Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak przeglądam i przeglądam te samochody i wybrałem 3 kandydatów:
Astra J (1.4 140)
Focus mk3 (1.6 150)
Megane 3 (1.4 130)
Który samochód będzie najlepszym wyborem pod kątem awaryjności i kosztów eksploatacji?
Auto na co dzień, głównie krótkie trasy. Co jakiś czas dłuższe wypady, dlatego przyda się trochę mocy w zapasie. Budżet mniej więcej 25 000.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
@LeslieDancer: mogę się wypowiedzieć o astrze jako użytkownik, więc subiektywnie jeśli Cię interesuje to pytaj :)
ogólnie bardzo udane auto w moim odczuciu. Kupując też myślałem o focusie, ale wnętrze mi się podoba bardziej w astrze :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CaptainBloomer: jakie spalanie, jakieś upierdliwe rzeczy w użytkowaniu, usterki, widoczność, no i jak z wygłuszeniem wnętrza?
@wuju84: jak wrażenia z jazdy, auto faktycznie jest takie ciężkie? I jak wyżej, jakieś bolączki użytkowe, błędy, awarie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeslieDancer: średnie spalanie na 100km waha mi się między 7,5l (w większości trasa drogami krajowymi) a 9,5l (w większości miasto i trasa po autostradzie). Ogólnie przy tym silniku jest dosyć krótka skrzynia biegów co z jednej strony pomaga sprawnie przyspieszać, ale z drugiej strony drastycznie zwiększa spalanie powyżej tych 120km/h.
Kupiłem przy przebiegu 98,5kkm a obecnie jest jakieś 135kkm i z usterek jedynie drobne elektroniczne: migające podświetlenie obrotomierza, nie do końca
@LeslieDancer: bardzo przyjemne w prowadzeniu, piszesz o wersji 140KM więc tutaj moc jest wystarczająca by nie odczuwać ciężaru auta. Bolączką tego modelu jest skrzynia biegów, która przy większym przebiegu wymaga remontu, ponieważ siadają łożyska. Osobiście robiłem przy 135 000 km, koszt razem ze sprzęgłem 2500 zł. Poza tym nigdy mnie nie zawiodło, naprawy tylko eksploatacyjne czyli wynikające ze zużycia typu klocki etc. Jeździ się nim jak dieslem :) Spalanie po mieście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeslieDancer: focus 1.6 ma problem z ukladem chłodzenia i była na to akcja serwisowa. Dokładanie czujników, zamiana węży od chłodnicy. Ogólnie przez kiepskiej jakości węże, potrafił wycięć cały płyn chłodniczy do tego brak czujnika poziomu płynu skutkowało przegrzewaniem silnika i pękaniem głowicy. Trzeba mieć to na uwadze ale ogólnie silnik dobry