnonimoweMirkoWyznania - ŻółtyEkolog: @cevilo: Nie uczestniczę w żadnym procederze i ...
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli kupisz podróbkę zegarka to jesteś uczestnikiem złodziejstwa i przestępcą i nie ma znaczenia co sobie wypraszasz. Złodzieje podrabiający zegarki stają się coraz lepsi właśnie przez takich ludzi jak ty, którym chodzi po głowie kupno czegoś takiego, czy faktycznie kupujący.