Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki. W moim mieszkaniu mam opcję podłączenia dvb-t, satelity i kablówki. Do skrzynki w mieszkaniu doprowadzone są 3 koncentryki, ale od skrzynki do telewizora leci już tylko 1. Ostatnio dowiedziałem się o takim wynalazku jak sumator. Chciałbym żeby tym 1 kablem poszedł sygnał satelity i dvb-t. W skrzynce zepnę 2 sygnały sumatorem i to jest oczywiste. Bardziej mnie zastanawia co zrobić po stronie gniazdka antenowego. Czy koniecznie trzeba rozdzielić sygnał drugim sumatorem i później 1 kabel do dekodera, drugi do tv? Czy wystarczy gniazdko z 2 wyjściami bezpośrednio pod ten 1 koncentryk? #telewizja #elektronika #elektryka #pytaniedoeksperta #pytanie #dom
  • 5
@mp107: dziękuję bardzo, myślałem że uda się to ominąć i zrobić jakoś ładniej, że tylko gniazdko z dwoma wyjściami, bo w ścianie raczej sumator mi się nie zmieści
@Docnt: Zamontuj gniazdko z oddzielnymi wyjściami R/TV i SAT, one mają wbudowane filtry i wtedy żadnego sumatora już nie trzeba.
Oczywiście w skrzynce zastosuj sumator odpowiedni do zastosowania, tzn. z wejściami RTV i SAT.
@Docnt: tak, po obu stronach rozdzielacz, od strony tv najlepiej w estetycznej formie pod/natynkowej.
to muszą być rozdzielacze specjalnie do tego przeznaczone, czyli jedno z gniazd musi być opisane jako "SAT" i ono przenosi zasilanie do konwertera lub multiswitcha