Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do ludzi pracujących w korpo, którzy mają "daily" - czy często poruszacie na nim tematy związane z polityką i bieżącymi wydarzeniami w Polsce? U mnie z taką inicjatywą zawsze wychodzi przełożona a jej pupilki ciągną rozmowę, że czasami #!$%@? o polityce zajmuje 90% daily. Strasznie mnie to męczy, wieczne narzekanie. Z mojej perspektywy tylko tracę czas na tych daily, które potrafią trwać nawet 30 minut... A jak daję do zrozumienia kierowniczce, że może czas skrócić nieco pogaduszki o polityce to jest obrażona.

#korposwiat #korpo #pracbaza #scrum #agile #pytanie #praca
  • 21
@CalibraTeam: najczęściej wywołuję presję czasową i po każdym Daily mówię ile minut i sekund nam to zajęło,czy pobilismy rekord i przez co lub kogo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście w formie żartu. To wszystko przyzwyczaiło mój zespół do streszczania się. Mój rekord to 5min, 18s na 8 osóbowy zespół, gdzie każda osoba się wypowiedziała.
@CalibraTeam: Dla mnie brzmi to jak srogie pato. Pewnie większa część osób może czuć się z tym źle, ale nic się nie odezwie, bo "przełożona" itd.

To teraz ode mnie rada jak sobie z tym potencjalnie poradzić:

Czego nie robić:
Najczęstszym błędem będzie chęć zadania pytania w stylu "czy musimy rozmawiać o polityce na daily?", wrzucenie tego na retro itd. (w konsekwencji - podważenie zasadności tego, co robicie, więc to na
@CalibraTeam: u nas wyłącznie porusza się kwestie jak te ch&je pisowskie coś napiszą na kolanie i wprowadzą w życie lub ZUS coś zmieni ws. zasiłków opiekuńczych ale to stricte dotyczy naszej profesji- płace. Tak to nikt nie gada o takim czymś- szkoda zdrowia.
@CalibraTeam: u nas na daily jeżeli chcemy to se gadamy o czym chcemy, a jak nie chcemy to sobie nie gadamy. No chyba że są tematy do ogarnięcia firmowe to wtedy ok. Ale takie gadanie o dupie marynie tematach bierzących to potrafi połączyć grupę i lepiej się w takim zespole pracuje.
@CalibraTeam: Mamy daily, o polityce ani słowa, ale pierd*lenie o niczym tez zajmuje 90% czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także od kilkunastu miesięcy zazwyczaj jestem zajęty projektem, mam calla z klientem itd
@CalibraTeam: prawie wcale, może raz na 2 miesiące przez trzy minuty zdarzy się taki temat na daily.
Daily ma być rzeczowe, nie należy tracić czasu na takie coś, bo wtedy traci się czas całego zespołu, a części w ogóle to nie interesuje (zwłaszcza w międzynarodowym składzie), jak ktoś chce pogadać na takie tematy, to po daily zawsze pada hasło 'kto na kawę' i tam są takie tematy, jeżeli akurat nie dzieje