Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem #konfederacja, a wręcz daleko mi do nich w niektórych kwestiach. Jednak usuwanie profilu partii, która ma swoją reprezentację w polskim parlamencie i niemałą liczbę wyborców jest skandaliczne.

Pamiętajcie neuropki, dzisiaj banują profil Konfederacji, jutro zbanują profil Waszej partii, gdy przestanie się podobać jakiemuś gigantowi z BigTech ¯_(ツ)_/¯


#koronawirus #4konserwy #polityka
  • 67
@DoloremIpsum: mam dokładnie to samo zdanie. Dlatego też jestem przeciwko anarchokapitalizmowi. Rynek powinien być wolny, ale jednak kontrolowany, bo jedynie państwo jako wielki moloch, jest w stanie się przeciwstawić wielkim korporacjom i monopolom. Tylko, że państwo powinno działać w interesie swoich obywateli, a nie partii rządzącej jak jest to obecnie.

nikogo to nie interesuje, liczy się pieniądz. Dopóki forma tej działalności jest prywatna, mogą sobie robić, co chcą.


@swagerstom: No
powinno wchodzić państwo


@rzuf22: nie mam pojęcia, jak chciałbyś to uregulować prawnie, przede wszystkim, dlatego że facebook jest usługą zagraniczną. Mógłbyś jej całkowicie zakazać w kraju, albo przymusić obywateli do korzystania z własnego portalu społecznościowego, ale szczerze to nie sądzę, żeby to dało jakiekolwiek pozytywne efekty xd

Firma prywatna nie powinna móc robić sobie wszystkiego co tylko sobie wymarzy


@rzuf22: oczywiście, firma nie może łamać prawa
@DoloremIpsum: mam trochę podobnie dla mnie to dosyć rakowa partia nie jestem katolikiem, szanuje mniejszosci, i jestem mega prounijny a aborcje czy bucha zalegalizowałbym od ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jednak jestem przeciw takim banowaniom fanpagow na facebookach/twitterach itd, kto mądrzejszy zobaczy szuranie i opuści rakcontent, głupszy wejdzie na dłużej i poczyta o żydach i Sorosie a moderatorzy fejsa czy twittera nie muszą nas wyręczać
jestem przeciw takim banowaniom fanpagow


@gardzenarodowcami: możesz sobie być przeciwny, ale facebook nie dość, że jest usługą zagraniczną, to nie złamał żadnego prawa, więc nie ma o co kręcić afery. Skoro na twitterze mogli zbanować Trumpa, to co dopiero jakąś kanapową partię z Polski xd
nie mam pojęcia, jak chciałbyś to uregulować prawnie, przede wszystkim, dlatego że facebook jest usługą zagraniczną.


@swagerstom: jeśli nie wziąłby się za to Sasin z Suskim to da radę to uregulować. Uderzyć ich finansowo.

Dodatkowo to kolejny powód, dla którego powinniśmy przeć coraz bardziej do integracji europejskiej. Jedno państwo może niewiele znaczyć, ale cała UE to ogromny rynek zbytu, zwłaszcza dla gigantów technologicznych. Przypominam, że pod karami UE uginali się więksi
@DoloremIpsum trumpa też ściągnęli, tak jak wielu, większych czy mniejszych politykierów. Jeśli ktoś nie wyciągnął wniosków odnośnie polityki tej korporacji to raczej użytkownicy. Polski parlament nie na tu nic do rzeczy, bo władze fb nie dają #!$%@? względem jakiegoś małego państewka. Tylko konfederaci uważają że jest inaczej.