Wpis z mikrobloga

@rsk1990: @SerasVCT: tylko nie ma co porównywać hodowli rolnika, który ma tylko ileś tam sztuk krów z masówką

Krowa osiąga dojrzałość płciową mając od 1,5 roku do 2 lat. Po tym czasie zostaje poddana inseminacji, czyli zostaje sztucznie zapłodniona. Ciąża krowy, tak samo jak u człowieka, trwa 9 miesięcy. W tym czasie gruczoły mleczne zaczynają produkcję mleka. Przez pierwsze dni po porodzie krowa produkuje tzw. siarę, czyli mleko bogate w
@Kressska: Dlatego tak jak pisałem "mogę się mylić". Nie wiem jak jest przy masówkach, ale pamiętam, że jak się zbliżał moment narodzin to mleko stop na miesiąc, czy coś koło tego i tyle.
I to jest jeden z plusów wsi. Nie spożywasz byle czego produkowanego masowo, tylko wszystko naturalne. Oj pamiętam te czasy świeże mleko jeszcze ciepłe. Piękne wspomnienia.
Krowa osiąga dojrzałość płciową mając od 1,5 roku do 2 lat. Po tym czasie zostaje poddana inseminacji, czyli zostaje sztucznie zapłodniona.


@Kressska: ale jaki to ma związek z tym obrazkiem? cielak jest odbierany żeby nie wytworzyła się więź, krowa nie jest dojona po wycieleniu przez jakiś miesiąc.
@SerasVCT: Kiedyś tu opisałem dokładnie szczegóły trzymania krowy na wsi (tez spędziłem dzieciństwo tam), żeby wytłumaczyć fanatykom wegańskim jak to wygląda - i żałuję. Fanatycy to fanatycy, coś takiego jak rzeczywistość ich nie przekona.
@SerasVCT: bo znaczna część dorosłych ludzi nie trawi laktozy, ale jako dzieci mamy jeszcze całkiem sporo tych enzymów rozkładających laktozę, także większość dzieci może pić mleko, a nietolerancja przychodzi z wiekiem.