Wpis z mikrobloga

@Dawisek: a long w C nie zależy jakoś od procesora, kompilatora itd? jeśli nie optymalizujemy wydajności, to bez dogłębniejszej analizy nie zakładałbym niczego, tylko po prostu wolałbym wrzucić go jako stringa i mieć pewność że nagle nie wpadnie jakieś >> 2 albo << 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. C nie oceniam, ale w Javie postaraj się o separację zagadnień, bo takie spaghetti o wielu odpowiedzialność bardzo
PS. C nie oceniam, ale w Javie postaraj się o separację zagadnień, bo takie spaghetti o wielu odpowiedzialność bardzo ciężko się czyta ( ͡° ʖ̯ ͡°). Może trochę pojadę wujkiem Bobem, ale rzeczywiście jest tak, że współcześnie kod piszemy głównie dla programistów (w tym dla samego siebie XD) a nie dla komputera.


@PaaD: Nie no, luz, czaje :P Tylko ja z programowaniem nie mam nic wspólnego, jednorazowy
odbierasz do bufora z bajtów i konwertujesz do longa https://docs.oracle.com/javase/6/docs/api/java/nio/ByteBuffer.html#getLong()


@MlodyWilk: Kurna brzmi spoko, tylko jak to dokładnie ma wyglądać? Rozumiem, że w C wysyłam normalnie tak jak teraz jest poprzez

if (send(gn, &file_len, sizeof(long), 0) != sizeof(long))

{

printf("Error while sending\n");

close(gn);

}


A w javie co robię? Rozumeim, że .getLong, ale jak to miałoby mi skonczyć dodawanie do bufora, jak nie wiem jaka jest długość tego longa?