Wpis z mikrobloga

Jaką grę po latach wspominacie jako najbardziej przełomową i będącą ponad czasem ? Dla mnie jest to MGS3, którego ograłem 2 lata temu. Byłem zaskoczony jak Kojimba rozmyślił system dzwonienia, który chce się używać żeby po prostu posłuchać jakichś gagów czy pstrzyczków w nos, brakuje mi w nowych grach czegoś co nabija się z gracza i konwencji gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry
  • 5
@SlabySzwagron5: w kolejności w której mi się przypominają

Pierwszy bioshock - ta spójność koncepcji i stylu artystycznego świata mnie powaliła

Mirrors edge - podobnie, ta sterylna atmosfera miasta i muzyka, rozgrywka, odłamki szkła

Dark Messiah of Might & Magic - system walki był super

VtM Bloodlines - chociaż niedokończona, to czuć było geniusz gameplayu twórców. Chociaż udało im się wdrożyć pewnie tylko 2/3 pomysłów, to taka gra już chyba nigdy nie
@SlabySzwagron5: Jeśli chodzi o całą otoczkę fabularną to moim zdaniem będzie to Wiedźmin 3. Prawie 7 lat po premierze i poza RDR2 żadna gra się nawet nie zbliżyła do W3. Ta gra zrobiła wręcz wyłom, którego nie da się załatać żadną inną grą tego typu.
@SlabySzwagron5: dla mnie było to GTA San Andreas, jako pierwsze trójwymiarowe sandboxowe doświadczenie w tak ogromnym jak na tamte czasy i pełnym różnorodności świecie. Latanie nawet samolotami pasażerskimi, pływanie, jazda czołgiem, jetpack, siłownia, tycie, fryzury, stacje radiowe w autach. Do tego bardzo użyteczny interfejs, gameplay. Bardzo ciekawa fabuła i klimat. Wszystko w tej grze było wspaniałe na wiele godzin rozgrywki. Wsiadałem niekiedy na motocykl NRG-500 i objeżdżałem całą mapę dookoła i