Wpis z mikrobloga

@Ignite: Codzienne przypomnienie, że mężczyźni muszą być romantyczni, bo wymagają tego kobiety, a nie, że są romantyczni.

Romantyczni to tacy jak Werter, szybko upadali na dno, byli naiwni, zbyt wrażliwi i zbyt empatyczni.

Łączenie ich z większością mężczyzn, którzy mają agresję, przemoc na rękach, wyzywają od ciot, zamiast być empatycznymi, a do tego jedynie seks czy alkohol im w głowie to marna śmieszność w połączeniu z romantycznością.

Więc kłam dalej i
Codzienne przypomnienie, że kobiety nie są romantyczne. Cały nastrój romantyczności budują mężczyźni, a rola kobiet ogranicza się do bycia w centrum uwagi.


@Ignite: Tak jak kolega wyżej napisał - faceci są romantyczni, kiedy ich kobieta albo potencjalna kobieta na coś takiego leci.

Przypieprzanie się o to, to trochę jak biadolenie, że kobiety muszą golić nogi. Nie muszą. Robią to, bo chcą się podobać facetom. ¯\_(ツ)_/¯ Chyba nie uważasz, że powinniśmy dążyć
Romantyczni to tacy jak Werter, szybko upadali na dno, byli naiwni, zbyt wrażliwi i zbyt empatyczni.


@nowywinternetach: I nie dziwi cię dlaczego tak się działo? Że kobiety mogły nie mieć tej wrażliwości i empatii i wybierały tych agresywnych mężczyzn z przemocą na rękach?
Chyba nie uważasz, że powinniśmy dążyć do jakiejś chorej symetrii między płciami we wszystkich ludzkich zachowaniach?


@Howard_Roark: Akurat w romantyczności, wrażliwości i empatii obie płcie powinny być symetryczne, ponieważ to ogromna wartość i buduje lepszy świat. W goleniu nóg? To akurat powinien być wybór jednostki.
wybierały tych agresywnych mężczyzn z przemocą na rękach?


@Ignite: Kiedy wybierały? Od wieków kiedy to nie miały wolnego wyboru, były swatane, sprzedawane i inne takie? To mężczyźni ustalili, by świat tak wyglądał i by premiować takich mężczyzn. Silni wygrali (nawet przemocą), słabi (i dobrzy) nie umieli ich pokonać (mimo, że to lepsi ludzie, tak jak dobre kobiety, które np. nie szczują dupą, a po prostu są wartościowe w życiu).
Akurat w romantyczności, wrażliwości i empatii obie płcie powinny być symetryczne, ponieważ to ogromna wartość i buduje lepszy świat. W goleniu nóg? To akurat powinien być wybór jednostki.


@nowywinternetach: OP chyba ma na myśli romantyczność w wąskim kontekście miłosnym, ja również, więc proszę, nie ekstrapolujmy tego nagle do jakiegoś filozoficznego nastawienia do świata, i całkiem innej dyskusji.

Golenie nóg jest wyborem jednostki. ¯\_(ツ)_/¯ Po prostu wpływa na niego to co podoba
@nowywinternetach: Fakt, miały wcześniej ograniczaną swobodę, ale właśnie emancypacja kobiet zdjęła z nich tę maskę wrażliwości. Wrażliwość nie jest cechą preferowaną przez nie. Liczą się emocje, a takich od spokojnych mężczyzn nie czują.
@nowywinternetach: Jak możesz zauważyć, nie napisałem nigdzie, że każdy facet to romantyk. Jak napiszę, że mężczyźni są wyżsi od kobiet, to nie oznacza to, że każdy mężczyzna jest wysoki.
Stwierdzenie, że mężczyźni są romantyczni, a nie kobiety, oznacza, że w konkretnych sytuacjach, to mężczyźni tworzą całą romantyczność.
Jak możesz zauważyć, nie napisałem nigdzie, że każdy facet to romantyk.


@Ignite: Za to "faceci to romantyczna płeć" to już uznanie, że o to chodzi.

Stwierdzenie, że mężczyźni są romantyczni, a nie kobiety, oznacza, że w konkretnych sytuacjach, to mężczyźni tworzą całą romantyczność.


Nie, próbujesz przekazać, że nie ma romantycznych kobiet, a tylko tacy są mężczyźni.

tzn jednym słowem, że kobiety kłamią, wykorzystują, a faceci to taka dobra płeć, że nic
Ty za to twierdzisz, że mężczyźni odpowiadają za całe zło.


@Ignite: Ciekawe które moje słowa o tym świadczą? Gdzie napisałem o czymś takim jak "całe zło"? Widzisz, znowu przekręcasz, by coś udowodnić co nie istnieje.

Nie mówię, że nie ma romantycznych kobiet. Bo takie się zdarzają.


Tak jak zdarzają się tacy mężczyźni. Rzadko. Bardzo rzadko.

Reszta to zwykły bajer, by zdobyć kobietę, bo ona ma swoje wymogi, a oni się dostosowują.
Ty z kolei twierdzisz, że napisałem, że mężczyźni są idealni.


@Ignite: Pokaż mi gdzie napisałem, że mężczyźni są idealni. W ogóle słowa 'idealni' nie użyłem nigdzie, ani 'całe zło'.

Znowu kłamiesz i znowu widzisz wszystko czarno-biało. Skrajności.

I taka to rozmowa.

Ciało.